Mrazivá vášeň

Final Analysis

Mrazivá vášeň

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1992, 124 min

To je zase jednou téma: "Patologická intoxikace"! Anebo že by ta životní pojistka? . . . A ejhle je sestřičky... ;-] . . . Lilie prý symbolizují čistotu, karafiáty sexuální touhu... A fialky? No - buď touhu ženy být znásilněna - nebo - jen fialky... ;o) . . . Čtyři miliony dolarů jsou čtyři miliony a tohle je žánrově dobrý, takový patologicky rutinní hw thriller. Vskutku dobrý! Dokonce i většinou sladký Richard G. a k neuvěření i většinou tupý Eric R. jsou dobří... Za tři.(17.9.2005)

"Prošel jsem si etické principy Lékařské asociace. Dokonce ani speciální poznámky pro psychiatry neříkají nic o vyspání se sestrou pacientky." Jenže kdo je tady pacientka, kdo vrah a kdo namyšlený idiot? Ono se to všechno samozřejmě vyřeší. Nicméně žádná velká zábava to není, ale "nemocné" holky mají parametry, kterým je snadné podlehnout, advokát O´Brien umí jedinečně pracovat s pravdou a vlastně mě chvílemi bavil i neprofesionálně nadržený doktor Barr. Jen ten thriller nebyl moc dramatický, romantický ani erotický, což je škoda.(9.4.2019)

Pamatuji si, že ani kdysi dávno se mi to moc nelíbilo. Ve srovnání s Basic Instinct je to brak jak řemen. Jedna sestra horší a nepravděpodobnější než druhá. Richard Gere hrabající se ve Fraudovi horem dolem ... A do toho nechutná a nerealistická role Erica Robertse. Překombinovaný děj, chvílemi nesrozumitelný, chvílemi úplně blbý. Škoda.(7.4.2014)

Námět je celkem dobrý, stejně tak i zápletka (jakkoliv je neoriginální - něco podobného jsme mohli vidět např. ve filmu Prvotní strach, kde rovněž hrál vedlejší postavu Richard Gere). Ale právě v hereckém obsazení je problém. Obě ženské představitelky jsou dobré, ale Gere hraje jako ponocný, což je docela problém. Částečně i proto pak snímek sklouzává do obyčejného průměru.(26.12.2004)

• WANDRWALL

Úspěšný psychiatr. Kolik je ve filmech těch neúspěšných? No dobře, zde je tedy úspěšný a nemá nic lepšího na práci, než se zamilovat do pacientky, jejíž vzhled ho vábí, schopnost podat zprávu o svém osudu dojímá. Ale jak dlouho? každý si může vzít do ruku stopky a měřit mu jeho čas, dokdy to vydrží a sledovat za jakých ústupků a zapisovat si je...***Jimmy není žádný násilník, ale běžný chlap.***(8.10.2010)(8.10.2010)

• - Původně měl snímek režírovat John Boorman. (Terva)

• - Kim Basinger je o sedmnáct let starší než Uma Thurman, přesto hraje její stejně starou sestru. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles a San Franciscu. (Terva)