Sympatický psychiatr Isaac Barr naslouchá pacientce Diane Baylor, která mu vypráví svůj sen o květinách. Večer ho pak navštíví její sestra Heather Evans a prozradí mu, že Diana byla v dětství znásilněna otcem. Druhý den na něj čeká před domem a vypráví mu, že otec za podivných okolností uhořel a ze založení požáru je podezřelá právě její sestra. Ještě ten večer rozvedený lékař atraktivní krásce podlehne a stane se jejím milencem. Žena mu řekne o svém manželství s gangsterem Jimmym Evansem, od něhož prý nemůže odejít. Isaac se od přítele, advokáta O´Briena, dozví, že Jimmy je opravdu nebezpečný. Zanedlouho je však gangster mrtev. Heather ho v záchvatu vzteku zabije činkou. Přestože prokurátor později u soudu tvrdí, že šlo o chladnokrevnou vraždu, podaří se jejímu obhájci O´Brienovi s pomocí Isaaca dokázat, že žena nebyla za svůj čin odpovědná. Místo do vězení se tak dostane do nemocnice. Isaac zjistí, že sen, který mu Diana vyprávěla, byl opsaný z Freudových spisů. Heather chodila na všechna soudní jednání, kdy on vypovídal jako znalec. Přijde i na to, že žena zdědí z manželovy pojistky čtyři miliony dolarů. V nemocnici Heather potvrdí jeho podezření - vraždu pečlivě připravila. Současně má v hrsti i jeho, protože má schovanou činku, vražedný nástroj, na níž jsou jeho otisky. Detektiv Huggins, vyšetřující případ, si také dal fakta do souvislostí a Isaac se rázem stává podezřelým číslo jedna. (TV Nova)

Falko

Prehnane monotonne, dialogove, nudne a to mam thrillery velmi rad. Neskor to uz zacalo byt zaujimave, ale tento film uz nikdy viac nechcem vidiet. Vzdy ma tento film nejakym sposobom uspi, preto som znizil hodnotenie na 2 hviezdicky... 28.12.2009 ______ Richard Gere - (Dr. Isaac Barr) +++ Kim Basinger - (Heather Evans) +++ Uma Thurman - (Diana Baylor) +++ Eric Roberts - (Jimmy Evans) +++ Keith David - (Detektív Huggins) +++ Paul Guilfoyle - (Mike O´Brien) +++ Robert Harper - (Alan Lowenthal) +++ Agustin Rodriguez - (Pepe Carrero) +++ Produkcia: Richard Gere +++ Hudba: George Fenton +++ ()

selfesteem

Tenhle styl filmů mám moc ráda. Trochu mi to připomíná ty přehnané "filmy", které běží v televizi v jiných filmech. Krásné ženy, drsní muži, hodní muži, přítmí drahých restaurací, bouře, silný déšť a narušená konstrukce mé nejoblíbenější stavby na světě, kterou je maják. To všechno s příměsí erotiky, napětí, šílenství, přičemž hudba se stupňuje a napětí eskaluje jako ve starých Hitchcockových filmech. Zřejmě se u něj inspirovali. Neříkám, že to vyzní nějak úžasně uvěřitelně. Právě naopak, je to prostě taková strašidelná pohádka. Mě prostě dostává rozbouřené moře, silné světlo majáku, hustý déšť a vražedná atmosféra. Ráda se na tenhle film podívám a přiznám, že se u něj často směju. Je to prostě přehnané, ale krásné. Jinak tedy dabing je také docela "strašidelnej"! ()

hakon

Casting hvěznější než u Základního instinktu a přesto o dost horší film. Gere je tu bez emoci, ale celkem fajn, Basinger hot as hell a Thurman bohužel hraje druhé housle a nedostává se jí prostoru. Nicméně snímek Mrazivá vášeň si komplikuje život sám tím, jak moc chce být chytrý film. Zpočátku tedy dostanete klasický thriller, který rozehraje všechny charaktery a baví. Nicméně v půlce se to začne lámat a když se začínají věci přiostřovat, tak zbytečně vymýšlí jednu kličku za druhou. Bohužel to sráží jak děj, tak samotné postavy, které najednou vyznívají o dost hloupěji. Nicméně film ničím neurazí a je pohodových 6/10. ()

viperblade

Celkově průměrné drama, které nás chce tak moc šokovat, až v závěru budete opravdu šokováni. Jenže tupostí, kudy se zpočátku kvalitní příběh vydal. Naštěstí to tu zachraňuje trio Gere + Basinger + Thurman. Takže na ty tři puntíky to akorát vychází… Mimochodem, toho debila, který určil, že by nebyl špatný nápad, aby Gera daboval Pomeje, bych pověsil za koule do průvanu… ()

• Kim Basinger o filme povedala: "Pre tento film som bola vo svojom vlastnom svete. Nikdy som ho nevidela." (Arsenal83)