Větší než život

Väčšia ako život

Komedie

USA, 1996, 88 min

• tron

„Ja som si myslel, že ste muž.“ – „A ste z toho veľmi sklamaný, pane?“ Bill Murray nikdy nemal rád komédie, ale byť na jeho mieste, tiež by som hral v ŤAŽŠOM AKO ŽIVOT: nosiť sa na slonovi, plávať so slonom, utekať vedľa slonov... to musela byť celkom sranda. Bohužiaľ, hoci snímke nemožno uprieť dojímavé (koniec), ani vtipné okamihy (SEDEM STATOČNÝCH, maniak McConaughey s hasákom), je to celé príliš obyčajné a scenár je tuctový.(10.1.2009)

• waits

Dva hlavní taháky tj slon a Murray procházejí filmem (Skalisté hory), přičemž Murray má být vtipný a slon roztomile aktraktivní. Obojí se z mého pohledu povedlo jen napůl a film jsem nechal puštěný hlavně proto, že mladšího synka zaujal koupající se slon a dožadoval se dalšího děje. A ten kamionák, co po Murrym šel, mě připadal spíš divný, než aby mě rozesmál.(25.3.2011)

Tato laskavá komedie tak trochu leží ve stínu ostatních Murrayovských filmů, což je celkem škoda, protože se jedná o úsměvnou a milou záležitost, která Vás sice nesrazí ze židle, ale příjemně pohladí. Jedná se o fajn film, který rozhodně stojí za pozornost...(4.5.2003)

Nepříliš známý film s Billem Murraym a slonem. Jednoho dne se Jacku Corcoranovi (Bill) dostane do rukou telegram, který ho informuje o tom že nedávno zemřel jeho otec. Nicnetušící Jack který o svém otci slyšel naposledy před čtyřiceti lety se od své matky dozvídá, že mrtví tak docela nebyl. Navíc při vyřizování pozůstalosti zjišťuje že po otci zdědil nejen tučné dluhy ale i cirkusovou slonici kterou se rozhodne vyměnit za dluh. Putující dvojice tak na své pouti zažívá spoustu dobrodružných chvil. Velmi příjemný film pro celou rodinu. Jediná věc která mě při sledování rušila byl Matthew McConaughey s českým dabingem.(12.3.2009)

Som si istý, že B. Murray tento film neradí medzi svoje najlepšie , ale iste ich radí k tým na aké sa nezabúda a na ktoré rád spomína. Veď kto by zabudol na natáčanie so skutočnou slonicou? Film je veľmi pohodový, aj keď nepopieram, že hlavne kvôli slonici. ale dobre ma pobavil i M. McConaughey v úlohe vyšinutého šoféra - Tipa Tuckera. Ten si toho blázna užíval podobne ako B. pitt vo filme 12 opíc. 60%.(3.1.2013)