Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý podnikatel se dostane do rozporu se zákonem za podporu teroristické organizace ETA. Může si vybrat: vězení nebo práci agenta tajných služeb. Časem se mu podaří proniknout až do nejvyššího vedení ETA. Naplánuje její likvidaci, ale nejvyšší místa náhle nemají zájem. Při útoku policie málem přijde o život. O vlásek unikne smrti. Nechá si udělat plastiku obličeje a snaží se zmizet. ETA na něj vypsala odměnu a agent s krycím jménem VLK je stále na útěku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Othello 

všechny recenze uživatele

Klucí opálený by taky moc rádi svůj Baader Meinhof Komplex, Bloody Sunday, Fifty Dead Men Walking nebo Mesrine ale chybí jim právě ten cit pro detailnost a dávkování informací. Soudě dle El Lobo bych ETA typoval na nějakou partu frajírků, co má dvě hodiny strašně velkohubý kecy, ale na nic víc než zastřelení dvou policistů a stejný počet svých vlastních členů se nezmůže. Jediný zásadní teroristický krok (zabití premiéra) je nám ukázáno pouze jako aftermath ve večerním zpravodajství. Navíc nějak nežeru ty neuvěřitelně fašistický policajty, které nám film předvádí, stejně jako motivace postav (opět). Nenapomáhá tomu ani nesympatická ústřední postava. Nicméně stále jsem byl strašně na vážkách, jestli film dostane čtyři nebo tři hvězdy protože za a) mám rád urban guerillovou tematiku a za b) film se zmůže na nějakou tu přestřelku, která (hlavně ta na ulici) je moc hezky a dynamicky nasnímaná a člověk se po půlhodinových pochybách díky nim zase hezky na chvíli uvelebí v křesle a má pocit, že nesleduje jen tak nějaký béčko. No a co bych to nakonec nepřiznal... španělská filmová tvorba mi zrovna moc neříká. ()

mcleod 

všechny recenze uživatele

Výborný španělský film, který odhaluje pro mě neznámou historii, a to napínavým způsobem a s odpichem, jaký takový film má mít. V začátcích filmu jde spíše o napínavý biják, který se ke konci přelévá skoro až do psychologického filmu. Přesto si nemohu pomoct, závěrečné půlhodině chybí trochu hlubší ponoření do problémů a rozporů v chování hlavních postav. Je to tam sice několikrát naznačeno či přímo zmiňováno, ale hloubka v tom není. I tak jde ale o hodně dobrý film se skvělými hereckými výkony, ve výborné režii a s parádní muzikou přibližující (vedle Bloody Sunday a Baader Meinhof Komplex) chování a motivace další z poblázněných evropských teroristických skupin. ()

Reklama

rockwoman 

všechny recenze uživatele

Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti. Opravdu zajímavý a napínavý thriller natočený podle skutečných událostí. Má ženská zvědavost byla opět silnější a tak jsem trochu pátrala,abych se dozvěděla něco víc o muži s jménem Mikel Lejarza. Pár zajímavostí jsem se dočetla v rozhovoru, který byl pořízený i ohledně tohoto filmu. Skutečný Mikel Lejarza v něm něco málo prozdradil,ale s ohledem na jeho minulost byl stále opatrný. Dostal novou identitu a ztratil nejen svou tvář,ale především už navždycky veškerý kontakt se svou rodinou a přáteli. Dodnes žije v neustálém napětí, protože jeho hlava je stále žádoucí. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (so slovenským dabingom): MARKÍZA = 23.3.2009 --- Vynikajúci politický retro - thriller o radovom španielovi, ktorý je náhodou aj Bask. Pri jednom bežnom zatýkaní jeho podozrivých spoluobčanov si ho slizký policajný komisár vytipuje ako agenta, ktorý má infiltrovať teroristickú organizáciu ETA ... EDUARDO NORIEGA má nepomerne viac charizmy ako JOHNNY DEPP v podobne ladenom filme (DONNIE BRASCO), navyše EL LOBO je oveľa kvalitnejší a napínavejší, no zároveň dostatočne angažovaný a aktuálny film. Tiež prekvapí aj výkon PATRICKa BRUELa, ktorého ja osobne poznám skôr ako speváka nie príliš dobrých songov z kanálu MCM (ach kdeže sú tie časy keď ešte vysielala OK3 :-)). (21.2.2006) ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Gora Euskadi !!! Příběh o muži který se svým idealismem a smyslem pro spravedlnost přičinil k zatčení čtvrtiny ETA. El Lobo je tak trochu jiný politický thriller. Hlavní hrdina není žádný kovaný zabiják. S policií spolupracuje nerad, zabíjení se mu hnusí, a ze všeho nejraději by byl kdyby si obě strany sedly ke kulatému stolu a vyřešily problémy u něj. Bohužel doba mu nepřeje, Španělsku vládne pomalu umírající Franco, a všichni kdo mohou profitovat z jeho smrti zvyšují agresivitu, ve snaze získat co nejlepší pozice v blížící se demokracii. Reflexe vlastních pohnutých dějin je v Evropě v módě, a ani Španělé nezůstali pozadu. Bohužel v konkurenci zbylých "antiteroristických" thrillerů snímek zaostává. Eduardo Noriega je tradičně skvělý, ale sám snímek neutáhne. Citelně chybí hlubší psychologie, precizněji vygradovaná atmosféra, či nervydrásající scéna. Herci ve vedlejších postavách jsou nevýrazní, a o třídu horší než ústřední trojice. Co naopak musím pochválit je výprava. Retro vzhled se tak povedl, až bych věřil že se Španělské království za těch 39 let vůbec nezměnilo. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v Madride, Barcelone a baskickom regióne País Vasco na severovýchode Španielska. (MikaelSVK)
  • Preciznost filmu dokresluje plakát na ulici před obchodem, kde se hlavní hrdina setkává s agenty. Ten je k filmu Poslední tango v Paříži (1972) s Marlonem Brandem a rezonuje tak umístěním v čase naprosto přesně se skutečnou událostí, podle které je snímek natočen. (dokec)

Reklama

Reklama