Sám doma 4 (TV film)

Home Alone 4

Sám doma 4: Chceme náš dom späť!

Sám doma 4

Leslie Binns

Kostýmy:

Leigh Bishop
  • Kubasino

Křišťálově čistý humus. Špatně je vlastně úplně všechno. Zatímco si vzala trojka název a zbytek si pojala tak nějak po svém, čtyřka se bezostyšně pokouší parazitovat na slávě prvních dvou dílů (tedy alespoň postavami). Všechno to jde tak nějak cestou "fuck logic", kde nedává smysl vůbec nic. Logický není ani casting. Jediné, co dokážu pochopit, jsou zaječí úmysly starého lišáka Petera. Zbavil se rozmazlených spratků a šeredky, přičemž si to nakráčel do náruče výstavní milionářky Natálie. Ovšem nejžalostnější zoufalec je kluk, co hraje Kevina. Když se půjdu na hodinu projít po městě, tak najdu minimálně 5 lepších a sympatičtějších chlapců, kteří by roli Kevina obsadili lépe. Škoda slov na tenhle škvár, už takhle jsem napsal zbytečně moc.(28.2.2019)

• Adrii

Tak tenhle film u mě klesl již na začátku po tom, co JINÍ herci mají STEJNÁ jména jako postavy v Sám doma 1 a 2... Budiž, toto jsem se snažila překousnou a i přesto film zkouknout... Dokoukala jsem ho dokonce, ale musím přiznat, že jsem měla několikrát chuť ho vypnout.. Některé hlášky skutečně nebyly vtipné, leč vtipné asi měly být.. jiné pro změnu duchaplné hlášky skutečně postrádaly to nejdůležitější.. a to ducha!(5.1.2013)

• Dado

Sám doma 3 bola kravina, ale až na meno sa nesnažila hrať na nejaké rovnocenné pokračovanie vyššie spomínaných filmov. To, že v tomto "pokračovaní" si kompetentní dovolili prebrať mená známych postáv z prvých dvoch filmov série je však len ťažko opísateľné slovami bez použitia vulgarizmov na ich adresu. Najlepšie to vystihol Daniel Stern, predstaviteľ Marva v Sám doma a v Sám doma: Stratený v New Yorku - tento film je urážka! (5%)(2.8.2012)

• masw

Tak na tohle si pamatuju, viděl jsem to skoro celé loni na ČT. Bylo to mnohem horší, než Sám doma 3, zvlášť záporné postavy byly hrozné s trapně idiotským chováním, byly zde i mnohem horší dialogy. Vše bylo ještě víc dětské, než minule, což je u rodinné komedie (:-D) horší, protože dospělí u tohohle filmu myslí na nejhorší. Ale je to první film, ve kterém jsem záporné postavy opravdu upřímně nenáviděl. Jinak upřímnou soustrast všem, kteří za tuhle sračku vysolili 199,- kč.(24.12.2008)

• JADIM

Ono by to kvôli tým zhodným menám a spomienkam zlodeja Marva na Kevina mohlo byť pokračovanie druhého dielu, ale z dôvodu viacero zásadných faktov to tak podľa mňa nie je, skôr to je taká vykrádačka prvého dielu, kde sa film snaží naladiť akúsi atmosféru. Kevinov starší brat Buzz, ktorý v pôvodných filmoch hral takého neznášajúceho súrodenca, ale na začiatku tohto filmu mi skôr pripomína nejakého psychopata. Kevinov otec (klasicky Peter McCallister) sa z úplne nepochopiteľného dôvodu rozišiel a pasce tu v podstate ani neboli, skôr to bolo o tom, že si Kevin zobral nejakú vec pohodenú nablízku a potrestal ňou zlodejov. O viacerých nelogických faktov tu ani nebudem písať. Hodnotenie, aké som tomuto filmu dal je tu iba preto, že aj napriek všetkému vyššie vymenovanému si tento film na vianoce pozriem. Asi som divný, ale na IMDbSám Doma 4 26%, čiže neviem, kto je tu divný :D 4/10 (Videné v TV, SK dabing)(30.12.2019)

• - Když Kevin (Mike Weinberg) uklízí mýdla ve vstupní hale plné vody, jsou ve všech dveřích včetně vchodových vidět zarážky, aby voda neodtekla nebo se nedostala do dalších místností. (max21)

• - Spoiler: Keď odchádzala teta Molly (Barbara Babcock) z domu, tak zlodej Marv (French Stewart) povedal, že vzduch je čistý. To nedáva zmysel, keďže teta Molly je Marvova mama, ktorá s ním spolupracuje. (JADIM)

• - Daniel Stern, který ztvárnil postavu Marva v prvních dvou dílech filmové série, byl osloven s nabídkou zopadkovat si svou roli. Stern však odmítl a scénář nazval urážkou. (Vlado666)