Kukuřičné děti

Deti kukurice

Children of the Corn

Horor / Thriller

USA, 1984, 93 min

Průměrné zpracování nijak zvlášt vyčnívající Kingovy povídky. Vrcholným adaptacím jeho děl se nemůže rovnat a není natolik béčková aby dobře pobavila. Prostě solidní průměr co celkem slušně odsýpá. Za povšimnutí stojí mladičká Linda Hamilton. Naopak mě osobně strašně štval představitel Isaaca, který mi přišel všechno možné jenom ne démonický a strašidelný. A taky je škod aže se nakonec neukázal v plné kráse "Ten co chodí mezi řádky".(23.2.2007)

Tajemství kukuřičných lánů zůstalo částečně skryté a to je pro diváka jen dobře. Jeho fantazie už tak dostala po celou dobu filmu pěkně na frak a, že to byla docela solidní jízda. Navíc by se tu nikdo nedožil víc jak 19. let. Nádherné prostředí dokázalo vytvořit osobité kouzlo pro Kingovu předlohu a režisér Kiersch se coby začátečník docela vytáhl. I u hereckých výkonů si nemůžu skoro na nic stěžovat, takže v celkovém hodnocení budu hodně štědrý. Navíc si budu dávat příště pořádný pozor na svých procházkách v kukuřici.(22.1.2010)

Kukuričné deti jednoducho patria k filmom, ktoré mám v obľube najmä vďaka tomu, že aj keď sa v nich nič nedeje stále majú atmosféru. Či už opakované míňanie smerovej tabule s nápisom Gatlin, tuctový pumpár a prázdne mesto, pohľady spoza okien či z kukuričného poľa vkladajú tomuto filmu svojskú atmosféru, ktorú nepokazili ani záverečné efekty pri Isaakovej premene, samotný český dabing tejto postavy či Malachy, ktorý chcel tak dobre a suverénne zvládnuť soju úlohu, až ju vôbec nezvládol. U mňa jednotka minimálne 75%.(1.4.2018)

Dnes již legendární horor natočený podle krátké povídky mistra Stephena Kinga. I zde, jako ve velké části jeho knížek hraje velkou roli náboženství a jeho kritika. Atmosféra mi přišla poměrně dobrá, stejně jako děti Izák a Malachai. Ne už tak dospělí hrdinové, zvlášť Linda Hamilton byla podle mého názoru úplně tragická. Mým hlavním problémem byl ale závěr. Jelikož jsem četl povídku, čekal jsem i podobný konec, bohužel jsem se však dočkal hodně trapného happyendu. PS: Zajímalo by mě, jestli je to první film s dětskými zabijáky, kteří jsou v dnešní době tolik v módě.(17.11.2011)

Veľmi slušne navodená atmosféra tajomna a vhodný výber prostredia nedokážu zakryť nedostatočné prekreslenie celej situácie a celej mytológie v pozadí. Film dokáže byť v tých správnych chvíľach plíživo strašidelný, v niektorých, najmä ak ide o nadprirodzeno, zasa nechcene smiešny. Môžu za to aj prestarnuté triky. Burt očividne vidí pred sebou dôkazy o prítomnosti nadprirodzenej sily, ale hneď na to sa obracia na deti ako na zblbnutých fanatikov, ktorí si len zle vysvetlili texty Biblie. Pozitívny dojem ale nakoniec vďaka atmosfére ostáva, len je večná škoda, že tento príbeh nemá vo svojom jadre skutočne premyslený fikčný svet.(5.5.2018)

• - Snímka vznikla podľa poviedky Stephena Kinga v čase, keď už boli s úspechom sfilmované mnohé jeho iné hororové príbehy (Carrie, Osvietenie, Cujo, Mŕtva zóna, Christine). (tron)

• - V původním příběhu měla být postava Lindy Hamilton dětmi zabita. (Chatterer)

• - Aj keď King o kukuričných deťoch napísal len krátku poviedku, zápletku filmári v nasledujúcich desaťročiach rozkúskovali do početnej série. Hoci King nenapísal pokračovanie, pokračovania sa na plagátoch kvôli účinnejšej reklame pýšili jeho menom. (tron)