Rekviem za rytierov

Komedie / Drama / Sci-Fi

Československo, 1970, 85 min

Nahý sexi zadok mladej IVY RAPAIČOVEJ. :-) Nemôžem ísť pod 4*. (4.8.2008)(4.8.2008)

• Peabody

Zachar si tohle vystřihl mezi dvěma erotickými komediemi s Edwige Fenech na německou zakázku. Je to zjevně dobíhající projekt 60 let, i proto se Ida Rapaičová ochotně obnažuje, nejen sexi zadok, je tu i frontal, byť jen do pasu. Scifi nechápu proč by mělo být, je tu Satan, snad to vynalézání nepoživatelné umělé stravy?. Největší problém je podle mne naprostá neujasněnost zda to má být komedie (říkal jsem si - ha rytíři ze Sitna, to asi Francouzi svoje Návštěvníky opsali), nebo vážné drama o boji s ďáblem. Bohužel komiku Jeana Reno plynoucí z nevyhnutelného konfliktu několika set let rozdílu tady vůbec nemáme, oba rytíři se vyznají i ve dvacátem století. Mezi to je střižená naprosto surreálná scéna maškarní zábavy jakéhosi vědeckého ústavu, kratší, ale taky pitomé trdlování v cirkuse, Julius Pántik chvílemi neví, co má hrát a jak se zašklebit, Obermaierová nemá nic co by ukázala (jinak měla v tu dobu dost, ale tohle není Souhvězdí panny), Menšíkův projev absolutně neladí s ostatními (je civilní jako vždy), Lír hraje jednoho ze svých recepčních a rád se nechá zkorumpovat. Škrcení se s ďáblem v zelené chlorofylové lázni mi připomnělo Funese v rabbi Jacobovi a žvýkačce, ale tohle opravdu není komedie. Takže hvězdička jen za nápad, režie je příšerná a scénář jakbysmet.(18.3.2012)

• honzic

Filmu ani jeho humoru jsem na chuť nepřišel, sice tam hrál Menšík a další dobří herci, ale stejně mi to přišlo takové nudnější a celkově ne moc průzračné a zajímavé. Hodnocení: 40 %(29.8.2011)

Nesúrodí mix komédie ( no málo vtipnej ) a až apokalyptickej drámy ( hlavne v posledných minútach ). Čakal som svižnejší prístup a menej moralizovania. Ale propaganda je propaganda.(2.4.2017)

Už 20 let před "Návštěvníky" byl natočen film o rytířích v novověkém prostředí. Forma je hodně zvláštní. Už samo označení Komedie/Drama ukazuje, že divák může mít problém s tím, jak některé situace chápat - vážně, nebo nevážně? Každopádně, pominu-li některé scény, které jsou úplně zbytečné, jsem se docela dobře bavil.(25.9.2006)

• - Film sa natáčal presne tri mesiace na prelome rokov 1969 - 1970. (Raccoon.city)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v Banskej Bystrici, Domici, Vrátnej doline i Prahe. (dyfur)