Mrazivá vášeň

Final Analysis

Mrazivá vášeň

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1992, 124 min

Pamatuji si, že ani kdysi dávno se mi to moc nelíbilo. Ve srovnání s Basic Instinct je to brak jak řemen. Jedna sestra horší a nepravděpodobnější než druhá. Richard Gere hrabající se ve Fraudovi horem dolem ... A do toho nechutná a nerealistická role Erica Robertse. Překombinovaný děj, chvílemi nesrozumitelný, chvílemi úplně blbý. Škoda.(7.4.2014)

• meave

Nemôžem tento film ohviezdiť, pretože hviezdy v tejto konštelácii som zvládla iba dočasu. Presnejšie – do prvej posteľovej scény. Potom som už na vzdychajúcu Kim a roztopeného Richarda nemohla pozerať. Odhliadnuc od skutočnosti, že scenár bol mizerný ma zabilo množstvo klišé a manžel, ktorý na uvoľnenie vyžaduje orál. Nezachránila to ani Uma. Jednoducho ma to nezaujalo natoľko, aby som vyčkala záver a to je u thrilleru chyba.(11.12.2005)

• WANDRWALL

Úspěšný psychiatr. Kolik je ve filmech těch neúspěšných? No dobře, zde je tedy úspěšný a nemá nic lepšího na práci, než se zamilovat do pacientky, jejíž vzhled ho vábí, schopnost podat zprávu o svém osudu dojímá. Ale jak dlouho? každý si může vzít do ruku stopky a měřit mu jeho čas, dokdy to vydrží a sledovat za jakých ústupků a zapisovat si je...***Jimmy není žádný násilník, ale běžný chlap.***(8.10.2010)(8.10.2010)

• vesper001

Jsou herci, které když vidím, mám chuť zvracet. Když vidím Richarda Gerea, mám chuť výt. Ať hraje, co hraje, vždycky vypadá jako přerostlý a pořádně degenerovaný pudl. Kim Basinger je na tom podobně. Ať hraje, kde hraje, působí jako nesympatická hysterka. Líbila se mi jen Uma Thurman, která co do hereckého výkonu předběhla pudla i hysterku ne o několik o délek, ale o celou závodní dráhu. Dívat se na ty dva bylo skutečně mrazivé, jen tu vášeň jsem nějak nepostřehla.(23.12.2015)

Thriller starej dobrej školy prelomu 80. a 90. rokov, ktorý držia najmä herci vo vedľajších úlohách, obzvlášť Eric Roberts je dráždivo slizký. Skvelá kamera a maják v hlavnej roli zatienia aj niektoré scenáristické "nedostatky" vrátane prehnaného záveru. Dej spočiatku odsípa až klubovo pokojným tempom, filmu sa našťastie darí vyvolávať v divákovi vnútorný nepokoj a očakávanie čohosi zlého, ktoré je nakoniec možno viac smiešne ako temné.....no sranda film!(19.9.2005)

• - Kim Basinger je o sedmnáct let starší než Uma Thurman, přesto hraje její stejně starou sestru. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a San Franciscu. (Terva)

• - Těsně před nehodou má Heather (Kim Basinger) na rukách rukavice. Záběr po nehodě však ukazuje, že na rukou rukavice nemá. (Terva)