Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje - Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami. (oficiální text distributora)

mirakom

Dvojka mě bavila více méně stejně tak jako jednička. Byla taktéž pěkně natočená a pokračovala v inspiraci historických událostí. Milostný trojúhelník byl zvládnutý vcelku dobře a John Rolf mi přišel jako správná volba, protože nebyl tak arogantní jako Smith. || Režie: 5/10 | Scénář: 5/10 | Hudba: 8/10 | Kamera&Střih: 7/10 | Art: 8/10 | VFX: -/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: -/10 | Obsazení: 6/10 | Akce: 6/10 | Napětí: 6/10 | Romance: 6/10 | Humor: 7/10 || Celkem: 64,00 % ~ 6,5/10 || Disney+ | Theatrical Cut: 72 min | 2Dtit ()

Renie42

Druhý díl už ztratil tak trochu kouzlo toho prvního. Opět se můžeme setkat s roztomilou trojicí Meeko, Flit a Percy. Volba Pocahontas mezi dvěma Johny, snad vyhrál ten lepší John. Fandila jsem Smithovi, ale bohužel, vyhrál to Rolf. Ale bavila jsem se u toho, mělo to spád a děj, ale na první díl zaostává. ()

Barb1 odpad!

K tomuto animovanúmu filmu svedčí len jedno slovo a to "chyba" !!Prvá čast filmu ma neuveritelne dostala,stále ked si ju pozriem ma pochytí nostalgia po detstve.Pokračovanie som si pozrela prvý krát už dost v staršom veku-naštastie!Z jednotky má človek také krásne pocity o láske dvoch ludí a tuto to BUM akoby nič celé zničia.Proste hroza.Pocahontas patrí k Johnovi Smithovi a ked po jednotke nemá byt s ním tak nemá byt ani s nikým iným.Celý tento film by som stiahla z obehu. ()

Godhaj

,,Podívej, slečinko, nemám rád černý pasažéry a zmatky ve svý posádce.“ Pokračování nádherné pohádky se vůbec nepovedlo. Vše, co bylo v původním filmu krásné a nápadité tu chybí. Písniček není moc a nejsou vůbec povedené. Příběh je trochu křečovitý, navíc nechápu, proč tvůrci vytvářeli tak složitý milostný trojúhelník, když to nebylo vůbec nutné. Animace je o několik řádů horší, postavy jsou často divně zkroucené a prostředí je hodně statické. Větší prostor zde dostávají honičky a eskapády zvířátek na úkor příběhu, který se vyvíjí hodně ploše a očekávatelně, přitom nezajímavě. To než takovéto pokračování, to už lepší žádné. ()

Miranda99

Pořád mi něco říkalo... "nekoukej se na ten film". Pokračování většinou bývají katastrofální, ale tomuhle jsem dala šanci a byla jsem velice nesvá z celého filmu. Nemohla jsem překousnout, že se Pocahontas rozhodne prožít svůj život s nějakým Rolfíkem a ne s Johnem Smithem. Od začátku jsem to ale tušila, protože tvůrci úmyslně udělali ze Smitha floutka a z Rolfíka Boha...Velice zklamaná...Budu dělat, že jsem to nikdy neviděla :) ()

• Film je inspirován skutečnýmí událostmi ze života Rebeccy Rolfe, původně známé jako Pocahontas, a její svatby z Johnem Rolfem. (Terva)
  • Väčšina medvedích zvukov je reálnych, ale jeden hlasný zvuk počas jednej sekvencie bol v skutočnosti zvuk slona. (Carol Pifková)
  • Všechny postavy dabovali herci z prvního dílu, jen kapitána Johna Smitha namluvil místo Mela Gibsona jeho mladší bratr Donal. (Terva)