Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

tehol

První dojem po as 5 minutách filmu byl, že je to naprostá blbost, která docela baví. S postupujícím průběhem jsem ale začal mít pocit, že je tam toho mnohem víc a že je to vlastně dost chytrý film. No, občas chci toho chci asi vidět na věcech víc, než tomu ve skutečnosti je.. Na každý pád je ten film superzajímavý tím, že vypraví z úplně jiné pozice, než většina teeen filmů a přitom je dost stejný jako všechny ostatní. To se mi líbí, ta myšlenka "people are just people" . A taky tam hraje Alicia, když jí bylo asi 18.. A taky je to oblíbený film Charlixcx.. (btw na motivy filmu vznikl i song Fancy, což mě dostává k tomu, že soundtrack je taky hodně božský na to, že je to blbá/chytrá teen comedy))) ps: postava christiana mě dostávala do kolen ▬▬▬▬▬▬▬▬▬ po 2. zhlednuti: musim jit na 5*.. ta dokonala nadsazka, se kterou nici vsechny zanrove klise, je az dojimava ()

splaty

Tak trochu mu to připomnělo britskou klasiku od Jane Austen "Emma". Námět docela obdobný.. Příběh dohazovačky, která si skoro na poslední chvíli uvědomí po čem vlastně touží. Narazit na to v pubertě, určitě by se film stal mým oblíbeným. ()

viax

Vlastně je to Pravá blondýnka bez rivality, bez podrazů. Barvy, nakupování, romantika a hlavně kecy, kecy, kecy. U mě dobrý. ()

Dr.Miku

Keby som to videla prvý krát dnes, tak možno na 3*, ALE práve kvôli tomu, že je to kultovka podľa ktorej sa dodnes inšpirujú filmy, hudobné klipy, life style... bola by som pojkrytec nedať 5*. A tiež som taká obyčajná ženská. 1xkrát videné cca v roku 2000. ()