poster

Bezmocná

 • Česko

  Praštěná holka

 • USA

  Clueless

 • Slovensko

  Bezmocná

Komedie / Romantický

USA, 1995, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lady ButterFly
  ****

  Novela z konce 18. století byla přenesena na plátno do doby 90. let 20. století. Já myslím, že to bylo poměrně povedené a Alicia je jako Cher prostě kouzelná! Tento typ filmů není právě šálek mého čaje, ale jo, ráda se na to ještě někdy podívám a vám to doporučuju taky. Příjemná pohodovka na nedělní odpoledne. :)(17.7.2011)

 • arkie
  ****

  Parodie! Jinak se to nedá brát. Přistupujte k téhle postmoderní koláži skutečně jako k parodii, odpusťte si intelektuální pohrdání a spravedlivé rozhořčení nás trpících z východu nad záplavou konzumu. Budete se výborně bavit. Nostalgická vzpomínka na šatník z poloviny devadesátek, našlapané dialogy, zapamatovatelné hlášky, výborná hudba. Trenky ven, kalhoty do půl zadku a sláva peroxidu!(29.3.2008)

 • Nathalie
  ****

  70%....Daddy:I'd like to see you have a little direction. Cher: I have direction! Josh: Yeah, towards the mall. Satirická parodie na Beverly Hills 90210, přiznaná vykrádačka Emmy, svěží ironie z namalovaných úst kalifornské Barbie, který má víc na hlavě než v hlavě- a jako mašlička na šatech Calvina Kleina-dokonalý soundtrack. Zářivá Alicia Silverstone, fešácký Paul Rudd a rozčepýřená Brittany Murphy v době, kdy frčel MarkyMark a vysoce vyčesané účesy. 83% pozitivních recenzí na RottenTomatoes. Zaslouženě. A teď mě omluvte, musím si jít učesat vlasy a zkolaudovat šatník:)(6.10.2007)

 • P@\/EL
  ***

  Teenagerovská komedie která neurazí, ale ani ničím moc nenadchne. Občas se zde objevil nějaký ten vtípek nebo povedená hláška, ale celkově té srandy moc není. Děj je jednoduchý a více méně předvídatelný, ale rozhodně se na něj dá dívat. Plusové body dávám za sountrack, zejména za The Mighty MIghty Bosstones.(2.6.2015)

 • tehol
  ****

  První dojem po as 5 minutách filmu byl, že je to naprostá blbost, která docela baví. S postupujícím průběhem jsem ale začal mít pocit, že je tam toho mnohem víc a že je to vlastně dost chytrý film. No, občas chci toho chci asi vidět na věcech víc, než tomu ve skutečnosti je.. Na každý pád je ten film superzajímavý tím, že vypraví z úplně jiné pozice, než většina teeen filmů a přitom je dost stejný jako všechny ostatní. To se mi líbí, ta myšlenka "people are just people" . A taky tam hraje Alicia, když jí bylo asi 18.. A taky je to oblíbený film Charlixcx.. (btw na motivy filmu vznikl i song Fancy, což mě dostává k tomu, že soundtrack je taky hodně božský na to, že je to blbá/chytrá teen comedy))) ps: postava christiana mě dostávala do kolen(12.6.2017)

 • - Alicia Silverstone při scéně ve třídě nevěděla, jak přesně vyslovit slovo "Haitians". Režisérka Amy Heckerling řekla štábu, aby ji nikdo neopravoval, a chyba se jí tak líbila, že ji nechala ve filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Kapela, která hraje na párty, je bostonská skupina Mighty Mighty Bosstones. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Režisérka Amy Heckerling si ve filmu zahrála družičku na svatbě slečny Geistové. Je také jedna z žen, které chytají kytici od nevěsty. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace