Cahil Tomruk žije v Hamburku ze dne na den. Když jednoho dne narazí autem do zdi a málem se přitom zabije, ocitne se na psychiatrické klinice a jeho lékař se snaží najít cestu z bludného kruhu pacientovy existence. A právě tady, na nemocniční chodbě, se Cahil seznámí s tureckou dívkou Sibel, která se pokusila o sebevraždu. Její rodina se řídí těmi nejortodoxnějšími představami o postavení ženy ve společnosti, ale Sibel zoufale touží po volnosti, kterou Evropanky považují za samozřejmost. Za jediné východisko považuje formální sňatek s mužem tureckého původu, a proto požádá Cahila o pomoc. Jenže vymknout se z rodinných pout není tak snadné, jak si dívka představuje, protože nikdo se nedokáže zcela vytrhnout z kořenů, z nichž vyrostl. A Sibel si v sobě nese nejen horoucí přání získat svobodu a překročit hranice národnosti a náboženství, ale také touhu po lásce. Režisér Fatih Akin, který má zažitou osobní zkušenost potomka tureckých rodičů, vyrůstajícího v Německu, tomuto trpkému milostnému příběhu vdechl výjimečnou autenticitu a věrohodnost. (oficiální text distributora)

mira.l

Za poctivé čtyři. Velmi dobrý výkon Sibel Kekilli, ačkoliv jakoukoliv islámskou komunitu a její zvyky asi těžko někdy pochopím. Některé věci mi nebyly úplně jasné, no ale budiž. Na druhou stranu pokud to takhle v muslimských rodinách opravdu funguje i tam, kde jeden z rodičů je evidentně Evropan, tak není co závidět. Jen ten závěr byl takový ... nijaký, nebo spíš nevýrazně podaný. Víckrát to ale asi vidět nemusím. ()

DENIROSIS

Příjemný film o dvou ztracencích tureckého původu.Dobře se na to dívá,žádné vnucování divákovi nějakým podbízením - lidský příběh. ()

husoko

Všetci sa nezadržiteľne rútia oproti veľkému múru... Prásk! ... možno si položíte v závere otázku: "Čo by som robil ja na jej/ jeho mieste?" ()

OL@F

Ze začátku jsem nevěděl,co od toho filmu čekat.Překvapil mě velmi mile, úžasné herecké výkony,skvělá hudba a příběh,krásná Sibel Kekilli!95%! ()

kurzan odpad!

Natočené výborně, ale ten odpad je za to, jak mi přijde odporné točit film, který je vlastně jen návodem k tomu, že vždy je nejlepší chovat se jako sv... a myslet jen na vlastni prospěch...ne, že bych byl podpůrcem propagandisticych filmu, kde zvítězí vždy ti "dobří" ale mám pocit, že po vzniku tohoto máme na světě opět o pár sobkyň více. ()

jns

Takhle má vypadat moderní evropskej film! Fatih Akin je naprostej frajer - a jeho ostatní filmy to jenom potvrzujou... ()

Karpoff

Zajímavý film s takových pro mě zvláštním až nefilmovým koncem .....Měl jsem pocit že už jsem to někde viděl . Ale líbilo se mi to 3+ ()

radimartin

Nejlepší film Fatiha Akina. Nechybí klasické ingredience: velmi velmi silný příběh, láska, zklamání, spousta humoru a těžkých životních scén, dobrá hudba, sex a drogy, a v neposlední řadě zdařilá kamera a herecké výkony. Kombinace tvrdých rvaček, cákání krve, ostrých záběrů na poměrně divoký sex + neuvěřitelně krásné zvtárnění lásky a komplikovanosti lidských vztahů tváří v tvář tradici, rodině či osobním touhám lze lehce nazvat dokonalým. Málokdy dokáže dát film tolik co dokáže dát kniha. Akin to dokáže a to ho řadí mezi momentální evropskou režisérkou špičku. ()

Misoponia

Výborný film s naprosto geniálním soundtrackem. Depeche Mode, The Sisters Of Mercy... Life is short and love is always over in the morning... ()

AnnaW

Daleko více než o turecké menšině nebo jakékoli jiné menšině je to o vztazích mezi lidmi. Je to hodně silný, byť zprvu nenápadný film. ()

david666

Zajímavá sonda do života tureckých přistěhovalců v Německu. Pro mě je ale těžké se do chování hrdinů vcítit. Možná proto mě film zas tak neoslovil. Navíc mi připadá, že se Němci začínají trochu opakovat s náměty. Taky se mi zdá, že postavy mohly být více prokresleny. Např. se tvůrci mohli více zabývat důvody proč se oba hrdinové (před tím, než se poznali) chtěli zabít. Připadá mi, že začátek byl točen "z rychlíku" a pak se to nějak zpomalilo. Pro mě nejzajímavější byly proměny hlavní hrdinky - ať už duševní nebo co se týče vzhledu. Podle mě herecký talent. Dalším plusem jsou některé scény, které jsou točeny dost reálně a drsně (sex, rvačky, sebevražda). ()

Puppy

Ten clovek ma zkratka talent. Je to druhy film ktery jsem od neho ted videl. Solino mi mozna prislo jeste o trochu lepsi, ale to je asi vec vkusu. V druhe polovine je to sice mirne slabsi, ale i tak vynikajici film o tom, jak dogmata prezivajici v ruznych kulturach zpusobuji zbytecne problemy. A nebo nejsou zbytecne ? V prubehu filmu me nekolikrat napadlo, ze jestli se tu nekdo dokaze priblizit Kieslowskemu, tak je to mozna prave Fatih Akin. Rozhodne jsem zvedav na jeho dalsi filmy. ()

axel01

Tohle byl vůbec první film, který jsem od Fatiha Akina viděla a velmi rychle jsem si k němu našla cestu. Je skvělé, že je zároveň scénáristou i režisérem svých filmů a při zpracování filmu je to na nich hodně znát. Určitě bych neházela celou jeho tvorbu do jednoho pytle, avšak pozornému divákovi neunikne vytříbený smysl pro humor, romantiku a prokreslenost reality, kterou Akin do snímků vkládá. Ale dost opěvování tohoto režiséra, kterého každý může poznávat na vlastní pěst. Film je žánrovou směsicí všeho možného, jenom ne americké „rozpatlané" romantiky. Její pojetí je ve filmu zastíněno strastmi života jednotlivých postav. Ty se nepodřizují věčné lásce, která by je ovládala, byť právě z toho některé romantické filmy těží. Ne, tady jsou hnací síly jinde. Láska, je-li nějaká, proplouvá jejich světem z jedné strany potichu, nenásilně a jemně, z druhé strany duní, řve, škrábe a dusí. Divák si z toho v žádném případě nemá sednout na zadek. V popředí přece stojí hudba, volnost, sex – a to ho rozptýlí, alespoň na čas. Není donucen se smát ani plakat. Atmosféra filmu ho hodí přesně tam, kde ho chce mít – do nepředvídatelnosti, úžasu. A tak to má být. ()