Kdo není milován, je sám i uprostřed davu... Nejprve jí učarovala jeho hudba. A pak on sám, tak jiný než všichni, kteří se jí dosud dvořili a s nimiž žila: křehký, slabý, zranitelný. Nebyla zvyklá, že by musela o přízeň mužů bojovat. A těžko se smiřovala s tím, že se jí některý dokonce vyhýbá a utíká před ní. Nebylo to ovšem tak nepochopitelné. Žena ve své době jedna z nejznámějších na světě, žena oblékající mužský oděv, kouřící dýmku, proslavená svými skandálními romány a ještě skandálnějším sexuálním životem musela jemnému, neduživému skladateli nahánět přímo hrůzu. Možná že nebylo psáno ve hvězdách, že se ti dva mají nakonec sblížit. Spisovatelka George Sandová, vlastním jménem Amandine Lucie Aurore baronka Dudevantová, však nebyla z žen, které se tak snadno vzdávají. Příběh zrodu milostného vztahu mezi slavnou francouzskou spisovatelkou George Sandovou a největším polským hudebním skladatelem Fryderykem Chopinem je zasazen do přelomu první a druhé poloviny třicátých let předminulého století. Popisuje zřídka vídaný zrod vztahu: mužsky se šatící ženu-matku v již značně zralém věku, která dobývá mladého, těžce nemocného muže všemi zbraněmi, jimiž disponuje: na prvním místě jsou to intelekt a ráznost, teprve později i přirozená ženská slabost. Láska dvou uměleckých velikánů, emancipační rozměr revolty nezkrotné baronesy i odvaha, kterou prokázala při dobývání svého budoucího partnera, zaujme silným emocionálním nábojem. V rolích dvou protagonistů této nevšední love story excelují Judy Davisová a Hugh Grant. (Česká televize)

PTuranyi

Celkom vydarená životopisná romanca s hviezdnym obsadením. Niečo medzi Nothing Hillom a Časom smyslnosti alebo Nothing Hill v Čase smyslnosti. Zápletkou je však vzťah svojráznych umeleckých osobností Frederic Chopina a George Sandovej. Film nedramatizuje a otvorene si uťahuje z manierov doby. Skvelá Emma Thompson ako vojvodkyňa D'Antan či deti hrajúce sa na občanov a veľkú francúzsku revolúciu. Dej je vyplnený rozhovormi o umení, vzťahoch, milostných pletkách a aj na nejakú tú intrigu tiež dôjde. Na druhej strane nejde o frašku, takže sú tu momenty, ktoré sú smrteľne vážne hoci aj sú zhodené následnou scénou. Veď už len extrémne protikladné charaktery hlavných postáv sú prameňom rôznych bláznivých situácií. Produkcia je na veľmi dobrej úrovni a herci dobre zvládli svoje role. 65% ()

Peabody

Tak poprvé to není ani omylem, Velice slavný je A Song for remember Charlese Vidora, nominace na 6 Oskarů. Cornel Wilde ovšem není tak pěkný jako Hugh Grant, ovšem zase Merle Oberon byla daleko hezčí než Judy Davis a pokud se pamatuji i než George Sand. ()

vincbenet

Průměr.Takový oddechový film, který , jak píše Šandík, ničím neurazí ani nepřekvapí ani neuhrane..Normálka na sobotní či nedělní odpoledne.Od Sandové jsem nic nečetl,ale na svou dobu to byl velice svérázná žena. ()

MarnieR

Historický film na pro mě velice zajímavé téma natočený s mírnou humornou nadsázkou, ve kterém vynikla především skvělá Emma Thompson. Bohužel jsem viděla verzi s příšerným dabingem, který mi vůbec neseděl především u mého oblíbeného Hugha Granta. ()