Sám doma 4 (TV film)

Home Alone 4

Sám doma 4: Chceme náš dom späť!

Sám doma 4

Komedie / Rodinný

USA, 2002, 84 min

Rod Daniel

Peter Benison

Mitch Engel

Scénografie:

Leslie Binns

Už za co film dostává múnusový body je, že narozdíl od trojky do toho zase tahají Kevina a ne zrovna moc vydařeně. Obměna herců a ještě ke všemu s takovou obměnou kvality... no nic. Kdyby změnili jména, nesnažili se napodobit jedničku a dvojku a udělali z toho spin-off, ještě by to nemuselo být tak strašné jako tohle.(9.12.2012)

• B!shop

No tak tohle uz je definitivne v hajzlu. Kdyby aspon tvurci nedali hlavnim postavam jmena z puvodnich dvou dilu a kdyz uz tu neni Culkin, kdyby aspon zustal predstavitel role z tretiho dilu. Jinak tentokrat malej fakan je fakt otravnej, v podstate sam doma neni, zaverecny odhaleni kdo je treti lupic je jasny uz od zacatku a happy-end s rodinkou jsem taky cekal uz od zacatku. Navic dvojka lupicu se tvari strasne dementne i dementne mluvi, ale neni to vtipny a navic na ne ani neni prichystany moc pasti. A to vse strasne spatne natoceny, takze vlasne ani nevim, za co jsou ty 2*.(16.9.2008)

• draggo

Značky se prostě musejí ždímat až do té doby, kdy z nich zbydou jen mršiny bez života. Takhle skončila série Sám doma již po třetím díle, ten čtvrtý je jen pověstným bolestivým kopáním do mrtvoly. A i kdybych si odmyslel celou sérii a bral to jako samostatný film, tak to je hrůza pořád stejná. Přesně ten typ filmu, při kterém se stydíte jak za tvůrce, tak i sami za sebe, že ztrácíte čas s něčím takovým. Ono se vlastně stačí jen podívat na cover a každému musí být jasné, jaká hrůza to bude a navíc ušetří 84 minut života. /viděno v TV: 0% a odpad!/(7.6.2010)

• sokiss

NE! Proč?... Proč nám to udělali? Když se řekne Sám doma, tak si každý vybaví opravdu vyvedenou jedničku a dvojku. Pak přišly slabší kousky, jako trojka nebo Sám doma a bohatý, ale pořád ještě koukatelný. Ale tohle??.... Tohle je jeden velký trapas a hanba pro tenhle název! Úplně odlišné (a stupidní) postavy, se stejnými jmény vás o to víc přinutí srovnávat… a to není dobré! V tom domě je všechno ultra moderní a automatizované… a to není dobré! Zápletka je průhledná jak sklenice vody… vlastně vše je tu předvídatelné! Postavy, zápletka, závěr… a to není dobré! A o hereckých výkonech taky nemá cenu mluvit! Prostě celý film nemá cenu!(20.7.2011)

• Sengee

Proboha, to si snad někdo chtěl z nás diváků vystřelit, ne? Jak mohl Rod Daniel takhle totálně ujet? Ne, že by točil super filmy, ale příběh vlčáka K-9 a Beethoven 2 nemohu rozhodně označit jako odpad. Na tenhle film jsem se dívala fakt jenom ze zvědavosti a z nevěření toho, co se tam odehrává, zda to opravdu myslí vážně. Předvídatelnost děje, nuda, kluk ála Kevin je až otravný než rozkošný, trapný děj, postavy nemají své kouzlo. Prý se tu opakuje historie, ale použít záměrně stejná jména v „jiných“ rolích je zcestné a film Sám doma 1,2 se prostě nedá nahradit. Doufám, že to páni tvůrci tohoto filmového odpadu pochopí a už nikdy nenatočí stejnou blbost. Opakovaný vtip není vtipem.(18.10.2012)

• - Daniel Stern, který ztvárnil postavu Marva v prvních dvou dílech filmové série, byl osloven s nabídkou zopadkovat si svou roli. Stern však odmítl a scénář nazval urážkou. (Vlado666)

• - Scéna, kdy se Natalie (Joanna Going) a Kevin (Mike Weinberg) setkávají, má Natalie ramínka střídavě spadlá a nikoliv. (chleba24)

• - Když Kevin (Mike Weinberg) uklízí mýdla ve vstupní hale plné vody, jsou ve všech dveřích včetně vchodových vidět zarážky, aby voda neodtekla nebo se nedostala do dalších místností. (max21)