V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

erl

Craven už asi opravdu vyschnul protože natočil takovou teen nudu která pobaví možná tak fanoušky Dawsonova světa. Žádné napětí , hrozné počítačové efekty a průměrní herci. Možná tak poslední dvacetiminutovka je ucházející ale více tento rádoby horror nenabízí. ()

Terva

V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak. Režie : Wes Craven. Scénář : Kevin Williamson. Kamera : Robert McLachlan. Hudba : Marco Beltrami. Hrají : Christina Ricci jako Ellie. ()

Nick Tow

Vo chvíli, keď vlkouš ukázal vztýčený "stredňák", som si povedal /na rozdiel od dementného publika v kine, ktoré spustilo hurónsky ryk až lietal popcorn/, že už nikdy v živote nechcem od Wesa vidieť ani len frame filmu. Wes Craven sa totiž stal McDonaldom horrorového žánru. ()

villon17

Trapné, příšerné, hrozné a ubohé. Doufám, že jsem dostatečně vystihla mé poznatky z tak trapného, příšerného, hrozného a ubohého "hororu":) ()

Radka_86

Tak tohle se celkem povedlo, což o filmech s vlkodlaky ode mě často neuslyšíte - film mě pobavil, nenudil a Christina Ricci předvědla dobrý a věrohodný výkon, ostatně jako vždy. Umím si představit, že mladší ročníky by mohli být nadšeni ještě více, přijde mi to jako klasická hororová komedie pro náctileté :) U mě si film vysloužil 65%. ()

corpsy

Bolestne vznikajúci film, ktorý však nieje až takým fiaskom, aké som čakal. Mohlo sa síce z toho vytlačiť ešte viac ( nápadov tam bolo habadej ), ale už to bolo asi všetkým po toľkých problémoch jedno, len nech film už konečne uzrie svetlo sveta. ()

Astaroth12

Hviezda za kamerou i pred kamerou a aj tak nie je ničím výnimočný. Ešte vlkodlak bol dobre znázornený, ale to som od známeho hororového tvorcu aj očakával. Lenže príbeh bol totálne hlúpučký a aj dosť úsmevný, hlavne tam kde sa bral príliš vážne. Bol hrozne predvídateľný a dokončil som ho už len s čírej zvedavosti, ako to cele dopadne i keď, žiadna originalita sa ani tu nekonala. ()

Lokutus

Zřejmě zcela typický vlkodlačí film - tedy snímek o tématu, který se žádného převratného zpracování dosud nedočkal. Ani tentokrát tomu není vyjímkou a i když má film pár vydařených a vcelku i působivě natočených scén, v konečném výsledku působí značně rozpačitým dojmem, za který je zodpovědné značně překombinované protahované finále. Není tomu však až takovou vyjímkou - ani u prvního Vřískotu se co se finálního řešení týče, nejednalo o nijak převratný a oslnivě ztvárněný výkon jak na straně herců a především scénáře. Cravenova režie pak byla velmi solidním řemeslem a ani v případě Cursed tomu není jinak. FIlmu by se dalo poněkud vytknout samoúčelné používání hudebních lekaček, které ve výsledku působí spíše kontraproduktivním dojmem. Filmu přidává na hodnocení i příležitostný humor, kterého však není více než jen pár (tedy snad skutečně 2 - pamatuji si jen jediný) obstojných vtípků... ()

Ridick odpad!

ved to je este horsie ako kamenak. vsetko na tomt filme je debilne - od hercov cez scenar az po rezisera. no ale tie dievky na zaciatku tie boli dost dobre ()

J3dla

Naprosto dementní odvar z již tak provařeného vlkodlačího tématu. Ani jedna pořádná lekačka, chabé, na dnešní dobu až legrační triky a navíc, naprosto nelogickej a zbytečnej závěr, který nestojí ani za řeč. 10%. ()

blackrain

Klasický příběh o tom,že dva sourozenci jsou během autonehody pokousáni zvířetem a pak se začnou porměňovat ve vlkodlaky. Myslela, že půjde o standardní hororový příběh, o obyčejný strašidelný film. Dostalo se mi několika překvapení, které film posunuly trochu výš. ()

raimi

Horrorové sucho a přemíra volného času mi dovolily prohrabávat se v starších restech a zkoušet po vyšumění fuckovacího hypu takové filmy jako The Happening, Snakes on a Plane nebo zrovna Cursed. A já se celkem bavím. Cursed totiž není nic víc než hříčka, natočená levou zadní a s velkou porcí nadsázky. Ujasněme si jednu věc, film existuje ve dvou verzích. A to ve verzi pro kina, která odpovídá ratingu PG 13, a v Unrated verzi. Ta je o 2 minuty a dvacet sekund delší. Ale tady se jen nestříhalo, některé scény jsou natočeny s rozdílnými záběry, jednou pro třináctiletý děcka a podruhé pro gorehoundy. Ty štavnatější scény měly totiž na starosti borci Nicotero a Berger z KNB Effects Group a legendární Rick Baker. A posunují level zábavnosti o kus výš. Takže v kinoverzi neuvidíte žádné smáčení rukou v rozpáraném břichu mrtvoly, rozpůlenou holku, která se snaží odplazit pryč, ani tubogejzír krve z odhryznutého krku. A to je dost škoda, protože je to děsně cool. :-) Jasně, je to cheesy jako prase, ale mám to radši než když Kubrick przní Kinga. :-) Pohodová oddychovka. ()

Gorehound

Taká vlkodlačia jednohubka. Vlkodlaci sú myslím kompletne CGI, aj keď vyzerajú dobre, niekedy film skĺzne až do paródie, ale vďaka príjemnej post-Scream atmoške sa to dá v pohode pozrieť. Craven aj Williamson už pálili aj z iných kanónov, spoločne aj osobitne, ale je to taká nenáročná pohodička. Občas trochu nudí, občas sa blisne atmosferickým momentom, ale na Scream, I know what you did last summer ani Fakultu sa rozhodne nechytá. ()

MartinNDL

Typický Wes Craven. K tomu není třeba cokoli dodávat. Film pro mladé o mladých. Trochu horor, trochu komedie. Po obou stránkách docela úspěšný. Přesto nic převratného, ale solidní teenagerovská zábava. ()

Chen

Wes Craven se opět rozhodl tak trošku parodovat svůj domovský žánr a vcelku se mu to daří. Nejdříve nechá diváka v tom, že ví, kdo je hlavní záporák, pak ho zmate, aby nakonec ujistil, že první odhad byl správný. Kromě toho, některé vtípky se povedly a obsazení je sympatické. 70 % ()

Jino

Ono je to docela blbost, ale příjde mi to zábavné, vlkodlak vypadá hezky. Takový horor pro malé děti. ()

Mefistofelle

Filmy o vlkodlacích nemám ráda a tenhle kousek můj názor opravdu nezměnil, spíše naopak. Začátek sice vypadá docela slibně a tak jsem začínala být ráda, že jsem si to nakonec pustila, ale jakmile se na obrazovce objevil vlkodlak a děj začal být akčnější, šlo všechno do kytek. Trikově je to hodně špatně zvládnuté, vlkodlak připomínal spíše přerostlého mončičáka a způsob, kterým likvidoval své oběti, mi přišel jako vrchol žánrového klišé. Do toho si zakombinujte spoustu trapných hlášek, přidejte scény, které nechtěně parodují celý film, a máte něco, co vás místy dost pobaví, ale ne tím způsobem, jakým to tvůrci původně zamýšleli. K dobru můžu filmu přičíst snad jedině sympatické sourozenecké duo a zvlášť Christinu Ricci, která se mi zde docela líbila. ()