Meryl Streepová v roli učitelky, která rozezní tóny svých houslí jednu zapomenutou školu v Harlemu... Počátek příběhu zní docela banálně. Roberta Guaspariová věnuje svůj čas manželovi a dvěma synům. Jenomže Charles od ní jednoho dne odejde s její přítelkyní. Roberta zůstane sama s kluky a musí se rozhodnout, jak naložit se svým životem. Naštěstí má i moudrou matku, která jí nedovolí dlouho zahálet. Roberta si najde práci v obchodním domě. Když tam potká přítele z mládí Briana, je to její osud. Brian jí připomene dávnou lásku k hudbě a houslím. Roberta má praxi i jako učitelka. Ukázala svým malým synům, že hra na housle je radost a vychází přímo ze srdce. A právě Brian ví o jedné základní škole ve východním Harlemu, kde se nedrží jen tradičních metod výuky a kde by Roberta mohla uplatnit svoje schopnosti. Jejím heslem je, že každému se může splnit jeho sen, i když to všichni kolem považují za nemožné. Právě tak děti z chudé čtvrti, kde se denně přepadá a krade, nejsou předem odsouzeny k cynismu a ignorantství. I ony mohou objevit s pomocí Roberty „hudbu v srdci“, přestože se jí nebudou věnovat profesionálně... Snímek, vyprávějící nejen o síle a moci hudby, je postaven i na vynikajícím výkonu Meryl Streepové v roli svérázné učitelky a matky. Film poněkud vybočuje z bohaté filmografie režiséra Wese Cravena, který je podepsán pod řadou horrorů, včetně snímku Vřískot a jeho pokračování. (Česká televize)

Gortyna

Já vím, že to je přeslazené, plné klišé, rasově vyvážené atd. Jenže v jakém hraném filmu uvidíte hrát pospolu takové legendy jako jsou Stern, Perlman a O´Connor? A uslyšíte takovou hudbu? Nadsazuju, ale dávám 4*. ()

Elessar.

Na režiséra veľmi atypické, no za to je to taký feel good filmíček a navyše je tam super Streepová (tá je super všade ale no) ()

Vig

Pohodovka na nedělní nic nedělání. Leč takový filmy nemusím, bylo to prostě silnější :) Meryl, opraš Oscara :) ()

ABC1

Nechápu, jak to ta Meryl dělá, ať hraje v čem chce, vždycky je skvělá....udivuje mě taky, že takový příběh natočil autor hororů a dobře! ()

Sopholojong

Cely cas som cakal, ze tam nabehne typek so Scream maskou a nozom v ruke, a zacne to tam vykostovat po desiatkach, najma tie otravne decka. Sklamal si ma Wes! :D V hollywoodskych "cukrlandovych" limitoch si iduca agitka za lepsie zajtrajsky o tom, ze i v najproblemovejsom cernoskovi, ci Hispancovi sa skryva driemajuci hudobny (huslovy) talent. Meryl Streep je sice "herecky drzak", hudba hra melancholicky pekne, v rezii je citit odhodlanie, ale je to prilis prepalene dlzkou, nevierohodnostou zmeny spravania deciek, ci komplikovanymi scenami, kde komplikacie nemaju byt. Nadherna piesen v zaverecnych titulkoch! ()

Sejkorka

Meryl Streepová v roli učitelky Roberty, která rozezní tóny svých houslí jednu zapomenutou školu v Harlemu. Jedna z  oscarových nominací Maryl Streep (po rok 2021) . A přitom proměnila jen 3. V tomhle filmu je opět vynikající. Učitelka hudby, která se prosadí se svým houslovým programem. V osobním životě se jí moc nedaří, o to více úsilí věnuje své práci. Závěrečný koncert v Carnegie hall je strhující. ()

peproch

poselství, že udržet si úroveň, náročnost na sebe i okolí je možné a potřebné a netruclit, že manžel mně opustil. ()