Kukuřičné děti

Deti kukurice

Horor / Thriller

USA, 1984, 93 min

• BoPo

Detská sekta ovládla americké mestečko. Takže letné prázdniny boli predĺžené na celý rok. Avšak z dôvodu jednostrannej stravy detičky akosi zhoršili správanie. Veď jesť kukuricu s kukuricou, to by zmenilo každého. Kto videl tento film určite ako ja nechápe, ako mohli vzniknúť ďalšie pokračovania. A že ich nebolo málo.(17.1.2011)

Komorní, lehký horor o vesnici plné zlobivých dětí. Výborná hudba a slušná kamera vytvářejí docela dobrou atmosféru, kterou umocňují záběry vylidněné vesnice Gatlin v Nebrasce. Formální stránka však mohla být dotažena k dokonalosti. S lepším scénářem a režisérem by byl výsledek zajisté ještě lepší. Obrovský potenciál je tak promrhán.(2.9.2010)

• lennyd

Idylická cesta mladých manželů Burta (Peter Horton) a Vicky (Linda Hamilton) se tragicky změní poté, co uprostřed kukuřičného pole srazí mladého chlapce. Při shánění policie dorazí do malého městečka Gatlinu, ze kterého už na první pohled čiší skrytá hrozba. Ve městě nežijí žádní dospělí, ale jen zdivočelé děti následující svého proroka, Izáka... Pamatuji si, když jsem film viděl před nějakýma dvaceti lety poprvé, tak jsem se skoro podělal strachy. Dneska - po desítkách více či méně zdařilých hororů - už jsem jako divák otrlejší, a tak jsem po většinu filmu jen zíval nudou (i když se budování atmosféry opuštěného městečka musí tvůrcům nechat). Ale ani ústřední dvojice (Peter Horton a Linda Holton), ani dětský kazatel (John Franklin) mi k srdci nijak nepřirostli, a tak snad stojí za zmíňku jen odporný (a to fakt) Malachai (Courtney Gains)...(27.9.2010)

• castor

Je hodně zvláštní, že léta páně 1984 vzniklo žánrově vybroušené sci-fi Terminátor, komediální Krotitelé duchů nebo třeba dobrodružný Indiana Jones a Chrám zkázy. V rámci svého žánru nadmíru povedené kousky. Bohužel v osmdesátých letech v drtivé většině ale horory dělat neuměli. Většina špatných hororů je alespoň vtipná, Kukuřičné děti jsou otravným a dosti amatérským paskvilem s jen velmi zřídka kdy dusivou atmosférou. Dialogy jsou na úrovni žáka základní školy, situace a vztahy jsou vykreslené se spletitostí leporela. Pobaví snad jen spratek Isaac a rezavý ucho Malachai.. jinak jsem tam nic jiného neviděl.(7.5.2011)

Drsná a ponurá atmosféra, sympatický ústredný párik (hoci v Kingovej predlohe boli na smrť rozhádaní, ale nevadí), pútavá kukuričná výprava. Ale mohlo to byť ešte lepšie, keby sa odpovedalo na dôležité otázky (kto je "Ten, ktorý kráča medzi riadkami"?) a keby sa drasticky zmenil záver, pretože filmový je jednak oproti poviedkovému úplne iný. To by ale neprekážalo. Čo prekáža, tak to je to, že filmový je smiešny. SPOILER Žena skupine masových vrahov vysvetlí, že to, čo robia, je zlé a že by to robiť nemali... a oni prestanú. Wtf? Poviedkový koniec bol úplne iný - a lepší. Nové spracovanie poviedky, z roku 2009, našťastie už použilo pôvodný literárny koniec. Ale zas malo úplne iné chyby :-) SPOILER(5.12.2004)

• - Film poslúžil ako inšpirácia pre pieseň "Disciples of the Watch" od americkej trash metalovej skupiny Testament. (beso74)

• - Na palubnej doske v aute Burta (Peter Horton) a Vicky (Linda Hamilton) je možné zahliadnuť zbierku poviedok "Nočná zmena" (Night Shift) od Stephena Kinga, v ktorej sa nachádza aj poviedka "Kukuričné deti". (beso74)

• - Důvodem, proč vznikla další pokračování, spočívá ve smlouvě. Producent totiž od Stephena Kinga kromě práv na příběh získal i práva na název. (Petrus1)