Mrazivá vášeň

Final Analysis

Mrazivá vášeň

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1992, 124 min

To je zase jednou téma: "Patologická intoxikace"! Anebo že by ta životní pojistka? . . . A ejhle je sestřičky... ;-] . . . Lilie prý symbolizují čistotu, karafiáty sexuální touhu... A fialky? No - buď touhu ženy být znásilněna - nebo - jen fialky... ;o) . . . Čtyři miliony dolarů jsou čtyři miliony a tohle je žánrově dobrý, takový patologicky rutinní hw thriller. Vskutku dobrý! Dokonce i většinou sladký Richard G. a k neuvěření i většinou tupý Eric R. jsou dobří... Za tři.(17.9.2005)

Silné herecké obsazení, Basinger, Gere, Thurman a Roberts, ale film se ani s nimi nedostane přes výraznější průměr. Zavítáme do San Franciska, kde svoji praxi vykonává úspěšný psychiatr, který se seznámí s atraktivní Heather, se kterou naváže intimní vztah, když její mladší sestru léčí z depresivních stavů. Vyskytne se problém. Heather je vdaná za násilnického manžela a psychiatrovi-šukálistovi přislíbí, že se ho zbaví, ale už mu neřekne, že mu dá činkou do hlavy a tím ho usmrtí. A pak se rozjede kolotoč lží a intrik, do kterých nebohý psychiatr spadne, když začne své milence věřit. Heather je soudem osvobozena pro nepříčetnost a umístěna do psychiatrické léčebny na pozorování. A pak psychiatr začne litovat, že raději nenechal ptáčka zpěváčka v gatích. Jo, blondýny nejsou zrovna hodné holky, když jde o velké prachy, a tahle to na něho dokonale ušila. Jeho otisky jsou na vražedném nástroji, ve hře je milionová pojistka mrtvého manžela a Heather unikne z léčebny. Psychiatr to má spočítané. Děj jsem popsal, jak nejlépe to šlo, ale mně to všechno přišlo takové průměrné, i když režie dokázala vykouzlit někdy až velmi temnou atmosféru. Film jako by měl na víc, ale nedokázal to dostatečně podat. Napětí ne a ne se dostavit. Pak neobvyklé finále v majáku a převládal takový ten pocit, že to bylo sice dobře rozehrané, ale konec taky mohli vymyslet lepší. Thriller bez napětí, tak by se dal charakterizovat tenhle film, ale dobré nápady a herce má. 60%(14.6.2012)

• Falko

Prehnane monotonne, dialogove, nudne a to mam thrillery velmi rad. Neskor to uz zacalo byt zaujimave, ale tento film uz nikdy viac nechcem vidiet. Vzdy ma tento film nejakym sposobom uspi, preto som znizil hodnotenie na 2 hviezdicky... 28.12.2009 ______ Richard Gere - (Dr. Isaac Barr) +++ Kim Basinger - (Heather Evans) +++ Uma Thurman - (Diana Baylor) +++ Eric Roberts - (Jimmy Evans) +++ Keith David - (Detektív Huggins) +++ Paul Guilfoyle - (Mike O´Brien) +++ Robert Harper - (Alan Lowenthal) +++ Agustin Rodriguez - (Pepe Carrero) +++ Produkcia: Richard Gere +++ Hudba: George Fenton +++(28.12.2009)

Tenhle styl filmů mám moc ráda. Trochu mi to připomíná ty přehnané "filmy", které běží v televizi v jiných filmech. Krásné ženy, drsní muži, hodní muži, přítmí drahých restaurací, bouře, silný déšť a narušená konstrukce mé nejoblíbenější stavby na světě, kterou je maják. To všechno s příměsí erotiky, napětí, šílenství, přičemž hudba se stupňuje a napětí eskaluje jako ve starých Hitchcockových filmech. Zřejmě se u něj inspirovali. Neříkám, že to vyzní nějak úžasně uvěřitelně. Právě naopak, je to prostě taková strašidelná pohádka. Mě prostě dostává rozbouřené moře, silné světlo majáku, hustý déšť a vražedná atmosféra. Ráda se na tenhle film podívám a přiznám, že se u něj často směju. Je to prostě přehnané, ale krásné. Jinak tedy dabing je také docela "strašidelnej"!(22.12.2015)

• WANDRWALL

Úspěšný psychiatr. Kolik je ve filmech těch neúspěšných? No dobře, zde je tedy úspěšný a nemá nic lepšího na práci, než se zamilovat do pacientky, jejíž vzhled ho vábí, schopnost podat zprávu o svém osudu dojímá. Ale jak dlouho? každý si může vzít do ruku stopky a měřit mu jeho čas, dokdy to vydrží a sledovat za jakých ústupků a zapisovat si je...***Jimmy není žádný násilník, ale běžný chlap.***(8.10.2010)(8.10.2010)

• - Kim Basinger je o sedmnáct let starší než Uma Thurman, přesto hraje její stejně starou sestru. (Terva)

• - Těsně před nehodou má Heather (Kim Basinger) na rukách rukavice. Záběr po nehodě však ukazuje, že na rukou rukavice nemá. (Terva)

• - Původně měl snímek režírovat John Boorman. (Terva)