Johnny Case, který se vlastní pílí vypracoval z ničeho, se zasnoubí s Julií, která mu teprve poté řekne, že pochází z velmi bohaté rodiny. Seznamuje se s její bezstarostnou sestrou Lindou a nešťastným bratrem Nedem. Postupem času se mezi snoubenci začnou projevovat propastné rozdíly v názorech na jejich další život. Johnny nikdy nechce být příliš bohatý a rád by brzy přestal pracovat, aby si mohl života užívat, v tom se shoduje s Lindou, s níž si je stále bližší. Jeho snoubenka je ovšem takovými názory zděšena, chce, aby Johnny nastoupil k jejímu otci a budoval kariéru. Johnny se musí rozhodnout, zda obětovat své sny či se vzdát své snoubenky... (fleurette)

Marek1991

Túto komédiu, teda akože komédiu, by som si vedel predstaviť aj inak, lebo toto ma vôbec nebavilo. Príbeh by sa mohol spracovať rôzne, ale tie stojky a veľa dialógov bez ničoho ma unudili. ()

liquido26

Další dobrá komedie s Grantem a Hepburnovou. Sice to není film, u kterého byl ležel celých 90 minut smíchy, ale musím říct, že zábavy tu bylo dost, skvěle napsané dialogy a hlavně ta rodina ... děsivý výsledek amerického snu :-) ()

kareen

Katherine Hepburn jako prostořeká rebelka tradičně výborná, Cary Grant už tolik ne, ale já nelida jsem se nějak nedokázala vžít do trápení (nepochybně apokalyptických rozměrů) chudáka znuděné milionářské krasavice. Moc citových výlevů, málo humoru...asi jsem očekávala něco víc ve stylu Leopardí ženy a o to víc jsem teď zklamaná. ()

GodComplex

Ten film je sice tak moc oldschool (1938), az me to vylekalo (zacatek svym rychlym strihem nema daleko ke klasicke grotesce), ale nastesti se vse brzy srovna a mate pred sebou ukazkovou romantiku s klasickym konfliktem dvou protilehlych socialnich vrstev odehravajici se v grandioznim sidle, v cele s Cary Grantem za mlada, ktery tam dava i regulerni salta. Dokud se vedle nej mota ta blondyna, mate pocit, ze neco neni v poradku, ale jakmile se na scene objevi dokonala Katharine Hepburn, tak je vymalovano. Alespon v tech starych filmech vyhrava laska nad prachama, kdyz uz to nefunguje v realite. 7/10 ()

MikO_NR_1909

Z dnešného uhla pohľadu asi hrozné pozlátkové klišé a mnohé scenáristické postupy vám dajú na predobraz, že Katharine po roku 1940 skutočne zostala v nálepke vyčerpanosti a vyprázdnenosti svojich postáv na najnižšej možnej miere a málokto sa odstotožnil od takýchto jej rolí. V prípade šarmantného muža, akým je (teda bol) Grant bolo jednoduchšie využiť dôvtip a svoje schopnosti od problémov spojených s týmto typom strastí. A samozrejme, bláznivý Hollywood vo svojom šíku vám nepovie, že v reáliách sa preberanie partnerov uskutočňuje oveľa cynickejším a drastickejším spôsobom. No lenže, dialógy a entuziazmus zúčastnených v Holiday je skutočnou ozdobou. Situačné gagy sú tak vypointované, že nejde hodnotiť inak. A musí vás pozitívnou arómou naladiť, iba ak by ste boli doživotným trubirohom. ()

jondzavid

Jedna z tých úžasných romantických komédií, ktoré strhnú svojim mixom situačnej komiky a ľúbostných peripetií a pri ktorých nie je možné si nezamilovať hlavnú hrdinku. Príbeh je z rady tých najkýčovejších: bohatá dcéruška si privedie nemajetného elegána, s ktorým sa po krátkej známosti chystá zosobášiť. Predstaví ho rodine a nasledujú klasické peripetie ako presvedčovanie otca, poznanie kladných a záporných postáv a klasické precitnutie. Ale čo sa ráta u takéhoto filmu je tá neskutočná sviežosť s akou je podaná, tá energia a radosť z hereckých výkonov Katherine Hepburn a Caryho Granta. Kiež by bolo viac takýchto filmov, ktoré zahrejú pri srdci. ()

