poster

Mrazivá vášeň

 • USA

  Final Analysis

 • Slovensko

  Mrazivá vášeň

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1992, 124 min

 • NinonL
  ***

  Pamatuji si, že ani kdysi dávno se mi to moc nelíbilo. Ve srovnání s Basic Instinct je to brak jak řemen. Jedna sestra horší a nepravděpodobnější než druhá. Richard Gere hrabající se ve Fraudovi horem dolem ... A do toho nechutná a nerealistická role Erica Robertse. Překombinovaný děj, chvílemi nesrozumitelný, chvílemi úplně blbý. Škoda.(7.4.2014)

 • mira.l
  ***

  Tak podle zdejšího hodnocení jsem to čekal horší, na jedno podívání vcelku ušlo. Je teda pravda, že ledacos pro mě zachraňuje Kim Basinger, lépe řečeno na její nekonečně dlouhý nohy se rád čas od času podívám i ve slabším filmu. A koneckonců ta hysterka jí docela šla:). Takový dvě sestřičky můžou být ... pěkný mrchy:). Chvílema mi to trochu připomínalo Základní instinkt, ani nevím proč, snad hlavní ženská postava = dlouhonohá dlouhovlasá blondýna/mrcha. Viděno v originále, sice titulky byly chvílema řekl bych poněkud "zkomprimované" vzhledem k množství mluveného slova, ale když tady čtu, že v české verzi dabovali Pomeje a Boušková, tak jsem docela rád za to, co jsem viděl. Takže za pár týdnů asi nebudu vědět, o čem to vlastně bylo, ale takové slušně průměrné tři závaží na činku přidám, fakt je, že jsem se nenudil. Je taky třeba trochu přihlédnout k tomu, že v době vzniku (při prvním pohledu na R. Gera mi bylo jasný, že něco už to pamatuje, uuuff... Made in 1992, čas letí tempem,jako by se rozběhly nohy Kim Basinger) se to dalo považovat za docela slušný thriller.(27.7.2016)

 • Sir Ludvig
  ****

  Thriller starej dobrej školy prelomu 80. a 90. rokov, ktorý držia najmä herci vo vedľajších úlohách, obzvlášť Eric Roberts je dráždivo slizký. Skvelá kamera a maják v hlavnej roli zatienia aj niektoré scenáristické "nedostatky" vrátane prehnaného záveru. Dej spočiatku odsípa až klubovo pokojným tempom, filmu sa našťastie darí vyvolávať v divákovi vnútorný nepokoj a očakávanie čohosi zlého, ktoré je nakoniec možno viac smiešne ako temné.....no sranda film!(19.9.2005)

 • viperblade
  ***

  Celkově průměrné drama, které nás chce tak moc šokovat, až v závěru budete opravdu šokováni. Jenže tupostí, kudy se zpočátku kvalitní příběh vydal. Naštěstí to tu zachraňuje trio Gere + Basinger + Thurman. Takže na ty tři puntíky to akorát vychází… Mimochodem, toho debila, který určil, že by nebyl špatný nápad, aby Gera daboval Pomeje, bych pověsil za koule do průvanu…(2.8.2009)

 • igi B.
  ***

  To je zase jednou téma: "Patologická intoxikace"! Anebo že by ta životní pojistka? . . . A ejhle je sestřičky... ;-] . . . Lilie prý symbolizují čistotu, karafiáty sexuální touhu... A fialky? No - buď touhu ženy být znásilněna - nebo - jen fialky... ;o) . . . Čtyři miliony dolarů jsou čtyři miliony a tohle je žánrově dobrý, takový patologicky rutinní hw thriller. Vskutku dobrý! Dokonce i většinou sladký Richard G. a k neuvěření i většinou tupý Eric R. jsou dobří... Za tři.(17.9.2005)

 • - Těsně před nehodou má Heather (Kim Basinger) na rukách rukavice. Záběr po nehodě však ukazuje, že na rukou rukavice nemá. (Terva)

 • - Kim Basinger je o sedmnáct let starší než Uma Thurman, přesto hraje její stejně starou sestru. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles a San Franciscu. (Terva)