Dokument BBC popisující doktorské studium Stephena Williama Hawkinga, na jehož začátku zjistil, že je vážně nemocný a lékaři mu nemohou pomoci. Jeho rodina mu předvídala maximálně dva roky života a spolu s jeho přáteli si všichni přáli, aby to stačilo na dokončení doktorátu. Nepříliš společenský Hawking stále jen mluví o astronomii a hlavně fyzice, která je pro něj vším. Potkává svou první ženu a blíží se zlomovému objevu, který ne všichni učitelé chtějí uznat... (IXOXI)

Sethiel

Jeden z nejlepších (možná vůbec nejlepší) hereckých výkonů, co jsem kdy viděl. Benedict Cumberbatch je u mě pan herec. ()

LadyRainier

Herecky se mi to líbilo o hvězdu víc jak Teorie všeho. Cumberbatch prostě zahraje věrohodně nejspíš cokoliv😁Ideální pro ty, kdo chtějí vidět počáteční progres téhle svinské nemoci. Jinak to na mě bylo trošku moc vědecké, i když chápu, že studenti kosmologie se o tomhle baví i na rande. A ti dva šašci v mezidobí mě tam trochu otravovali. ()

Anarky

Skutečný, strhující, silně emocionální film o nejtěžší etapě života a jedné z nejpřevratnějších myšlenek (teorií) profesora Hawkinga vytyčený geniálním hereckým výkonem Benedikta Cumberbatche. Shrnuto, podtrženo – g e n i á l n í ! ()

Eseter

Dlouho jsem tenhle film chtěla vidět a ani jsem si nedokázala představit, jaké emoce ve mně vyvolá. Téma je to pro mě velmi přitažlivé, zároveň ale poněkud složité, zvláště když fyzice moc nerozumím. Na tom ale nezáleží, protože i tak je to příběh dojemný a strhující a Benedict snad zahrál nejlíp, co jsem zatím viděla. A navíc krásná Murrayho hudba, která mi byla po celý film velmi povědomá. ()

lestatos

Problém tohto druhu filmov je v tom , že sa musia prispôsobovať väčšine ľudí ktorí si z fyziky nepamätajú ani Newtoonove gravitačné rovnice. Príbeh Stevena Hawkinga , ktorý nielen že stihol dokončiť svoju dizertačnú prácu ale sa rozhodol , že proste nezomrie. Žije dodnes, ma 72 rokov , píše knihy, a je prvdepodobne najznámejším propagátorom vedy súčasnosti. Napriek úplnej telesnej paralýze , jeho mozog pracuje na plné obrátky a on sám je skutočným velikánom sveta vedy a dôkazom víťazstva silnej vôle nad telesným handicapom . Uznávam , že možno neobjektívne ale dávam 90%. ()

Elanornegra

Milujem filmy ci dokumenty o vesmire, samozrejme ak su kvalitne. A Benedict mi poskytol to com ani len necakal. Smutny ale inspirativny pribeh muza, ktory aj napriek jeho chorobe dokazal to, co len malokto. Tento film mi priniesol novy pohlad na ranne obdobie Hawkinga ktore mi bolo doteraz nezname. A este perfektna kombinacia s objavom kedy vznikol vesmir v podobe radiace, klobuk dole 100%. ()

jeziska

Co dodat? Naprosto skvělé! Herecký výkon Benedicta Cumberbatche byl úžasný, to je prostě pan Herec! Vřele doporučuji. Jen je škoda, že film nemluví o delším úseku Hawkingova života. ()

dalia

Osobnost a kariéra Stephena Hawkinga je sama o sobě fascinující a obdivuhodná, ta obrovská vůle a houževnatost, s kterou se postavil své nemoci, nezahořkl a dosáhl úspěchu ve své vědecké práci i v osobním životě, je neuvěřitelná. Na tomto filmu ale navíc nadchne vynikající herecký výkon Benedicta Cumberbatche, který se této nesmírně těžké role zhostil opravdu na jedničku. ()

burg

Cumberbatch sice úžasný, ale jinak mě film absolutně nijak nezaujal. Otravní herci, naprosto otřesná kamera a ani nezmiňuju to, že jsem každou hodinu kontroloval kolik času zbývá a během filmu jsem to stihl snad desetkrát... ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel