O podezíravém králi (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 85 min

Jedna z těch pohádek, které mi utkvěly v paměti. Vzpomínám si, jak jsem si říkal, že jestli pricezna půjde na ten ples, bude to pořádný průser (tak přísně král v podání Petra Štěpánka působil). Dnes si z ní přináším poučení, že někdy je láska taková, že není problém ženu od společného lože poslat rovnou na popraviště a žena, která byla na to popraviště poslána, může zasvětit svůj další život tomu, aby ji vzal na milost ten, jenž ji na to popraviště poslal.(5.2.2019)

• rakovnik

Pro mě nuda. Nemám rád až na výjimky filmy, kde jsou muži v převleku za ženy a naopak. Mejčulena Bočanová (tak se sama nazvala při moderování Her bez hranic) je tak trochu chlapka i bez převleku. Děj mě nijak nezaujal a téma vztahů mezi angličany a španěly je mi tak vzdálené, jako obě tyto země. Rozhodně to podle mě není pohádka, a už vůbec ne pro děti. Oproti exteriérům vypadají interiéry královských hradů a zámků velmi chudě.(18.7.2010)

Perfektně zpracovaný historicko-pohádkový příběh o žárlivém španělském králi, kterého výborně hraje Petr Štěpánek. Krásná Mahulena Bočanová (mladá královna) převedla taktéž jeden ze svých nejlepších výkonů, co jsem kdy viděl a výtečně zahráli i pánové Kostka s Bekem. Marek Vašut je ten správný frajer jako vždy a Blanka Bohdanová v roli zlé královny - to je pastva pro oči i uši. Člověk má úplně chuť jí dát na zadek, jaká je to potvora. Skutečně parádní a věrohodný výkon! Tato pohádka velmi potěší jak větší děti, tak i dospělé. Jasný plný počet bodů.(10.4.2010)

• dyfur

....tv spracovanie až tak nevadí -ale 41 ročný Petr Štepánek ako kráľ a 22 ročná kráľovná v podaní M.Bočanovej (ktorá mimochodom vyzera podstatne staršie) to je ozaj kombinácia na pohľad i na posluch k nevydržaniu.....P.Štepánek pripomína svojím výkonom básnika zo seriálu Major Zeman ... no a M.Bočanová ....bez urážky - neotesané POLENO....(30.3.2018)

Každý má jen takové parohy jaké si zaslouží a to by měli vzít na vědomí i králové. Pak by nezavírali své manželky do věží a ty by neutíkaly a nedělaly zmatky v mezinárodní politice. Přiznávám, že nějaká Anglie a Španělsko mi v příběhu, když jsem to viděla jako dítě, naprosto unikaly. Jak někdo mohl nepoznat, že je Mahulena ženská, to je záhada.(22.1.2012)

• - Filmovým královským sídlem byl zámek v Opočně. (rakovnik)