Kukuřičné děti

• USA Children of the Corn (více)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

tremors

Nuda je hlavní složkoucelého filmu. Námě Stephena Kinga byl výborný (každá jeho knížka,nebo povídka je výborná),ale film který vznikl, nemá skoro žádnou hororovou atmosféru a nejstrašidelnější na celém filmu je obal DVD. ()

CrazymanM

Tak to bylo hodně hustý,výborná hudba,atmosféra jako prase!Předlohu jsem nečetl a nevzpomínám si,jestli jsem film někdy,třeba na videu viděl,ale byl dost dobrej,na to že je pomalu 30 let starej,klobouk dolů,mě to děsilo.Těch pár efektů bylo sice úsměvnejch,jinak fakt dobrý,prostě klasika!Nechápu to nízký hodnocení,asi je tam pro vás málo krve,monster a podobně,co,vy znudění parchanti!?! ()

djbarrel

Solidní hororový zážitek. Dětský vypravěč mi ve filmu moc neseděl, jinak OK. Vcelku se film pomalu rozjíždí, ale finále stálo za to. Ovšem film by si zasloužil lepší vizuální zpracování. 65 % ()

axik

Kingova předloha skvělá, film podpůrměrný. Škoda, že vznikl již v roce 1984, možná by si zasloužil remake, který by naplno využil potenciálu původní předlohy. Opakuje se to samé co u Nočního letce, To nebo Tommyknockers... dvě hvězdy a dost. ()

Kennedy_R

Nejlepší díl celé série (jak už to často u prvních dílů bývá). Plně nevyužitý potenciál knihy (to byl vždy problém filmů točených podle Kingových románů, zvláště v osmdesátých letech). Přesto se podařilo navodit tajemnou a děsivou atmosféru, kde nepřátelé jsou děti. ()

Lukinek.cz

V tomto filmu je tajemná a dost drsná atmosféra. Herci jsou až na vyjímky sympatičtí .A ted něco málo k ději : Mladý kazatel ovládne děti s města a příkáže jim zabít své rodiče. Dokonce zakáže posluchat hudbu ,nebo třeba koukat na TV .Tudíž ve městě nejsou žádní dospělí, a když se náhodou nějaký dospělý člověk objeví ,tak hned je obětován tomu ,kdo chodí mezi řádky .Jednou do města přijede milenecký pár,který se pokusí zahránit děti a zabít netvora. Ale nebudu vám to vše vypisovat , raději se na to podívejte sami :) Moje hodnocení 65 % :-) ()

Domas88

Vím,že horrory z 97% stojí za ... , ale někdy vás to prostě chytne a vybrat něco z těch 3% je skoro nemožné :) ()

hruska.32

No, tak jak začít. Tak... asi pozitivně hádám! Nuže, tak asi prvních dvacet minut vás vtáhne do děje a to je super ne? Pravdou ale je, že v těch dvaceti minutách je i to nejlepší z filmu (myslím hlavně scénu v restauraci). Bude to znít neuvěřitelně, ale to je k plusům všechno. Rád bych pochválil Lindu Hamilton, ale tady ani nemá co hrát because scénář. A taky je zvláštní pocit, který jsem při sledování měl. Nestává se mi často, že bych v hororech viděl hlavní protagonisty vyhrávat nad zlem. Tady to je ale extrémní. Od chvíle, kdy ten přítel Lindy stíral ty děti ohledně náboženství, tak jsem věděl, že mají vyhráno. SPOILER➡️ Nikdo neumře, žádný vývoj postav zkrátka NIC. Takový HAPPY ENDING no. ⬅️SPOILER Ale co je fajn, tak že jsem se alespoň solidně zasmál při každé konfrontaci manžílka a dětí. Což by nemuselo být nutně špatný, ale tady manžílek zvládne všechno v pohodě. Ať už kukuřici či děti :-). Je to zábavný podprůměr, na který bych koukal ve skupince s kámoši. 5,5/10 ()

Elessar.

Jediné čo mi pasovalo do predstavy z predlohy bolo prostredie, ináč nič. A dobrí detskí herci. Hudba dávala tomu strašné drama, inak to bola celkom efektívna naháňačka za bieleho dňa... ()

J.Mayen

Naprostá kingovská klasika, výborný film který jsem viděl nespočetněkrát. Poprvé mě naprosto uchvátila, bohužel knižní předlohu jsem nikdy neměl možnost si přečíst ale věřím že se k ní někdy v budoucnu ještě dostanu. S hodnocením tohodle výborného díla nemám žádný problém a nejvyšší hodnocení je tady na svém místě. Pokud se nepletu bylo to moje první životní setkání s Kingovou předlohou. Úžasná atmosféra skvělá hudba naprosto perfektní herci jak dospělí tak dětští. ()

Nikolas__

Dobrá hudba. I tak ale nudný, průměrný hixploitation, třetí hvězda nejspíše za herce Isaaca, a atmosféru. Žebříček všech dílů od nejlepší po nejhorší: Gathering, Runaway, Last sacrifice, 01, Fields of terror, 2020, 2009, Isaac's Return, Urban Harvest ()

1mikeF

Kdyby se to o kousek víc drželo předlohy, tak bych ještě jednu přidal. Jinak určitě zajímavý počin na pokraji badmovie. ()

Ondrew

Filmy podla poviedok S. Kinga zvacsa dopadnu vcelku obstojne, lenze toto je doslova ukazkovy priklad, ako totalne dodrb@t jednak samotnu poviedku (fakt nechapem, ako pribeh o "zlej kukurici" Kingovi skrsol v hlave) a nasledne este i jej filmove spracovanie. Je tam zarodok akej-takej atmosfery, no to je asi tak vsetko. Asponze si vo filme zahrala Linda Hamilton -- zial, ani ta to velmi nevytrhla z biedy. Kukuricne deti si podla mna zasluzia maximalne 30% a aj to si este mozu gratulovat. ()

Tuty

Kvalita filmu sice se stopáží roste, takže se to vidržet dá, ale první polovina filmu je spíše k smíchu - ta děcka nepůsobá věrohodně... ()

johnnie78

Tenhle film je moje srdcovka, viděl jsem ho snad stokrát a nepřestává mě bavit. Výkony Johna Franklina a Courtneyho Gainse jsou bezkonkurenční a vlastně na celém filmu se mi nejvíc líbí jejich "power struggle". Je mi víceméně jedno, že tenhle film je fakt velmi volná interpretace Kingovy povídky (na rozdíl od remaku z roku 2009, který se víc drží psaného originálu, ale zase mě už tolik nebaví). Tohle je prostě kult! A nejvíc je samozřejmě verze s Dejdarovým rychlodabingem :-D ()

Fender

Toto byla spíš taková komedie, nad kterou se celou dobu smějete. Typické klišé při nelogickém a mnohdy i komickém jednání postav, z čehož je patrný opravdu špatný scénář. Atmosféra lehce dokáže být poutavá, tu však nakonec překazí právě ta komická stránka filmu. Prostě béčkovina. ()