Kukuřičné děti

• slovenský

Deti kukurice

Horor / Thriller

USA, 1984, 93 min

Klasika, a jeden z filmov, na ktorom som vyrastal. Stále to funguje skvele - perfektná hudba, strašidelné, dlhé kukuričné pole, horúce leto, malé opustené mestečko a čosi zlé, skrívajúce sa v kukurici. Film stavia hlavne na zlovestnej atmosfére. Vždy, keď sa náhodou dostanem do kukuričného poľa, spomeniem si na tento film. EDIT: Pridávam jednu hviezdičku po opätovnom zhliadnutí.(9.3.2010)

• Webb

Hororová klasika s docela zajímavým námětem, strašidelnou atmosférou, kterou dokresluje také písně se zpěvem. Bohužel konec je hrozný, naroubovat do příběhu ďábla se mi jeví jako nešťastné řešení a ještě ho s tak špatnými efekty zviditelnit. Měli to nechat jen na psychologii, kdy kluk kazatel k nim promlouvá a děti zfanatizoval. Jinak bylo dobré vidět Lindu Hamilton v době svého největšího úspěchu, kdy stroje povstaly z popela.(17.5.2010)

Klasický snímek hororového žánru 80´let na motivy povídky S.Kinga.Ani čas nesmazal po těch letech pointu o fanatičnosti a zneužití dětské mysli ve prospěch zlovůle a čirého násilí.Nemůže být snad pro dospělého člověka většího dilematu nežli toho,zda se má postavit a čelit hordě krvelačných dětí i za cenu spáchání násilí na nich.Jako divák říkám "Jo,směle do nich". . .,jako rodič "Ne". . .a jako Kingův fanda. . ."Proč ne, . . .dá si někdo popcorn"?(12.3.2011)

• BoPo

Detská sekta ovládla americké mestečko. Takže letné prázdniny boli predĺžené na celý rok. Avšak z dôvodu jednostrannej stravy detičky akosi zhoršili správanie. Veď jesť kukuricu s kukuricou, to by zmenilo každého. Kto videl tento film určite ako ja nechápe, ako mohli vzniknúť ďalšie pokračovania. A že ich nebolo málo.(17.1.2011)

Drsná a ponurá atmosféra, sympatický ústredný párik (hoci v Kingovej predlohe boli na smrť rozhádaní, ale nevadí), pútavá kukuričná výprava. Ale mohlo to byť ešte lepšie, keby sa odpovedalo na dôležité otázky (kto je "Ten, ktorý kráča medzi riadkami"?) a keby sa drasticky zmenil záver, pretože filmový je jednak oproti poviedkovému úplne iný. To by ale neprekážalo. Čo prekáža, tak to je to, že filmový je smiešny. SPOILER Žena skupine masových vrahov vysvetlí, že to, čo robia, je zlé a že by to robiť nemali... a oni prestanú. Wtf? Poviedkový koniec bol úplne iný - a lepší. Nové spracovanie poviedky, z roku 2009, našťastie už použilo pôvodný literárny koniec. Ale zas malo úplne iné chyby :-) SPOILER Inak, o rok skôr vznikla táto nie úplne márna amatérska krátkometrážna záležitosť.(5.12.2004)

• - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)

• - Spoiler: Kým film končí šťastne (manželský pár prežije a deti prestanú vraždiť), Kingova poviedka končí katastroficky (manželský pár bol zavraždený a deti vraždia ďalej). (tron)

• - Snímka vznikla podľa poviedky Stephena Kinga v čase, keď už boli s úspechom sfilmované mnohé jeho iné hororové príbehy (Carrie, Osvietenie, Cujo, Mŕtva zóna, Christine). (tron)