Dokument BBC popisující doktorské studium Stephena Williama Hawkinga, na jehož začátku zjistil, že je vážně nemocný a lékaři mu nemohou pomoci. Jeho rodina mu předvídala maximálně dva roky života a spolu s jeho přáteli si všichni přáli, aby to stačilo na dokončení doktorátu. Nepříliš společenský Hawking stále jen mluví o astronomii a hlavně fyzice, která je pro něj vším. Potkává svou první ženu a blíží se zlomovému objevu, který ne všichni učitelé chtějí uznat... (IXOXI)

Milodar

Díky Bene Cumberbatchi, zachránil jsi mě před promrhaným časem. Nechal jsem se nalákat na vyjímečnou osobnost S. Hawkinga, a zasedl k tomuto tuctovému dílu. Příběhu brzy začne ochabovat svalstvo, už jen čekáme, kdy to ten kluk prolomí a k tomu dostaneme neukočírovanou touhu vrazit tam klišé s vizualizací genitálního myšlení. Naštěstí, nejsou to vznášející se rovnice v podobě světelných triků, kde výpočty zapadají do sebe a geniální myslitel hledí a nestačí se divit. Nejprve rozcvička, kdy Hawking, který sotva ukousne chleba na svačinu, smaže a znovu popíše tabuli 5x5 metrů čtverečních, aby si ověřil znaménko mínus v rovnici. Poté - když není po ruce tužka, ale jen křída - začne čmárat geniálního kosmologického panáka na chodník. To už zavání zatuchlým klišé. Ben však chodí po tenkém ledě (snad i vodě) s lehkostí a táhne celý film až do konce. ()

Wardan

Moc hezké drama o osudech Stephena Hawkinga. Neohromí ale na duši pohladí víc než běžný film. Díky Cumberbatchovi a vlastně celému hereckému ansámblu se jedná o opravdu nadstandertní záležitost, ktará rozhodně potěší minimálně dvě skupiny lidí. Fanoušky Stephena Hawkinga a fanoušky Benedicta Cumberbatche. Já se počítám určitě do druhé skupiny a trochu i do první, proto pěkné čtyři hvězdy. ()

KOZEL84

Mělo to být zajímavé,ale je to celkem nudné a až hnusně natočené životopisné drámo s průměrnými herci a celkem dobrým Cumberbatchem,kolem kterého panuje nějaký podivný hype ,který nechápu (ale neříkám,že to nemůže ještě přijít).A nějak výrazně nespolečenský mi tady teda Hawking nepřipadal.2aPůl ()

Everyone

Snad tak vysoko kvůli té intelektuální revoluci, snad pro mou slabost k fyzice, snad pro genialitu Cumberbatche, snad pro nekompromisnost vědy, snad pro nezdolnost ducha, snad pro bezbřehou vášeň a oddanost k věci, snad i pro něco jiného... ()

Matli

Nedá se svítit, ale musím srovnávat s Teorií všeho a srovnatelné to určitě není. Na to, že je to od BBC, tak opět velice slušná práce, jen to vlastně celé skončilo uprostřed filmu (života), což je asi škoda. Jsem rád, že se tvůrci věnovali spíše fyzice než rodinnému životu jako to bylo u Teorie všeho. Benedict měl hodně dobrý výkon, ale na Eddieho nemá, ten svoji roli dotáhnul k dokonalosti. 78% ()

P.J.2

Jestli si budete pamatovat tenhle film tak už jen kvuli fenomenálnímu výkonu Benenicta, který se zařadil mezi všestranné herce a famózním scénám, potvrzujícím vyjímečnost tohoto díla. Neskutečný zážitek. ()

LojZza

Hezky natoceny, dojemny a poutavy zivotopis profesora Hawkinga, ktery jeste navic podtrhuje naprosto fantasticky vykon Benedicta Cumberbatche. Po dnesku mu rikam PAN HEREC. ()

Ceberus

Jsem rád, že to nenatočili jako antickou tragédii, ale končí to vesměs pozitivně ještě v období, kdy Hawking ještě jakžtakž chodil po svých. ()

rivah

Dokudrama zachycující raný život a počátek kariéry vědce, didakticky a popisně pojaté. Nudně napsané i provedené. ()

Elyv

Shrnuto jednou větou: Neuvěřitelný herecký výkon Benedicta Cumberbatche. Skvěle promíchané dvě dějové linie, kdy divák až do konce netuší, co mají vlastně společného a na co se to vlastně chvílemi dívá. Některé části scénáře byly podle mě nicméně zbytečné a příběhu spíš uškodily, například namlouvání dívky v baru nebo chvíle, kdy Hawking ve vlaku objeví svou velkou myšlenku s pomocí postarší dámy sedící naproti němu. ()

ilovebritain

Až někdo bude kritizovat kvalitu televizních filmů, ať se laskavě ten dotyčný podívá na tento film. BBC dělá dobré a někdy až skvělé filmy. Co na plátně předvádí Benedict, to člověka až příjemně mrazí v zádech. One man show. Příběh je snad trochu pohádkově laděný, ale mám-li být upřímná, je mi to úplně u.... Líbí se mi zpracování svou souběžných linek. Dodává to filmu lehkost a i jistou vážnost. Fyzikálním pojmům nerozumím(e), ale to nikdo ani nečekal, tak si na to přestaňte stěžovat. Brilantní snímek o brilantním muži ()

