Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiální text distributora)

Ivusha

Žluté autobusy mi připravily překvapení. V nějakých šestnácti jsem totiž Celestinské proroctví četla a strašně se mi to líbilo (druhé dva díly už nebyly tak fajn). Dnes jsem nasedla do autobusu a co nevidím? Celestinské proroctví v nabídce filmů. Sic jsem měla pochybnosti, protože jsem věděla, že zfilmování knížky nemohlo být lehkým úkolem, pustila jsem si to. A měla jsem si raděj dát něco jiného. Vůbec, ale vůbec se nedokázali vžít do Redfieldovy předlohy a strašně mě tím zklamali. Herci byli strašní (připadalo mi, že jsou schválně vybráni takoví, kteří jsou neskutečně podobní (fyzicky, ne talentem:-)) slavným hercům, ovšem vůbec neumí hrát. Z příběhu se stala fraška a tři čtvrtiny vůbec nebyly řečeny. Vhledy byly odfláknuté, každý přibližně dvěma minutami, a všechno se točilo jen kolem akce v džungli, ale ani tam to nedopadlo dobře. Prostě fraška. Hvězdička je za knižní předlohu.:-) ()

Ripley

Jediné plus na této blbině byla pěkná hudba.Režisér Mastroianni...kdo to proboha je?!Stupidní příběh,dialogy a směšné herecké výkony.Ideální podívaná pro členy sekt. ()

Roman Albach

Nuda k uzoufání. Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Já ani nevím, jestli byl špatný už ten samotný námět, nebo je tak příšerné jenom režisérské zpracování. Každopádně mi bylo úplně jedno, co skrývá devátý svazek a jen jsem se modlil, až už nikdo neřekne slovo energie. ()

ThomasCrown

Mal som asi tú výhodu, že som film pozeral neskoro večer, preto mi jeho kvalitatívne spracovanie veľmi nevadilo, hoci určitých situácií a najmä reakcií ľudí, ktoré by v skutočnosti nefungovali, sa tvorcovia mohli vyvarovať. Alebo napríklad plne elektrifikovaný dom, ktorý fungoval ako skrýša hlboko v džungli:) Samotné prostredie Peru mi je veľmi blízke, hľadanie odpovedí a práca s energiou detto, a preto ma námet príjemne prekvapil. Ak by bol o niečo vyšší rozpočet na CGi a vymenený režisér, určite by sa aj filmové spracovanie dotiahlo na námet. ()

Mr.curry

Názorná ukázka, jak kompletně zvorat potenciál knižní předlohy. Ikdyž jsem zastáncem názorů, které nám Celestýnské proroctví předkládá, v případě filmu jsem se neubránil několika cynismům. Ani bych se nedivil, kdyby i sám pan režisér podobným cynikem byl a schválně mezi klapkami už tak špatným hercům radil, jak svou nemožnost přivést k dokonalosti. ()

betyn

Vzhledem k mému nízkému očekávání nakonec nemůžu říct, že jsem se nebavil. Pokojná atmosféra a panenská příroda zapůsobily skvěle. Do toho sekunduje obstojný příběh, který ale nejde do hloubky a s celým poselstvím seznamuje velmi zběžně. Ale přes tento handicap jsem se snadno přenesl, protože mě mnohem víc otravoval nepříjemný televizní look a hrozná režie. Vezmu-li v potaz rozpočet filmu, nechápu, kde ty peníze jsou?! Závěrem snad jen, že tři hvězdičky jsou pod vlivem serotoninu, kterým mě film nakazil. A to je hlavní. ()

KayTee

Dvě hvězdičky za přírodu a za Annabeth...jinak teda nic... Knihu miluju, ale tenhle film je tak povrchní, že mi je z toho až smutno.... Tohle raději nemělo být zfilmované ... a když už, měl se toho ujmout někdo jiný... ()

Pupendix

Čtěte to a když vás to zaujme, tak podle toho zkuste žít, protože to funguje. Hlavně se na to nedívejte, protože tohle chtělo seriál, který by věnoval každému vhledu alespoň jeden díl. Takhle to vypadá jako moudra z rychlíku, což je hrozná škoda. ()

popelka595

Režisér si vzal v tomto případě těžké sousto, protože jak chcete zfilmovat duchovní knížku? Nakonec si myslím, že se mu to v rámci možností povedlo. Víc hvězdiček dát nemohu, protože jak by k tomu přišla např. mnou milováná Proměna s dr. Dyerem. ()

