Kukuřičné děti

Children of the Corn

Horor / Thriller

USA, 1984, 93 min

• Morholt

Kukuřičné děti mě docela dlouho míjely, ale když jsem se rozhodl to napravit, byl jsem zklamán. jedná se vlastně jen o obyčejné osmdesátkové béčko s nadějným začátkem a několika solidními momenty, které však zapadají do celkové šedi. Ani herecky to není žádná sláva. Linda Hamilton musí mít za zadkem Terminnátora, aby dokázala zaujmout. Film vlastně láká jen tím, že je natočen podle Kinga, jehož fanoušci budou ovšem po shlédnutí přinejmenším rozpačití. Další díly série si s radostí nechám ujít. 30%(19.12.2013)

• Mythago

Tak zase jednou ne moc povedená adaptace knihy Stephana Kinga. Tu jsem sice nečetl, ale myslím si že byla určitě zábavnější než tenhle film. Námět je určitě dobrý, ale zpracování už trochu pokulhává. Herci nepředvádějí žádné zázračné výkony, snad až na Malachaie. Nejstrašidelnější na filmu jsou jednoznaně efekty. Ja vím, že je to starý a ty efekty se o moc líp udělat nedali, ale když to líp nešlo, tak je tam radši neměli dávat vůbec.(6.4.2013)

• choze

Takové pěkné městečko duchů uprostřed nekonečných polí s dětskou sektou... a taková nuda. Začne to pěkně svižně (vyvraždění Gatlinu, titulky s dětskými obrázky ilustrujícími následný vývoj), ale potom, co ústřední pár srazí v polích děcko, se děj začne táhnout a až do konce ničím nepřekvapí. Režisér navíc moc nezvládá budovat napětí ani atmosféru a vizuálně je to nuda s několika směšnými efekty na konci. Takže docela nudné béčko, i když potenciál tu rozhodně byl. Ale Isaac a Malachai byli obsazeni skvostně.(22.11.2017)

Atmosféra mesta "duchov" skĺbená s atmosférou všadeprítomných fanatikov bola skvelá. Keď sa k tomu pridá Izák, jeho poskok Malakai - vrah ktorí vyzerá ako zlé alterego Rona Weaslyho a kopa kukurice, film je to naozaj nadpriemerný. Trošku ho zrážajú nezvládnuté špeciálne efekty v závere, ale inak som spokojný. 70 %(5.10.2008)

• BoPo

Detská sekta ovládla americké mestečko. Takže letné prázdniny boli predĺžené na celý rok. Avšak z dôvodu jednostrannej stravy detičky akosi zhoršili správanie. Veď jesť kukuricu s kukuricou, to by zmenilo každého. Kto videl tento film určite ako ja nechápe, ako mohli vzniknúť ďalšie pokračovania. A že ich nebolo málo.(17.1.2011)

• - Název písně, kterou si malá Sarah pouští na gramofonové desce, je "Runaway" od Dela Shannona z roku 1961. (K.I.N.G.)

• - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 100. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)