Ewík

Porad si rikam, ze tvurci meli dobry pribeh, zpracovali ho klasicky, jak "se to" proste dela (postup pribehu, laska, prekazky, jejich prekonani, doprovodna hudba...). Uz to tu bylo hodnekrat (zrovna me treba napada "Beautiful Mind"). Presto jsem uz videla spoustu filmu, kde bylo dobre tema zmrseno (dle meho nazoru treba Lynchova "Dune" a nedavno "Wolverine"). A navic jsem od zhlednuti Sherlocka do B. Cumberbatche platonicky zabouchla uplne nejvic. Takze zadny pokus o objektivni hodnoceni nebude-tohle me proste bavilo, inspirovalo a potesilo to moje srdicko. A od toho umeni je. 4* ()

masino

Filmu by som dal lepsie hodnotenie, keby som predtym nevidel Theory of everything, ktory bol v kazdom ohlade ovela lepsi. Vo filme HAWKING som nevidel vobec nic medzi Stevenom a jeho priatelkou, ktora sa obcas objavila na scene a posobila nevyrazne, ako uplne cudzi clovek ku vztahu k Stevenovi. Ked ju ziadal o ruku, vypadalo to ako keby sa stretli dvaja uplne neznami ludia. Vsetko bolo velmi uponahlane a neprehladne az nudne. Kdezto v novsom spracovani bolo divakovi vsetko pekne podane, bolo to prehladne a zrozumitelne s ovela uveritelnejsimi hereckymi vykonmi. A s hercami, ktori ma viac presvedcili. ()

celticek

Film bude vždycky jenom film, u mě vyhrává jednoznačně dokument o Hawkingovi z roku 2013. Cumberbatch podal výborný výkon, naopak nechápu hype kolem Teorie všeho. ()

lee.loo

Krásně přiblížené nejen jedno z nejtěžších období Stephena Hawkinga, ale i malé půtky mezi fyziky a cesta k vyřčení jedné z odvážných teorií fyziky. A zcela upřímně smekám před hereckým talentem Benedicta Cumberbatche, který očividně na brilantního Sherlocka poctivě trénuje na neméně skvělých rolích! ()

minima

Cumberbatch je Hawking. Perfektní adp. Na jeho výkonu stojí celý dokument (nepodceňuju ostatní herce, jenom pro mě zapluli do pozadí) a za jeho výkon dávám 4. ()

Paja.93

Možná je zvláštní, že zrovna v tomto filmu, ale byla tu ta nejefektivnější balící hláška. Takovou na mě někdo vybalit, tak mě určitě k polibku přiměje. No možná, to bylo taky Benedictem. Jinak snoubení se hereckého talentu s životním příběhem vědeckého velikána dnešní doby... to si nechám líbit. ()

Metal.God

Benedict Cumberbatch se do role Stephena Hawkinga vůbec nehodí. Ovšem jeho herecký výkon je brilantní. Ale i ostatní herci podávají dobré herecké výkony. Některé scény jsou až moc okatě filmové, některé jsou ale geniální. Například scéna v baru, kde se Stephen snaží získat dívku jen za pomocí teorie relativity je velmi naivní a celkově špatná, ale scéna, kde Hawking leží na trávníku a ochrne na začátku filmu je společně s kreslením singularity ta nejlepší scéna v celém filmu. Prokládat příběh Stephena Hawkinga rozhovorem s Arno Penziasem a Robertem Wilsonem byl originální a velmi dobrý nápad. Podobně jako s rozdílností kvalit jednotlivých scén je to s postavami a jejich interakcemi. Vztah mezi Jane a Stephenem působí tak, že na ni Stephen kašle a v celém filmu s k ní chová hrozně. Postava Stephenovy matky je velmi typizována, na druhou stranu třeba postava Dennise Sciami mi přijde napsána dobře. Na rozdíl od jiných filmů o geniální lidech, se tento moc nezaměřuje na prokázání Hawkingovi geniality. Příběh je napůl o fyzice a napůl o boji s Hawkingovou nemocí. Úplně nejvíce mě ale zaujalo skvělé vykreslení několika fyzikálních teorií a úplně geniální vysvětlení teorie Velkého třesku. Because before The Big Bang there was nothing. No space, no time, no metter, no science, no rules, which leaves room for ... guess who lord god of almighty. Religion is the enemy of science young man. If Catholicism had its way, we would all still be living on a flat Earth, at the centre of the universe, with hell down bellow and heaven just somewhere to the left of the moon. This is year 1963. God is dead. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel