Strašidelný palác

• USA The Haunted Palace (více)

Velmi volná adaptace Lovecraftova Případu Charlese Dextera Warda nás spolu se stejnojmenným hrdinou (Vincent Price) a jeho ženou (Debra Paget) zavádí do přímořského městečka Arkham. Manželé se rozhodli navštívit obrovskou vilu, kterou Charles zdědil po jednom ze svých předků. Starousedlíci jsou však vystrašení a od návštěvy sídla je vyloženě odrazují. Charles se ale nenechá vyděsit pověstmi o svém prapradědovi, který prý prováděl v domě ohavné rituály a zapřičinil tak dědičné znetvoření obyvatel ponurého města a rozhodne se v domě přespat. Brzy se ale ukáže, že jeho osudné dědictví je strašlivější, než si vůbec dokázal představit.

Produkční společnost navzdory Cormanovým protestům do názvu snímku prosadila odkaz na Adgara Allana Poe, aby tím vytvořila dojem návaznosti na předchozí úspěšné Cormanovy adaptace Poeova díla. Těsně před závěrečné titulky také bylo přidáno několik Poeových veršů. (TobRieper)

Joski

Absolútne súhlasím s recenziou od "liquido26". Taktiež považujem tento Cormanovsko-Priceovsky počin za najslabší!!! Atmoška je OK, ale samotný dej i krčovitá réžia ma nijak neprekvapili. Jediné potešenie som mal z maličkej úlohy pre hororovú legendu Lona Chaneyho Jr. Inak veľmi slabých 50% ()

Miagy

..."you are my blood, you are my mind, you are my body..." PLUS: temná atmosféra zámku, práca s kamerou MINUS:príliš veľa rozhovorov. ()

masino

Keby som tento film videl pred 15 rokmi asi by som bol uneseny. Ale po zhliadnuti v dnesnej dobe sa mi javil komicky, miestami trapny. Kulisy vypadali ako z dobrovolnickeho divadla. Obraz hlavnej postavy vo filme maloval nejaky clovek pod vplyvom halucinogenov a zrejme pouzil vodove farby z drogerie. Ak si odmyslim tieto chyby, zostane mi film, ktory mi stacilo vidiet raz v zivote. ()

ozzy13

Pokud vím, jedná se o první zfilmované dílo H.P.Lovecrafta, konkrétně o jeho novelu "Případ Charlese Dextera Warda". Vincent Price je prostě skvělý - jeho kletba vyřčená nad vesničany předtím než je jimi upálen je opravdu stylová, on to umí. Musím vyzdvihnout i temnou, strašidelnou hudbu a Lona Chaneyho Jr. ve vedlejší roli. I když se film nedrží věrně předlohy, myslím, že mistr Lovecraft by byl spokojen ()

j@hn

Tma, čmoudíky, hromy, blesky, tmavé siluety v kápích, strašidelný baráky omotaný pavučinama, zrůdičky .. já tydle starý horory prostě mám rád - ty s Vincetem Pricem zvláště. A story by: MISTR Lovecraft .. co dodat. ()

Scaevola

Film vyznačující se skvělou atmosférou - tak skvělou, že lehce upozaďuje ostatní složky vyprávění. Naštěstí to nijak nevadí a dostaví se díky tomu i jistý, lehce neodbytný pocit strachu, což se mi u horrorů z 60. let stalo poprvé. Jen nevím, jak k tomu přišel chudák E. A. Poe, když větší zásluhy má H. P. Lovecraft. ()

Richie4422

Geniálny Vincent Price, pochmúrna atmosféra od začiatku do konca, freak dedina a Curwen plniaci svoj sľub z čias upálenia. Niekedy však pomsta zaslepuje. Skvelá lahôdka. ()

krugger

Precizní zpracování povídky Edgara Alana Poea se skvěle schizofrenním Vincentem Pricem. Není potřeba komentář, jestliže vidíte postupně se mstícího zběsilého maniaka, který využívá všech možných a nemožných prostředků k utrpení lidí z městečka Arkham. Bohužel většinou opomíjená, ale výborně natočená klasika svého žánru. [10/10] ()

StaryMech

Na Lovecraftově próze, dramaturgicky nosnější než ony Poeovy (natruc producentům, kteří si nenechali vymluvit nesmyslné včlenění díla do už zavedené poeovské řady, prý Corman nechal v úvodních titulcích přepsat básníkovo jméno chybně), tvůrci nepostavili nic víc než obvyklou snůšku nesmyslů, malebně vypravenou a nasnímanou v ateliéru. Price v hlavní úloze jako obvykle přehrává ; slepí mutanti to ovšem nevidí, protože mají na očích špatně maskované flastry. Třetí hvězdičku si podle mě zaslouží hudba. ()

Ardath

Strašidelný palác se stal první, zprvu nepřiznanou a bezesporu skvělou adaptací díla Howarda Phillipse Lovecrafta. Roger Corman se totiž tohoto díla chopil pečlivě a s citem pro silnou gotickou atmosféru. A Vincent Price je samozřejmě bůh! ()