Kvítek

Děsný "zpracování" totálně pohřbilo celý proroctví, aniž by divák byl vůbec schopen objevit o co tady jde. Bez přečtení knihy se poselství filmu rovná nule, slovy jedné velké nule. Jediný, jak se tohle dá brát, je hodně špatnej vtip. Velký překvapení kolik relativně známých tváří se mihlo v tomhle příšerným braku. ()

gumbo

WTF... Možná to původně měl být takový příjemný duchovní film kombinující zenovou mystiku s raným křesťanstvím, ale co z toho vzniklo?! Děj nepřehledný až běda, nic nezachránil ani fakt, že spousta postav se chová tak, protože umí nahlížet do budoucnosti (berlička jak blázen). Tím úplně nejhorším není ani tak stupidní scénář, ale naprosto "do nebe volající" bláboly co vypouští z úst postavy. Tolik nesmyslných nicneříkajících unylých kliše, už jsem dlouho neslyšel. Hrůza, kterou snad ani zarytí kreacionisté nemůžou brát vážně. Jediné co se mi líbilo byly ty pěkné barvičky co hlavní postavy viděli, když se "sjížděli" na té své víře. 20% ()

BOURQUE

Keby som tu hodnotil len režisérsku stránku a faktory, podľa ktorých sa vo svete kinematografii dá hodnotiť kvalita filmu, tak tento snímok by dopadol veľmi zle. Ja teraz ale beriem všetko do jednej veľkej misky a z toho by som vybral to samotné jadro – základ príbehu! Mne osobne oslovil hlavne to filozofické a možno tak trošinku náboženské pozadie príbehu, nad ktorým by sme sa mali zamyslieť. Veľmi si cením, že na konci filmu pred záverečnými titulkami sa režisér vyzdvihol podstatu a „prezradil“ celý text „proroctiev“. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

MickeyStuma

Pátrání po smyslu života v dobrodružném snímku pojatý poněkud netradičně. Snové vyobrazení dává příběhu zcela jiný náboj. A tak zde přirozeně nelze hledat žádné napětí. Divák lačnící po skutečném zavedeném dobrodružství si řekne něco o typickém ženském filmu. Ale když zahodí veškerou svoji zášť a pozorně bude příběh vnímat, rozpozná onu duševní pohodu a klid. Mystika je to, co drží vše pohromadě. Kouzelný příběh však působí velmi chudě. Jakoby s onoho románu byli použity jen určité dějové nitky. A je to škoda. Mělo to určitě navíc. ()

franya69

Chystal jsem se na to dneska kouknout, ale po tom co jsem se zde dočetl v komentářích do toho nejdu - teda alespoň do té doby, než přečtu knihu... ()

Romeo5

Jeden z mála filmů které jsou vlastně poselstvím..Přátelé tady přeci nejde o nějaké dogmatické náboženství ale o nás samotné..O naše vztahy k vědění i o zkostnatělé chápání našeho žití..Žijeme v temnotě aniž by jsme si ji uvědomovali že to co každý den musíme vykonat je vlastně vězení..V tom je tento film jako jeden z mála vyjimečný... ()

10Domik10

Za tú nádhernú prírodu jedna hviezdička inak sa na to nemá zmysel pozerať, pokial sa nezaujímate konkrétne o túto tématiku. ()

Aannička

Tento film je pro mě víc než pravdou. Je silný a překrásný. Tentokrát nehodnotím z hlediska filmového. Celý námět je lacině zpracovaný a nedává člověku autencitu. Efekty jsou laciné. Ale ta síla, která skrz něj proudí je cítit i přes obrazovku monitoru. Kdybych sama v sobě neprožívala toto obrození vnímání a mysli filmu bych dala ztíží jednu hvězdičku. Námět by si zasloužil mnohem lepší zpracování. A já doufám, že to jednou někoho napadne. Kvůli slzám a mrazení které ve mě film vyvolal dávám 5* ()