Kukuřičné děti

Deti kukurice

Horor / Thriller

USA, 1984, 93 min

• Gilmour93

Přestaň Sáro Connorová blbnout s těma harantama v kukuřici a běž se raději připravovat na Soudný den.. Solidně dusivá atmosféra nekonečných lánů, děti se srpy vedené dvojicí Pepa Melen v saku (Isaac) plus rezavý výkvět každé polepšovny (Malachai) a vše srážející nadpřirozený závěr plný optimismu. A přitom stačilo k zahnání všeho zla sebrat těm nebohým dětem z Gatlinu Bibli a vrátit jim PC hry, cigára, levné krabicové víno a popcorn z mikrovlnky..(1.4.2010)

Už scénka v kaviarni pripomenie s akým rokom vzniku máme čo dočinenia. Vo filme inak najvýraznejšie pôsobí chorálová hudba a dačo skazené v ovzduší opusteného vidieka. Tomu velí maloletý Isaac čoby diablov tlmočník, ale väčší strach vzbudzuje tá ryšavá prerastená držka, ktorá už podľa výrazu musela opakovať piaty ročník dobrých sedemkrát. Škoda, že s blížiacim sa koncom Deti kukurice stále častejšie koketujú s obhajobou kresťanstva, čo pri nekorektnom námete pôsobí ako päsť na oko. Ak si odmyslíme tieto nepriame pohnútky, ide stále o typické béčko aké hrá s hororovými velikánmi už iba druhú ligu. A aj preto netreba hľadať medzi riadkami o nič viac, ako to čo ukazujú.(16.12.2015)

Prostě klasika, i když ne tolik populární jako jiný podobný hororvý série, ale jedná se o celkem kvalitní horor z 80tých let, kterej nemá typickou vyčkávací a připravující hodinku a 30 minutový finále, ale hned od začátku na diváka pumpuje výtečnou atmosféru podpořenou perfektní hudbou, které ale bohužel zaznívá jen občas a slušně udělaný vraždění. Nicméně to co tenhle film sráží je za prvé nezajímavej, blbej a nesedící konec a z druhý trošku blbě vybraný dětský herci, sice některý působí dobře, ale například ten hlavní zrzek je naprosto příšernej. 3,5*(9.8.2008)

• lennyd

Idylická cesta mladých manželů Burta (Peter Horton) a Vicky (Linda Hamilton) se tragicky změní poté, co uprostřed kukuřičného pole srazí mladého chlapce. Při shánění policie dorazí do malého městečka Gatlinu, ze kterého už na první pohled čiší skrytá hrozba. Ve městě nežijí žádní dospělí, ale jen zdivočelé děti následující svého proroka, Izáka... Pamatuji si, když jsem film viděl před nějakýma dvaceti lety poprvé, tak jsem se skoro podělal strachy. Dneska - po desítkách více či méně zdařilých hororů - už jsem jako divák otrlejší, a tak jsem po většinu filmu jen zíval nudou (i když se budování atmosféry opuštěného městečka musí tvůrcům nechat). Ale ani ústřední dvojice (Peter Horton a Linda Holton), ani dětský kazatel (John Franklin) mi k srdci nijak nepřirostli, a tak snad stojí za zmíňku jen odporný (a to fakt) Malachai (Courtney Gains)...(27.9.2010)

Jeden z těch povedenějších převodů literárního Kinga na filmové plátno i přesto se to však neobejde bez několika klasicky filmových úprav (v tomto případě opět samozřejmě úprav k horšímu) - narozdíl od Kingovy povídky má tenhle film pozitivnější konec a je v něm věnováno mnohem více místa dvěma hlavním hrdinům (teda hrdinovi a hrdince) než samotným dětem a odkrývání kultu a mýtu TOHO, JENŽ KRÁČÍ MEZI ŘÁDKY. Přesto všechno je do dost dobrý film s vynikajícími dětskými hereckými výkony a dobrou atmosférou bez hluchých míst, což je na film podle krátké povídky docela úctyhodný výkon.(5.2.2009)

• - Důvodem, proč vznikla další pokračování, spočívá ve smlouvě. Producent totiž od Stephena Kinga kromě práv na příběh získal i práva na název. (Petrus1)

• - Ve většině záběrů byla použita pravá kukuřice, pro obtížnější záběry byla vyrobena z polyuretanu. (Chatterer)

• - V původním traileru bylo jméno Stephena Kinga napsáno špatně a to jako Steven King. (Chatterer)