Sám doma 4 (TV film)

Home Alone 4

Sám doma 4: Chceme náš dom späť!

Sám doma 4

Mitch Engel

Scénografie:

Leslie Binns
  • MarekT

Ani by mi tak nevadilo, že ten film není zrovna košer, ale proč se hlavní postava musí jmenovat Kevin McCallister? Nehledě na zakompování různých nesmyslů (rozvedení rodiče) k dříve zaběhnutým charakterům. Jestli jsou první dva díly vánoční evergreen a třetí oddechovka pro méně kritické ratolesti, nevím o žádné cílové skupině, které bych toto parazitování na slávě doporučil.(23.6.2009)

• rsimonyi

Katastrofa. Co to bylo? Kevinovo rodiče rozvedení … no fuj a Kevin - kde ho vyhrabali. Blbina, která neměla vzniknout. Myslel jsem, žeby se mohl vrátit třeba starší Kevin (samozřejmě Culkin) a spolu s Alexem z trojky se utkat zase s pravým Marvem a Harrym (Joe Pesci a Daniel Stern). To by zase mohlo sérii vzkřísit, ale tohlo jí stáhlo na dno. Škoda(6.3.2007)

• frashmaker

Problém tohoto filmu je hlavě v tom, že hlavní "hrdina" je neskutečně nesympatický, rozmazlený harant z jehož úst moralistické kecy nezní ani zdaleka tak upřímně jako z úst Macaulaye. Filmy Sám doma jsou mé nejoblíbenější a ani Sám doma 3 nebyl špatný, ač s jiným hercem. Byl sympatický a ty nápady byly také poměrně promyšlené. Tady vymyslel tak maximálně jednu podprůměrně chytrou lest a zbytek byl založen pouze na buržousťáckých hračičkách, se kterými by porazil armádu tupců i dvouletý kluk. Rovněž mi příjde jako nešťastné vracet se k minulosti a omílat pořád dokola jména z původních dílů. Potenciál to mělo a jistě ten film stál nemálo peněz, ale vrazili se do zbytečností a ne do toho, co dělá tenhle druh filmu tak úžasným a jedinečným. Pokud máte rádi serii Sám doma, tak si radši pusťte něco, co si zaslouží, aby na to byli vaše oči upřeny. Tento film je pouze ztráta času.(30.12.2009)

• anli

Tohle snad ani nemá cenu komentovat.Pojmenovat hlavní postavu po hrdinovi z prvních dvou dílů,dát mu tvář úplně jiného herce a sepsat tohle a nazvat to scénářem vyžadovalo určitě několik lidí,protože jeden by to nezvládl.Celé je to totiž srágora na entou bez nejmenšího náznaku příběhu,nápadu a režie.Vůbec nechápu,jak na tohle vůbec mohl někdo dát peníze.Opravdový a čirý děs,na který se musí rychle zapomenout.Jasných 0% a snad je to proboha díl poslední.No,asi ne....(1.9.2011)

• B!shop

No tak tohle uz je definitivne v hajzlu. Kdyby aspon tvurci nedali hlavnim postavam jmena z puvodnich dvou dilu a kdyz uz tu neni Culkin, kdyby aspon zustal predstavitel role z tretiho dilu. Jinak tentokrat malej fakan je fakt otravnej, v podstate sam doma neni, zaverecny odhaleni kdo je treti lupic je jasny uz od zacatku a happy-end s rodinkou jsem taky cekal uz od zacatku. Navic dvojka lupicu se tvari strasne dementne i dementne mluvi, ale neni to vtipny a navic na ne ani neni prichystany moc pasti. A to vse strasne spatne natoceny, takze vlasne ani nevim, za co jsou ty 2*.(16.9.2008)

• - Když Kevin (Mike Weinberg) uklízí mýdla ve vstupní hale plné vody, jsou ve všech dveřích včetně vchodových vidět zarážky, aby voda neodtekla nebo se nedostala do dalších místností. (max21)

• - Daniel Stern, který ztvárnil postavu Marva v prvních dvou dílech filmové série, byl osloven s nabídkou zopadkovat si svou roli. Stern však odmítl a scénář nazval urážkou. (Vlado666)

• - Scéna, kdy se Natalie (Joanna Going) a Kevin (Mike Weinberg) setkávají, má Natalie ramínka střídavě spadlá a nikoliv. (chleba24)