Reklama

Reklama

Bezmocná

  • Česko Praštěná holka (více)
Trailer

Obsahy(1)

Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (146)

cherita 

všechny recenze uživatele

Myslíte si, že Jane Austenová a kalifornská střední nejdou dohromady? Tak to jste vedle. Amerika je země netušených možností a prznění literárních klasik je hollywoodský národní sport, tak proč z Emmy neudělat středoškolačku z Beverly Hills se zálibou v nakupování. Uznávám ale, že Praštěná holka není zas až takový průšvih. Z knihy si bere vpodstatě jenom dějovou linku a všechno ostatní nahrazuje parodií na americkou zlatou mládež. A i když ta nadsázka občas překračuje meze únosnosti, tak byly okamžiky, kdy jsem se smála nahlas. Nejčastěji zásluhou sympatického Paula Rudda, kterého je pro takové filmy škoda. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

"As if!" Nadčasový film, ktorý prorocky ukázal, ako sa za 20 rokov budú točiť tínedžerské filmy (a ehm... keď sa díva človek na to s kým Cher skončí, tak aj porno). Preexponovaný svet Beverly Hills je vyplnený obskúrnymi postavami, ktoré zo seba vydávajú štýlové autentické dialógy a hlášky (Amy Heckerling pri písaní scenára "študovala" vtedajšiu mládež v L.A.) a tieto prázdne kreatúry nemajú ďaleko od podobných postáv v ranných prózach Breta Eastona Ellisa. Pravdaže tu je to celé v štýle romantickej komédie, ale skvelá satirická atmosféra ostáva. Zaslúžený kult. ()

Reklama

Thalin 

všechny recenze uživatele

V rámci daného žánru je to rozhodně nadprůměr. V hlavní roli na pohled vcelku hloupá a povrchní barbie, která má ale ve skutečnosti přeci jen něco v hlavě. Alicia ji zahrála skvěle. Není tu žádná vyloženě rušivá vedlejší mean girl, která každého jen otráví a postavy jsou víceméně sympatické. Což nemůže říct 90% dnešních teens filmů, hlavně pak z řad rychlokvašek od netflixu, kde je většinou hlavní aktérkou naivní koza a manipulativní blboun. Tohle je prostě příjemná a milá oddechovka. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Minimum kvalitních teenagerských komedií ze střední se v mých očích rozrůstá o další kousek a jsem docela mile a upřímně překvapen. Místní hodnocení tomu asi nenapovídá, ale Clueless je opravdu slušným a dobře natočeným kousek. Svěží scénář s úměrnou stopáží vás nezačne nudit, postavy jsou zábavné, přestože nehláškují a nevtipkují v každé scéně. Velmi spokojený jsem byl i s výkonem hlavní herečky, což je v tomto sub-žánru také něco těžko hledatelného. A nečekaně má film i celkem hloubku, nepůsobí jako hloupá rom-com, ale spíše generační výpověď. Je o praštěném hledání si své cesty do života a sebe. A ač to někoho překvapí, tak jako mě, tohle mi prostě sedlo. ()

Torgal 

všechny recenze uživatele

Nedokážem sa rozhodnúť, či toto bola satira na zhýčkanú zlatú mládež z Beverly Hills, alebo len dôsledné naplnenie všetkých klišé, ktoré sa s ňou spája. Ten film je každopádne tak 90’s, že v dnešnej dobe je fascinujúce sledovať aká móda a účesy sa vtedy považovali za cool. Napriek lobotomizovaným myšlienkovým pochodom svojich aktérov ale filmu nemôžem uprieť ľahkosť vďaka ktorej som si pri ňom príjemne odpočinul aj keď rozhodne nie som jeho cieľová skupina. Plusové body aj za sympatické obsadenie, ktorému dominuje žiarivá Alicia Silverstone. 6-/10 ()

Galerie (34)

Zajímavosti (22)

  • Příjmení Cher je Horowitzová, ale na jejím vysvědčení je jako příjmení uvedeno Hamiltonová. (ČSFD)
  • Během filmu bylo použito 53 různých druhů kostkované látky na výrobu kostýmů, z nichž sedm druhů nosí Cher (Alicia Silverstone) a dvanáct druhů ostatní hlavní postavy. (Stanislaus)

Reklama

Reklama