• Streeper

To bylo strašně dlouhý! Ta délka filmu je děsivá a bohužel ani ne moc lichotivá. Příběh je totiž slabší a ani takové herecé hvězdy jako je Motgomery Clift nebo Liz Taylor to nezachrání. Elizabeth mi ve filmu přišla až příliš hysterická a nepříjemná, chápu, že měla nějakou psychickou poruchu, ale na můj vkus až moc přehrávala. Skoda, že z toho filmu nevytáhli to nejlepší a troche ho nezkrátili, výsledek by pak mohl vypadat úplně jinak a lépe.(5.6.2018)

• Houdini

Oscar 4 nominace: Herečka HR - Elizabeth Taylor, Výprava, Kostýmy, Hudba(30.3.2004)

• danecek24

15. Zlatý Glóbus za rok 1957 - nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Nigel Patrick(18.1.2009)

• kobejn

"ČESKÝ NÁZEV - Místo na slunci?" What a silly coment! Anyway...tadle klasika mě zklamala, celé je to dost rozplizlé a herectví tetičky Liz mě tu tím až divadelním patosem přišlo nemístně přehnané až k nesnesitelnosti.(1.6.2012)

Jestli chtěli natočit druhé Gone with the wind, tak se jim to moc nepovedlo. Příběh měl určitě potenciál, ale děj se dost vleče a chybí nějaké vypjaté momenty, které by diváka chytily za srdce. Montgomery Clift mi připadá nevyužitý, dost času mu zabere jen naslouchání a utěšování E. Taylor. Eva Marie Saint sympatická, Nigel Patrick má až moc prostoru. Elizabeth Taylor mi bohužel přišla dost mimo, i když hrála bláznivku.(22.6.2014)

• - Natáčení filmu bylo poznamenáno těžkou autonehodou Montgomeryho Clifta. Po několika týdnech léčení se sice před kameru vrátil, ale následky jeho zranění obličeje  - paralyzovaná levá tvář - byly patrné. (Bluerider)