Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

Romeroo

Na ostrovní poměry je to taková druhá fotbalová liga co nabízí opravdovou zábavu jen nárazově...jinak je to taková plácaná, kde čekáte na branku a nějaký hezký moment déle než je záhodno. ()

helrohir

Pre mňa bol tento film celkom znesiteľný, najmä vďaka dostatočnému množstvu akcie a dvojici Bale/McConaughey. Taktiež vizuálne spracovanie drakov bolo na kvalitnej úrovni, a aj keď je film plný nelogičnosti, aspoň tých 60% si zaslúži. ()

kubilov

Už už jsem se chtěl opřít do odfláknutých triků, jelikož jsem se mylně domníval, že je Království ohně někdy z let 2008 nebo tak, proto musím říct vlastně úplný opak - na svoje stáří (letos 12 let) jde o poměrně vydařené vizuální triky, draci byli docela věrohodní. Dalším z nesporných kladů, kterých je ve filmu více než si zde někteří připouští, je pak docela zajímavá postapokalyptická atmosféra, která se docela tvůrcům vydařila, výborný Matthew McConaughey, jenž dokonale zastínil v hlavní roli hrajícího Christiana Balea, a nakonec mě pobavila i trefná narážka na Star Wars hned ze začátku. Mám takový dojem, že klady dokonce i mírně převažují nad zápory. ()

Stejšn

Vůbec ne takovej průser, jak se mi tu ostatní snaží namluvit! Teda technicky, Je tu dost blbostí, ale za zkouknutí to stojí. ()

Brano

Podpriemerný film od ktorého som očakával rozhodne viac. Príbeh chabý a až príliš nereálneho chovania postáv a ten koniec, kedy Bale zabije obyčajnou harpúnou najväčšieho draka bol už dosť pritiahnutý za vlasy. Námet bol zaujímavý, no o to horšie spracovaný. Chcelo to lepšieho režiséra a takisto aj scenáristu. Po vizuálnej a aj zvukovej stránke to tiež nebola výhra. Film nezachránila ani hviezdna trojica Bale, McConaughey, Butler. Pre mňa jednorazová záležitosť. ()

RafaKrakal

Docela se divím nízkému hodnocení, neboť mě osobně tento film docela bavil. Ano není to určitě majstrštyk, ale jako letní blockbuster není království ohně vůbec špatné. Výborné obsazení a zdařilé herecké výkony, jakož i nová vize postapokalyptické budoucnosti shledávám největšími klady filmu. Ano scénář sice značně pokulhává a akční scény by si zasloužily větší péči, avšak klady jednoznačně převyšují zápory a pokud hledáte film bez hlubší myšlenky sloužící vyloženě k odreagování, neuděláte při zvolení této letní oddechovky chybu. 70% ()

mrclTV

Star Wars v divadelnom podaní sa mi páčili. Ale zvyšok filmu je "mehh". Nie úplne zlý, ale s radosťou som na to nepozeral. Na postapo detailoch si tvorcovia dali celkom záležať ale na dôležitejších častiach filmu, napríklad dej, celkový príbeh, zápletka a jej vyriešenie (vsunutie pästnej bitky do deja je exemplárny prípad necitlivého a umelého vsadenia do deja, to som čumel čo sa zrazu deje na plátne), si dali záležať už menej + nejaké tie diery v scenári sú samozrejmosťou. Ten moment, keď Christian Bale hádže ručný hasičák Gerardovi Butlerovi, zatiaľ čo vonku vyvádza najväčší drak vo filme ...trochu som sa smial :D PS: 17 sekúnd, tá letecká scéna bola ďaleko dlhšia ako 17 sekúnd.... ()

mikhail

Nechápem, prečo má tento film také nízke hodnotenia. Príbeh je neotrelý, zaujímavý. Vo filme hrajú solídni herci. Efekty sú tiež vzhľadom k roku vytvorenia super. Za mňa je toto klasika Sci-fi/fantasy žánru. ()

savatage

Po více než deseti letech, jsem se na tento film opět podíval, a po stránce propracovanosti, akce, napětí, a sympatického hereckého obsazení, kterému nesahají novodobé filmy ani po kotníky, jsem musel nejedenkrát zatlačit slzu, že už se takové filmy netočí a připomenout si film, na který jsem šel jako na jediný film, všechny tři promítací dny. ()

PlysovyMacko

Postapo s prvkami fantasy sa sustredi na komunitu prezivsich, ku ktorým sa pridá skupina drakobijcov. Mna by viac bavilo sledovať ako draci ovládli svet a zničili civilizaciu. Mŕtvych drakov mohli naporcovat a zjesť. Finále je skratkovité. ()

filmuska odpad!

Skoda toho horibilneho rozpoctu...pravdepodobne ho tvorcovia prepili v krcme,kde sedeli nad scenarom.Uznajte,ze takyto pribeh sa neda vytvorit za triezva. ()

Petrozkoz

Veliká nuda, která nemá ale vůbec žádnou jiskru. Doporučuji před spaním, absence jakéhokoli napětí značně uspává. A když usnete před koncem, nic se něděje. Stačí si doplnit ten nejtuctovější konec a bude to správně... ()