Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

Filatov

Marion Cobretti nebo prostě Kobra jak chcete - jméno spíš pro pornoherce, než pro poldu, co se s ničím nemaže. Je vidět, že si scénář napsal Stallone sám, protože tohle je to v čem on prostě vyniká. Tuhle roli si ušil sám na míru a prostě je z každé minuty poznat, že hvězdou je tady on a nikdo jiný. Opět asi silně nadhodnocuju, ale Stallona prostě sežeru v čemkoliv a ten jeho výraz - odpouštím prostě všechno. Oceňuji líbivý soundtrack s parádní hudbou osmdesátých let. ()

Ondr4H

Mám rád nenáročné filmy, ale tohle je kvalitně natočená sračka...Plno faktických nesmyslů jako například seriový vrazi kde policisté po 16 mrtvých dumají co dál i když to jsou od pohledu mamlasové co musí zanechat stovky stop, nespočet hloupých civilistů tzv. kanonfutrů u kterých si říkáte že si to zasloužili.Dále postavy v čele se Stallonem který stále nejspíš dumá jak si vytřít prdel třemi mušlemi, psychopati kterým to neveřím i když kosí všechny(Jak tedy zjištují kdo je silný a kdo ne?) no a tehdejší Stalloneho milenka která radši měla zůstat u focení to krásně dokreslují. Hvězdičku dávám za Stalloneho propriety jako brejle které mu vrostly do hlavy a to auto které dobře vypadá, ale jako policejní vůz obstojí jenom v tomhle béčku atakující céčko. ()

Fenk

Jaromír je kuřák. Má zlozvyk s vypálenými sirkami. Jaromír málem uhoří. Marion je nekuřák. Má zlozvyk s nezapálenými sirkami. Marion je frajer. ()

motyka52

Béčko, které z céčkové kategorie tahá jen přítomnost Slye. Jinak je to naprosto standardní bezmyšlenkovitá rubárna a střílečka, kde nefunguje logika, neplatí fyzikální zákony, lidé se chovají jako idioti a do toho se samozřejmě drsně tváří a ještě drsněji hláškuje ("Máte právo nevypovídat", "Tady končí zákon a nastupuju já", případně i supercheesy "Chtělo by to záchrannou vestu. Topí se ti hranolky"). Samozřejmě se to snaží využít toho, co už se v případě Stallona osvědčilo - takže jsou tu hudební montáže jako v Rockym nebo Sly s vlajícími vlasy na motorce jako v První krvi. Všechny to ale působí ... béčkově. A jsme zase na začátku. Druhou hvězdičku dávám jen kvůli tomu, že si ten film ještě pamatuju očima náctiletého usmrkance, který to samozřejmě před 30 lety viděl jinak. ()

Little_Sawy

Cobraty je přesně ten typ práskače kterého na ulíci potkat nechcete. Ve filmu hraje toho nejnamakanějšího týpka který zabíja každého chorého grázla na potkání. Brejle mu pasujou, koženka ve který vyzerá brutálně do toho jěště výraz řezníka kterej má nonstop pichnutou v hubě zápalku i když je to jasnéj nekouřáč. Scéna v obchoďáku je prostě nezapomenutelný nonsens na který se těší každej divák týhle Slyoviny. Jo, tenhle Slyův film prostě vyhrál. ()

kolotroch

Presne ten film, v ktorom by to s inym hercom ani zdaleka nebolo ono... akcna hlupost s otrasnou BN, ale Sly to proste utiahol ako prakticky stale :-). Upozornujem na scenu s cigaretou a roztrhnutym tielkom... to bolo lepsie ako akakolvek kultova hlaska :-). 45% ()