Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (465)

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

Sylvester Stallone je u mě Pan Někdo. Líbí se mi s ním více jak 95% filmů, včetně tohoto. Bezvadný a legendární akční film. Co více dodat. Drsný styl, to patří akčním hrdinům jako je Sly. Zajímavá je hlavně úvodní řeč. Taková drobná rekapitulace násilných a trestných činů, které se v USA dějí běžně. No co dodat. To je vizitka tamějšího politického systému. V USA jsou lidé pod hranicí průměrného IQ. Systémm je naučil myslet pouze na peníze. A to raději nepíšu o imigraci:-) To by bylo na hoodně dlouho:-)To je velmi smutné. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Kobra měla velice slušný náběh stát výborným ačním filmem - pokud by tedy ovšem nebylo Slyova "úžasného" scénáře. Ten totiž absolutně neví, na kterou stranu to hrát. Ze začátku se Kobra tváří jako detektivka, ale na detektivku má až příliš řídký děj; ke konci se tváří jako akční film, na akční film je ale její první část až příliš "neakční" a když už přichází na to nejlepší, samotnou úžasnou postavu hláškujícího detektiva Mariona "Kobry" Cobrettiho, šetří s ním Slye jako komunisti s pomerančema a místo aby ho nechal vyniknout, ho pořád někam hloupě staví do kouta. Když si k tomu navíc přičtete, že hlavní záporák (s tváří Shao Kahna) působí spíš jako oplzý úchyl než mesiáš nového věku a Niellsonová v mnoha scénách nebezpečně připomíná chlapa, je mi to líto, ale nad *** jít nemůžu. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Stalonova akční pecka typických 80. let pod taktovkou mistra Cosmatose (Rambo II). Osobně mám ten film strašně rád. Stalone je zde naprosto výborný, není zde takovej vypatlanec jako v Rambech a Rockym. Vyšetřování a ochranu modelky si prostě řídí pěkně po svým. S nikým se od začátku nesere. Vystřílí zde mraky zloduchů, má perfektní (na tu dobu...) samopal s laserovým zaměřovačem, je zde sice jen jedna osobní bitka (kromě té poslední), ale úžasně provedená. To jak tam vymete s těma grázlama je fakt choreograficky výborně natočený. Akční scény, výbuchy, bouračky, všechno absolutně na jedničku ... Tohle je Stalonův film, podobně jako Arnold využil své slávy pro Komando, Sly využil Cobru. Prostě Cobra dělá Stalona a on zase ji. Navíc jeho slušivej obleček, zápalka v ústech, černý brýle co se nosily v 80. letech ... prostě nostalgická paráda!! Napětí, málo humoru, film spíš do thrilleru. Herecké výkony v pohodě, hudba super ... Prostě pro mě jasný favorit "akčních osmdesátek"!! ()

movie 

všechny recenze uživatele

Pro 80. léta velmi specifické béčko se silnou atmosférou, dokonalými dialogy (scénář psal sám Stallone) a sám Sly je tu perfektní, řekl bych že nikdy předtím ani potom už nebyl tak cool jako tady v roli nekompromisního poldy Mariona Cobrettiho. Je velká škoda že Stallone nikdy nenatočil víc filmů s Georgem Cosmatosem (RAMBO 2), tahle spolupráce mohla být ještě hodně plodná. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malé škvrně čerstvě nasávající z televize Terminátora a Ramba, prolézal jsem videopůjčovny jen pro to abych se mohl koukat na obaly VHSek. A obal Cobry se Slyem vypadajícím drsně jak šmirgl papír, s hustou krochnou, a černými brýlemi cementující cool image dávno před Matrixem, se mi strašně moc líbil. No škoda že jsme tehdy doma neměli video, a rodiče kteří by mě nechali se na cokoli takového dívat, pak by nezůstalo jen u koukání na obaly, já se mohl na ten film i podívat, a tehdy, jako to malé škvrně, bych si ho i užil. Teď už to moc nefugnuje. Ne pro to že by ty odvázané braky osmdesátých let byly nějak horší než tehdy, ale pro to že Cobra je mezi nimi spíš vychtěným kýčem. Všechno tak moc chce být drsné, až je to jen nuda, i ten záporák ničím nezaujme, víc jak půlku filmu se tu dokonce ani moc nekydlí a jede se jen podle mustru hloupé detektivky... a když už se střílet začne, tak je to tak unyle natočené, že u toho můžete umývat nádobí jak u telenovely. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (29)

  • Když Cobretti (Sylvester Stallone) příjde domů, položí pistoli na stůl a poté si sedne na židli a zapne televizi. Poté však zbraň odkládá znovu. (nedvva)
  • Zabijákův nůž byl speciálně pro film navržen designérem Hermanem Schneiderem. (Fenk)

Reklama

Reklama