Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

bangee

Poměrně zvládnuté "mystické" drama s klasickou zápletkou, které je ovšem kýčovitě vyvedené, umělé, neuvěřitelné a rozhodně ne šokující. A už vůbec ne kontroverzní. ()

Heroine

I když jako horor to skoro hraničí s poněkud béčkovým námětem, provedení je celkem dobré. Jinými slovy, s tímhle obsazením si divák nemůže až tak moc stěžovat. Byrne, Arquetteová, Pryce, výborní herci. ()

Adm.Nelson

Jeden z mála prípadov, kedy veľmi dobrý scenár zabíja hrozná réžia. Väčšinou sa to totiž stáva opačne. Našťastie film nie je pochovaný úplne, pretože veľa dobrých scén sa stále nájde a aspoň rozhovory medzi postavami sú natočené kľudne a bez tých zbesilých klipovitých strihov. Chvíle, kedy Frankie zažíva stigmy, sú ale stražne nezáživnou a splašenou kolážou bez štipky napätia, a napríklad také opakovanie do aleluja kľúčovej frázy z "evanjelia" tiež zaváňa veľkým amaterizmom. Byrne je ako vždy výborný. 6/10 ()

helloween93

V roce 1999 vznikly dva náboženské filmy, které spojuje účast herce Gabriela Byrna. Prvním z nich je End of Days, kde hraje Satana a ve druhém z nich s názvem Stigmata hraje postavu kněze, který se snaží pomoct dívce se stigmaty. Ani jeden ze snímků mi nezaujal, protože jsem ateista a náboženská tématika mi nic moc neříká, navíc v případě filmu Stigmata se klipový střih do filmu moc nehodil. 2* ()

Rathalos

Boh,Jezis,Stigmata,Demon,Exorcizmus,to vsetko v jednom,tym padom vznikol skvely mysteriozny horor,ktory ma perfektnu strasidelnu atmosferu,vyborny herecky vykon Patricii Arquette,ale aj Gabriela Byrneho a cele to sprevadza pekna hudba,nechodim sice do kostola,ale pri sledovani tohto filmu som mal fakt respekt,jedna z najlepsich zalezitosti na tuto temu celkovo...:-) ()

Petyas

Nádherný horůrek. Na tento film můžu koukat pokažde znovu a znovu. Perfektně natočené, výborně napsané i zahrané. ()

TommyGun89

Ať chci nebo ne, musím naprosto souhlasit s uživatelem T2... slabý průměr a Gabriel Byrne byl v Konci světa opravdu lepší, jako záporák. ()

Alexandre

Průměrná duchařina, místy pěkný krváček, ale atmosféra a pořádný hororový děj chyběly. Hudba mi k tomuto filmu nějak neseděla, ale námět ani scénář nebyl špatný. Pár scén se mi fakt líbilo. Ovšem po většině těch dobrých scén následovala nudná obkecávačka. Jinak to ale nebylo špatné. 50%. ()

anela.sydarap

Důmyslný kontroverzní hororový thriller. Film samotný nabírá tempo jen velmi pozvolna, ale ve druhé půlce se rozjede v nadstandardně natočený mysteriózní film. Gabriel Byrne se do takových snímků rozhodně hodí a i Patricia Arquette sem dobře zapadne. Úplně strašidelně na mne působila ta scéna kdy Frankie momentálně ovládne duch zemřelého mexického kněze a pak tam píše po zdech starodávná evangelia… pro mne film velmi citlivý 95% ()

Mik_e

On je to docela zajímavý film. Záměrně uvádím film, a ne horor. Označit totiž Stigmata za horor je skoro totéž jako označit Doktorku Quinnovou jako thriller. Lekací scény prakticky nejsou a film spíš funguje jako mysteriozní drama s náboženskou tematikou. V čem naopak film vyniká jsou herecké výkony, zejména Gabriel Byrne je skvělý a na pochybujícího vědce a teologa se výborně hodí. Další kladný bod získává film za obraz, závěrečná scéna s ohněm je skvělá. Celkově pak 60 %. ()

Nix

Říkal jsem si, Byrne a zase to náboženství a podobný témata. Paráda. No zas tak hurá to nebylo. Není to úplně k zahození, Byrne fůrt je dobrej herec, téma je taky super, člověka to vtáhne a opravdu očekává co bude. Ale tak nějak to potom vyšumí jak už to tak bejvá, není to úplně, že by se ta atmosféra vytratila, ale trochu jen to pokulhává. Chtělo by to lepší drive pro lepší hodnocení a tak nějak to téma nechat více vyniknout, pak už to působí jako klišé, když začne vymítání atd, ale aspoň se snaží režisér o nějaké hororové prvky. Takový ten nejlepší průměr i kvůli tomu tématu, moc takových filmů neznám. ()

shifter

Byrneovho hrdinu pochybujuceho o svojej viere nemohlo stretnut nic lepsieho ako neveriaca dvadsiatka trpiaca stigmatami. Zapletka zaujimava, vizualna stranka filmu este zaujimavejsia, len tomu este nieco chyba.. Jednu hviezdicku pridavam za alternativny koniec, s ktorym si mozno film spustit na DVD. Male upozornenie - ziadna satanska tematika ako je v niektorych komentaroch uvedene.. ()