Kukuřičné děti

Donald P. Borchers

Harry Keramidas

Kostýmy:

Barbara Scott

Dávám poctivé tři hvězdičky. Snímek má skvělou, celkem dost strašidelnou atmosféru, hlavní dětský padouch je fakt hajzl - problém příjde na konci, kde film doslova zachvátí odporné efekty, které jsou i na rok 1984 šíleně odfláklý, jako by je tam někdo spíš dokreslil fixou. Jinak je tohle nejlepší díl téhle dlouhé série, kde každé další pokračování bylo horší a horší ...(18.5.2005)

Klasika, a jeden z filmov, na ktorom som vyrastal. Stále to funguje skvele - perfektná hudba, strašidelné, dlhé kukuričné pole, horúce leto, malé opustené mestečko a čosi zlé, skrívajúce sa v kukurici. Film stavia hlavne na zlovestnej atmosfére. Vždy, keď sa náhodou dostanem do kukuričného poľa, spomeniem si na tento film.(9.3.2010)

• MM_Ramone

Tento snímok je adaptáciou rovnomennej krátkej, zhruba dvadsaťpäť stranovej, poviedky amerického spisovateľa Stephena Kinga, ktorá pochádza zo zbierky Nočná Smena. Je tam jedna z najlepších. Jej filmová podoba však nie je zrovna najlepšia. "Kukuričné deti" doplatili najmä na chudobnú produkciu. Je hodne vidno, že sa jedná o nízkorozpočtový film. Mohlo to byť oveľa lepšie. Pôvodná, literárna predloha má obrovský horrorový potenciál. **(28.1.2008)

Trošku zklamání, na to že se mi Kingovy horory většinou líbí mi tady dost vadily vraždy mimo záběr, šílený efekty a pomalé tempo. Na druhou stranu - stísněná atmosféra podporovaná vylidněným městem byla super a finále bylo parádní. Navíc jsem se dvakrát solidně lekl a Malachai byl správný záporák, takže jo, celkem slušný průměr.(14.11.2010)

• sinp

Kukuřičné děti = mistrovský námět vyplácaný do řady slaboduchých výplní videopůjčoven. To platí stejně tak pro první díl jako pro páté pokračování. Základním kamenem úrazu zbytečně dlouhé série bylo většinou špatné obsazení. Že Peter Horton patří jen do epizodních rolí v nezáživných seriálech a Linda Hamilton v této době krom Terminátora nikam je zjevné, ale nikoli nejhorší. Pravou hrůzou jsou osoby jako Isaac nebo Malachai čili samotné děti. Jejich počínání není děsivé, spíš působí jako trapný boj o moc, takové trapné špičkování. Vesnička obležená fanatickou skupinkou dětí by měla mít respekt (mám v paměti jeden díl původního Star Treku, který cosi podobného skvěle zobrazil) a ne nudit sektářskou rétorikou a hádkami o to, jestli Malachai udělal to a ono. Do logiky především těch dvou "neposkvrněných" dětí radno lepší se ani nepouštět, jenom musím ještě říct, že obalit chátrající děj nadpřirozenem ke konci je poněkud alibismus. Nemluvě o tom úplném závěru, jemuž jenom chybí věta o tom, že další pokračování je už čerstvě ve střižně a připraven k dostání na pultech nejbližší půjčovny. Když už nic, aspoň by to mělo logiku, jinam tyhle vycpávky ani nepatří.(7.8.2010)

• - Ve většině záběrů byla použita pravá kukuřice, pro obtížnější záběry byla vyrobena z polyuretanu. (Chatterer)

• - Snímka vznikla podľa poviedky Stephena Kinga v čase, keď už boli s úspechom sfilmované mnohé jeho iné hororové príbehy (Carrie, Osvietenie, Cujo, Mŕtva zóna, Christine). (tron)

• - V původním příběhu měla být postava Lindy Hamilton dětmi zabita. (Chatterer)