Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kang Ji-suk by se rád stal spisovatelem, a tak přes den navštěvuje knihovnu a čte vše, co mu padne pod ruku. K ránu pak chodí do práce, kde sebere čerstvé noviny a ty pak rozváží po městě. Nedávno se vrátil z povinné vojenské služby a stanovil si podmínku, že se ostříhá ve chvíli, kdy přečte sto knih. Konečně má splněno a vydá do kadeřnictví. Přijde po pracovní době, ale narazí naštěstí na kadeřnici, která se nad ním smiluje a ostříhá ho. Dívka se jmenuje Lee Hee-jin a je jeho bývalá spolužačka ze střední školy, což zjistí až později. Začnou se spolu občas scházet a dívka ho přemluví k tomu, aby spolu zkusili jen tak z legrace chodit jeden měsíc s tím, že se do ní do té doby určitě zamiluje. (EMIA)

(více)

Recenze (17)

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je opravdu čistý romantický příběh a k tomu ta jejich úžasná hudba, která je pro ně pověstná a je tím pravým kořením, po kterém mně to moc zachutnalo. Min-a byla okouzlující kadeřnice, musím se podívat na její filmografii, tu si nenechám jen tak ujít. A nevím jaký závěr kdo očekával i když jejich romantické filmy nemají vždy takový konec, to je pravda. U mě pokojenost, tečka. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Krásná romantika, kterou jsem potřebovala jako sůl. Žádné velké drama, žádné vynucované komické scénky, jen romantický příběh dvou lidí. Min-a v roli rozkošné kadeřnice jenom potvrzuje, že patří k nejlepším herečkám v Asii a ten kluk, i když ho většinou zrovna moc nemusím, k ní pěkně sedl. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý romantický film. Má dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý má najradšej čítanie kníh, keďže sa túži stať spisovateľom a aj preto je skôr introvertnej povahy, ale keď sa raz rozhodne dať ostrihať, stretne svoju bývalú spolužiačku a začnú spolu tráviť čas. Lenže obaja ich vzťah berú trochu odlišne, ona je viac zamilovaná a divokejšia, zatiaľ čo on pokojnejší a tak mu navrhne mesačný vzťah, po ktorom má prísť rozchod a potom obaja uvidia, čo ďalej, lenže ich vzťah čakajú aj mnohé problémy, či už jeho dávna láska alebo jej predchádzajúci partner. Spracovanie sa mi páči, dej síce prakticky ani nie je ničím výnimočný, vlastne sa tu nenájde asi ani jedna konkrétna situácia, na ktorú by sa dalo dlhodobo spomínať a aj začiatok ich vzťahu na mňa nepôsobí práve uveriteľne, vždy mám trochu problém sa prispôsobiť tomu, keď obľúbené dievča s množstvom predchádzajúcich známostí, ktoré život trávi hlavne samou zábavou sa snaží votrieť do priazne mladíkovi, ktorý je pravým opakom, ale v konečnom dôsledku to aj tak vôbec nevadí, hlavne, že obe hlavné postavy si ma získali hneď na začiatku, navodí to tú správnu náladu, celé je to také milé a sympatické, ani na okamih som sa nezačal nudiť, takže sa na to po celý čas pozerá veľmi dobre. Samotná romantika tu funguje bez väčších problémov, chémia medzi obomi funguje a čiastočne by som to označil aj za komédiu, síce sa tu nenachádzajú výraznejšie vtipné scény, ale opäť je to ten typ filmu, ktorý mi prakticky celý čas udržal úsmev na tvári a skutočne dobrú náladu. Herecké obsadenie je výborné, perfektná Shin Min-A, v takýchto úlohách nedokáže sklamať, k tomu Zo In-Sung, ktorého vždy rád vidím a spolu tu vytvorili sympatický pár, bavila ma aj Park Jung-Ah ako ich bývalá spolužiačka, tu nemám žiadny problém. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, slušný žánrový nadpriemer a poteší aj pár príjemných pesničiek. Madeleine určite nedosahuje kvalít tých najlepších juhokórejských romantických filmov, ale stále je to slušná kvalita, ktorá pobaví aj opakovane a síce kvôli príbehu by sa v konkurencii tento film možno aj stratil, ale vďaka výraznému obsadeniu určite nie. 75% ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Víceméně souhlas s gibbonem, nezapomenutelný určitě ne, ale kolik je vlastně nezapomenutelných filmů? Jenom pár. Příběh introvertního kluka, který se snaží stát spisovatelem a potká svou bývalou spolužačku ze školy a ta ho víceméně ukecá, aby spolu na měsíc zkušebně chodili. Celé se to ještě hodně zamotá a krásně rozmotá:) ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Jedna z prvních rolí přirozeně krásné - tedy nepotřebující žádné výrazné líčení - Shin Min-a a IMHO hned trefa do černého. Celkové schéma filmu je sice hodně předvídatelné a držící se klasických romantických kolejí, ale přesto tu bylo několik momentů, které jsem nečekala a překvapily mě. Tradičně film doprovázela příjemná muzika s texty písniček dokreslujícími právě probíhající děj. Jediné, co bylo tak nějak navíc byla závěrečná scéna, ale co už - úsměv hlavní hrdinky za ni stál. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Je to taká obyčajná romantika v tom dobrom zmysle slova. Nikto tam nezomiera, postavy nie sú tak typicky rozprávkovo naivné až by ste pochybovali o ich mentálnom zdraví a riešia sa tam medzi ústredným párom normálne veci. On je taký večne zadumaný a ona je jednoduchá a energická. Našťastie ho nijak nekomanduje. Prvá polovica v ktorej preskočí medzi postavami iskra je zábavná. V druhej polovici to začne drhnúť nielen medzi nimi ale aj samotný film. Pár postupne zisťuje, že nemá veľa spoločných vlastností a naviac sa objaví jeden nečakaný zadrhel, ktorý musí hlavná hrdinka vyriešiť. Koniec je síce klasický happyend, ale príliš dôveryhodne to nepôsobí. Dá sa to akceptovať hlavne vďaka hercom medzi ktorými chémia funguje, ale tie postavy sa k sebe príliš nehodia. Takže výsledný dojem je trochu rozpačitý, ale vďaka skvelej prvej polovici a perfektne obsadenému páru dám aj štvrtú hviezdičku. Plus tá obyčajnosť pôsobí na kórejské pomery osviežujúco. 7/10. ()

