Bezmocná

Clueless

Bezmocná

Komedie / Romantický

USA, 1995, 92 min

Přiznávám, že je to podobně hloupé a zbytečné jako ostatní teenagerovské komedie, ale tady je to hloupé s CITEM pro satiru až parodii, i když ne v plném smyslu jako ostatní parodické filmy. Zkrátka jde o roztomile sentimentální pokus, který chce uspokojit jak diváka chtivého romantického teenagerovské komedie, tak rovněž diváka přejícího všem teenagerům brzkou dospělost. Navíc má tenhle film takový omšelý nostalgický nádech, ale především má Alicii Silverstone, která je okouzlující samičkou ve všech ohledech. Její postava je až do morku klišovitá a přitom sebeparodická a jedině kvůli ní si film zapamatujete. Její grimasy jsou navíc roztomilé stejně jako její překrásný úsměv a dodávají snímku nonšalantní grácii a šmrnc…(2.1.2009)

• JohnnyD

Strašne slabá a nevtipná teenagerská komédia, určená hlavne pre obyvateľstvo snobských ulíc v Californii a to vo veku 14-18. Síce sa film snaží často mať nejaký nadhľad a aj kritizovať ten štýl života, ku koncu je to len trápny moralizujúci blábol. Za zmienku azda stojí len pekný zadoček Alicie Silverstone, sympatický Paul Rudd (Halloween 6, Friends), či jeden feťák, ktorý mal pár dobrých hlášok - a bol asi jediný vtipný vo filme. Zaujme aj soundtrack. Najmä úvodná zaujímavá prerábka klasickej Kids in America od Kim Widle v punkovej verzii The Muffs. Napriek tomu je Bezmocná iba stratou času. 30%(18.7.2006)

• rozbris

Co to jako bylo, ani se mi nechtělo věřit, že to má tolik procent?! Přijedu ze silvestrovské chaty, úplně vyřízený s velkou kocovinou, nedokážu ani promluvit, ale tento film mě k tomu donutil zařvat si OMG!! Film o kámoškách ze školy - jedna má v hlavě jak po vykradení, druhá je namyšlená zbohatlice a třetí je asi slepá, protože s tím klukem co chodí, je teda pěkný "vopruz". Film tak akorát pro blondýnky a to návod jak být ještě více praštěná! Hvězdička je jen za Paula Rudda, protože hrál v Přátelích, kde se mi moc líbil a neměl bych to srdce dát odpad.(3.1.2009)

• Bounded

Skvělé v parodické rovině a pobaví vidět mladé, dnes již tolik známé tváře. Nejvíce zábavy skýtá postava právnického otce ("Get out of my chair!") Krom toho ale chybí zásadní příběhová kostra a spoustu míst zůstává čistě blbých. Parodie, neparodie. Oněch šestapadesát procent zde na čsfd tentokrát zcela odpovídá.(16.6.2014)

Celkom vydarený jednoduchý filmík, ktorý má však tú smolu, že naštartoval éru bezduchých teenagerských romantických komédií natáčaných na kolene bez štipky filmárskej ambície. Clueless mierilo trochu vyššie a ja si myslím, že vrámci žánru sa ani viac vytrieskať nedalo. Rozhodne žiaden prúser. A alícia je zlatíčko :)(1.10.2012)

• - Cher a Josh sledují epizodu ze seriálu Beavis and Butt-Head (1993) jménem The Great Cornholio.

• - Meno postavy Tai (Brittany Murphy) znamená v Indonézii "tvár". (fandafilmov)

• - Během filmu bylo použito 53 různých druhů kostkované látky na výrobu kostýmů, z nichž sedm druhů nosí Cher (Alicia Silverstone) a dvanáct druhů ostatní hlavní postavy. (Stanislaus)