Reklama

Reklama

Kukuřičné děti

  • USA Children of the Corn (více)
Trailer

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (204)

obitus 

všechny recenze uživatele

Uz uvodni scena vyvrazdeni Gatlinskych dospelich dava jasne najevo, ze jsme v polovine zabavnych krvavych 80. let. Zadne slozite vysvetlovani, zadne rozumovani, jen cista radost ze sledovani pohodoveho becka. Nejvetsim plusem prvniho zfilmovani slavne Kingovi povidky je husta a stisnena letni atmosfera, tvorena prevazne prujezdy kukuricnym polem a vylidnenymi domy. A cele to az do konce tahnou dobri detsti herci, v cele s Johnem Franklinem (kriploidni Issac) a predevsim zrzavym Courtney Gainsem. Jeho Malachai je opravdovej milacek, takovyho parchanta bych za syna nikdy nechtel, ale chtel bych jim byt :). ()

movie 

všechny recenze uživatele

Dávám poctivé tři hvězdičky. Snímek má skvělou, celkem dost strašidelnou atmosféru, hlavní dětský padouch je fakt hajzl - problém příjde na konci, kde film doslova zachvátí odporné efekty, které jsou i na rok 1984 šíleně odfláklý, jako by je tam někdo spíš dokreslil fixou. Jinak je tohle nejlepší díl téhle dlouhé série, kde každé další pokračování bylo horší a horší ... ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Takové pěkné městečko duchů uprostřed nekonečných polí s dětskou sektou... a taková nuda. Začne to pěkně svižně (vyvraždění Gatlinu, titulky s dětskými obrázky ilustrujícími následný vývoj), ale potom, co ústřední pár srazí v polích děcko, se děj začne táhnout a až do konce ničím nepřekvapí. Režisér navíc moc nezvládá budovat napětí ani atmosféru a vizuálně je to nuda s několika směšnými efekty na konci. Takže docela nudné béčko, i když potenciál tu rozhodně byl. Ale Isaac a Malachai byli obsazeni skvostně. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Prostě klasika, i když ne tolik populární jako jiný podobný hororvý série, ale jedná se o celkem kvalitní horor z 80tých let, kterej nemá typickou vyčkávací a připravující hodinku a 30 minutový finále, ale hned od začátku na diváka pumpuje výtečnou atmosféru podpořenou perfektní hudbou, které ale bohužel zaznívá jen občas a slušně udělaný vraždění. Nicméně to co tenhle film sráží je za prvé nezajímavej, blbej a nesedící konec a z druhý trošku blbě vybraný dětský herci, sice některý působí dobře, ale například ten hlavní zrzek je naprosto příšernej. 3,5* ()

tron 

všechny recenze uživatele

Stephen King v 70. a 80. rokoch napísal plno geniálnych poviedok a Kukuričné deti sú jednou z nich. Za mimoriadne hustú atmosféru tiesnivo vyľudneného mestečka Gatlin, sympatický kasting (Horton, Hamiltonová, R.G. Armstrong, ktorého postava však v poviedke nebola), skvelú výpravu (zbožňujem poľnohospodárske horory) a mrazivé, napínavé momenty, musím dať 4*. No uznávam, že si ich to možno tak úplne nezaslúži a to najmä vinou postupne stagnujúceho tempa a slabého finále, ktoré je ako zo zlého sna (Kingova bravúrna poviedka sa končí presne naopak, ale nechcem spoilerovať, každopádne "správny" koniec použili až televízne Kukuričné deti z r. 2009). O rok skôr vznikla táto nie úplne márna amatérska krátkometrážna záležitosť. Áno, CGI sú otrasné i na dobu svojho vzniku, ale nebuďme prehnane prísni, veď ich je tu koľko? 50 sekúnd v 93 minútovom filme? Plnohodnotný sequel vznikol až o 8 (!) rokov neskôr, čo je vzhľadom na úspech jednotky (800-tisícový rozpočet a 2 milióny na tržbe len behom otváracieho víkendu) nepochopiteľné. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (21)

  • Na palubnej doske v aute Burta (Peter Horton) a Vicky (Linda Hamilton) je možné zahliadnuť zbierku poviedok "Nočná zmena" (Night Shift) od Stephena Kinga, v ktorej sa nachádza aj poviedka "Kukuričné deti". (beso74)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 100. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

Reklama

Reklama