Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

Paul_cz

"So "The Power" is an adaptation of the Book of Revelation, written by a character in a movie called "Southland Tales" that is itself an adaptation of a screenplay based on the Book of Revelation? " "Yeah, basically." Komplexní, šílené, skvělé. ()

STxxEN

Snímek jen pro silné nátury. Od strašného děje, šílenství, přes spoustu nelogičností až po dubbing jedna velká tragédie. Avšak na druhou stranu velmi vtipný situační humor a "hlášky" (při kterých jsem se někdy až zadávil pop-cornem) a vkusná Mobyho hudba tento snímek trochu zachránili. Bohužel i přes to říkám: "Jedenkrát vidět absolutně stačí". Za mě 45% ()

wampire23

Z tohto filmu mám pocit, ktorý sa nedá vysvetliť, prirovnal by som to možno k Lynchovi, sám neviem. Viem len, že som bol očarený. Poriadne. ()

BreHas26

Místo toho, abych jásal, tak jsem spal. Místo toho, abych se smál, tak jsem zíval, jedna hvězdička je pouze za Dwaynea. ()

arcticsky

Někdy mi jakžtakž sedne i zmatečné filmařské cvičení - takové ty filmy nefilmy....a to se stalo i v tomto případě. ()

Ulrich

Nemohu dat vic, jelikoz jednoduse nejsem schopen tenhle film dokoukat. Nechapu, jestli se Kelly najednou rozhodl stat se novym Lynchem, nebo co zamyslel natocenim tohoto snimku, ale nejen, ze to slo mimo mne (nektere Lynchovi filmy taky zkousnu, i kdyz jim nerozumim), ale tohle me neskutecne, ale opravdu NESKUTECNE (podtrzeno a zvyrazneno) nudilo. ()

strangercz

Ten film je totální nářez jasných 90%. Sice objektivně nemůžu říct že sem pochopil příběh to snad ani po prvním shlédnutí nejde. Ale ten způsob jak je to natočené,zahrané a jak jsou to propašované různé narážky na soudobé dějiny.Klobouk dolu P.S. The Blur-Thunder v titulkách potěšila jako už dlouho nic. Ta písnička mi hrála v Mp3 asi rok furt do kola ()

sNeDy

Já vlastně pořádně nevím o čem to bylo, asi mi toho hodně uteklo, spousta souvislostí mi asi nedochází, ale taky se vám už někdy stalo, že jste prostě z filmu měli ten pocit na hodně hvězdiček, ale nevíte proč? No tak já mám přece taky právo, ne? ()

KOZEL84 odpad!

Absolutní nesmysl.Nevím z toho nic a problém rozhodně není ve mě!!Každého věc,ale jak tomu někdo může dát 5?Vždyt' tam kurva šukají auta!! ()

TaanStari odpad!

Ani jsem to nedokoukal... To se prostě nedalo. Komedie ani náhodou, drama taky ne. Občas to připomínalo politickou satiru, ale tak naivním způsobem, že to působilo trapně. Nejhorší film Dwayna Johnsona (a to už je co říct). ()

Joll

Když jsem tady viděl to hodnocení a pak uviděl ten ansámbl, kterej tam hraje byl sem nadšenej, pak sem pustil film a prvních 5 minut to vypadalo, že půjde o opravdovou pecku.Bohužel čím déle jsme film sledoval tím více jsem nestačil kroutit hlavou nad tím jakou nebetyčnou onanii mi Kelly po celý zbytek filmu stříkal rovnou do xichtu.Nevím esi tu lidi berou drogy nebo esi se snaží upoutat na sebe komentáři o genialitách, postmodernách a bůhví čím ještě.Proti gustu žádnej dišputát, ale pro mne to byla nebetyčná hovadina podporovaná nejen stupidnícm chováním protagonistů a s absolutně hloupým dějem, zabitým zmateným vyprávěním.Od filmu jsem čekal mnoho a dostal proklatě málo, jediný co bylo výborný byla hudba spolu s některými momenty kdy jsem opravdu uvažoval o větším hodnocení, ale zvednout je nemohu jelikož by tento film byl ideální na 2-3 hudební klipy a to je na film málo.Posledních 10 minut bylo pěkných, ale znovu se na to kvůli tomu dívat nebudu ani omylem. ()

zelda82

Mozna ze sem zrovna trpel nejakou docasnou demenci, ale ja to zkratka jaksi nepochopil. Herci sice fajn, ale to vypraveni bylo takove nejake....no proste podivne.... ()

Adm.Nelson

Buď je to jeden z najlepších filmov, aké boli doteraz natočené, alebo je to zlátanina, ktorá sa hrá na niečo, čo nie je. Ak mám povedať pravdu, toto je jeden z tých filmov, pri ktorých vôbec netuším, koľko môžem udeliť hviezdičiek. Že ide o mimoriadne rozporuplný film vidno aj na tunajšom hodnotení, stačí si len všimnúť komentáre Adriana alebo Bluntmana a na druhej strane tých menej nadšených na čele s Limom a Rentonom. No a čo sa týka mojich subjektívnych pocitov, tak musím povedať, že toto bolo prisilné kafe aj na mňa. V deji som sa v kuse strácal, nestíhal som reagovať na množstvo postáv (ten kuje pikle s tým a odrazu s iným, pripomenulo mi to tretí diel Pirátov z Karibiku, kde sa to takisto nedalo usledovať). Snáď si to niekedy v budúcnosti vychutnám a budem fascinovaný, ako to celé do seba nakoniec zapadne, zatiaľ to ale nechávam bez hodnotenia. ()

FilmWave

Mega úlet. Kdybych o "Donnie Darko" napsal, že je to jakoby Lynch natočil "Beverly Hills 90210", tak o "Southland Tales" musím napsat, že je to jakoby Kubrick natočil "Get Shorty". ()

derek007

Snad poprvé se mi stalo, že jsem film vypnul dřív než skončil a já měl přitom dost času ho dokoukat a ani unavenej sem nebyl, snad jen z jeho sledování. Nechápu, nekomentuju. ()

a4am

Nábubřelá onanie. A já se již nemohu dočkat, až se do ní pustím znovu (pak s odstupem a chladnou hlavu napíši snad víc). ()

Radek.SCH

Byla to taková filmová masturbace. Toho, kdo si to dělá to samozřejmě baví (režisér), ale ten kdo na to musí koukat, z toho nemá nic (divák). ()

Puol

No Richard Kelly sa filmársky riadne odbavil. Namixoval guláš s pestrým hereckým obsadením, ktorý i po technickej stránke ujde. Len keby pri tom filmovaní myslel aj na niekoho iného (napr.divákov) a nielen na ukojenie vlastného ega. Po Donnie Darkovi sklamanie. Uvidíme čo ponúkne The Box. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)