Folpa 

všechny recenze uživatele

Přijemný film ale něco mi na něm tak úplně nesedělo... Možná jsem si to neměl pouštět tak brzy po úžasné Cyborg girl. ()

gibbon 

všechny recenze uživatele

Myslím, že kvůli filmům jako tenhle, jsem začal láskyplně prohrabávat korejský filmový archív a následně i korejské regály. :) Mají sto jiných nástrojů, jak tvořit onu romantiku, než rádobyvelké řeči a barvy, hudba, všechno v nich ladí. A i když třeba v případě "Madeleine" rozhodně nejde o nezapomenutelný zážitek, je to tak miloučký, až to není hezký. Teda JE hezký... :) ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Mladičká, opravdu překrásná a rozkošná Shin Min-A. Dále už bohužel vcelku průměrná romantická komedie, kde pořádně nefunguje ani jedna složka. Rovněž pokus zamíchat vážnější dramatickou zápletku zde příliš do charakteru filmu nezapadá ani není kvalitně zpracován. Tedy zůstává ve mne pouze ten požitek z půbavů hlavní hrdinky a to zkrátka na dobrý film nestačí - 65%. ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Příjemné, milé, nenásilné, hladicí × takové trochu klidné. Ne že by to mělo být mínusem.. Byl to hezký film, poklidný, bez nějakých větších výkyvů. Film klidně začal a klidně i skončil. A byl odpočinkový. A pohodový. A hezky končil. A pěknou módu tam maj, viz. ty bílý punčochy s lodičkama.. ()

Pedross800 

všechny recenze uživatele

Moc moc pěkná romance. A moc pěkné písničky i ta copánková slečna co je "zpívala" :) Můj třetí film s Shin Min-a a první kterému můžu dát plné hodnocení. Její bezprostřednost a úsměv jsou okouzlující a hlavní hrdina už kvůli tomu zájmu o knihy byl sympaták a já zaboha nemohl přijít na to, kde už jsem ho viděl....no přece jen si víc hledím těch korejskéch héreček :) ()

Giggs 

všechny recenze uživatele

Krásny film o (ne)láske 2 byvylych spolužiakov. Prijemna romanca, ktora netlači na pilu. Niekoľkokrat som sa pristihol, ako sa podvedome usmievam, ALE... Obrovska škoda toho gyčoveho zaveru, ktory kazi celkovy dojem z filmu, a o stupeň znižuje moje hodnotenie. Kiežeby som film vypol 5 minut pred koncom... ()

wege 

všechny recenze uživatele

Pročetl jsem si tady komentáře a musím připojit jeden na téma nezapomenutelné zážitky a filmy. Ten patří i mezi těmi korejskými pro mě mezi ty z druhé kategorie. Za nějakou dobu si na něj, oproti některým ostatním, nevzpomenu a v podstatě nebudu vědět, o čem byl. zároveň nemůžu říct proč, prostě na mě jako celek tak působí. ()

vett 

všechny recenze uživatele

Je to malý obyčejný film o vztahu dvou lidí. A to je vážně všechno. Nic víc, nic míň. Někdo přede mnou napsal, že není nezapomenutelný. Dovolím si nesouhlasit. Za pár měsíců pochopitelně budu z hlavy marně dolovat jednotlivé scény, ale pocity, které ve mně vyvolal jsou nezapomenutelné. A nebyly ani malé ani obyčejné. ()

Reklama

Reklama