Foma

To snad ani jinak nejde. Cukor, Grant, Hepburn = 5 hvězd. Zajímavej je motiv revolty a vyznávání jiných hodnot než práce, výdělek, majetek, kariéra atd. Člověk by řekl, že film předběhl dobu, ale zřejmě je takováto revolta v lidských dějinách všudypřítomná, protože ztuhlej mainstream je taky pořád k mání, že?! ()

Martin741

Reziser Dzord Struhanka /Plynove Lampy/ natocil vybornu romanticku komediu, ktorej kraluju hlavne dvaja -Cary Grant /His Girl Friday, North by Northwest/ a Katarina Hepburnova /Vladni prohlaseni hadej kdo prijde na veceri/. Plus pochopitelne namakane kulisy - na rok 1938 som teda videl tak luxusne kulisy snad len u Cecile B.DeMilla - ten bol znamy namakanymi kulisami a nadherou vo svojich dielach. No a sice zboznujem DeMilla, ale teraz par slov k reziserovi menom George Struhanka. Rezisersky na urovni, hoci v Hollywoode sa vedelo ze Struhanka je sexualne dezorientovany reziser inklinujuci k rovnakemu pohlaviu jako bol on sam. presna tak jako mnho uzivatelia tu spominaju, vysoko vyzdvihujem dialogy, su - na rok 1938 - skutocne namakane. Mimoriadne kvalitna starinka . 85 % ()

MarekT

Kvalit 'Leopardí ženy' film sice nedosahuje, ale i tak se jedná o skvělou zábavu s neuvěřitelně sympatickým duem Cary Grant - Katharine Hepburn. Nechce se mi uvěřit, že jsem už s nimi viděl všechny tři komedie, při vší úctě ke Spenceru Tracymu si myslím, že ti dva si aspoň na plátně hodně rozuměli a Cary byl pro Kate asi nejvhodnějším partnerem. Škoda, že jen spolu nehráli častěji. ()

zette

Lasce Johnnyho a Julie jsem veril tak maximalne uvodni ctvrthodinku. Case, jako kladna postava filmu mel zcela zvlastni myslenkove pochody a nechapu duvod jeho zasnoubeni. Cely film tak alespon zachranuji postavy otce, Neda a predevsim sestry Lindy v podani vynikajici Katharine Hepburn, ktera zbyle herce s prehledem zastinuje. ()

Mirokukii

Báječní, zábavní a zámilovaní Grant-Hepburn (K.) dávají na frak všem nudným snobům, boháčům a skrblíkům, jejichž jedinou radostí a smyslem života jsou prachy, a zase prachy. Životabudič všem, co si myslí že se jim nedostává. Velmi povedené a zábavné. ()

Tyny

Dokonale zpracovaný film se zářícím Grantem a Katharine Hepburn, která mně svým výkonem naprosto okouzlila. Přirozenost obou herců nezná mezí a to zde jen potvrzuje. ()

hroubek

Hezký a zábavný film. Hodně se mi líbilo jakou má film atmosférou a samozřejmě se mi líbil jeho příběh. Příběh, který není nijak složitý, a při tom dovede říci všechno podstatné. Tempo a dialogy na mě byly až moc zběsilé, ale i tak jsem si užil živelný výkon Cary Granta, který je neskutečný sympaťák. Nicméně srdcem filmu je Katharine Hepburn, jejíž výkon mi moc sedl. Holiday jsou pěkný film a jsem rád, že jsem ho viděl. ()

mkubalikova

Začínají mi docházet argumenty, proč vlastně tu Katharine Hepburn nemám mít ráda. Vždycky mi přišla strašně přeceňovaná, nijak zajímavá, nijak krásná a srovnávala jsem ji s její jmenovkyni Audrey, která byla podle mě ve všech ohledech lepší, a přesto byla akademií trestuhodně nedoceněná. Po několika zhlédnutých filmech musím přiznat, jak moc jsem se mýlila, já hloupá husa. Zaprvé byla úplně jiná generace a zadruhé byla skvělá. Jeden příklad za všechny? Holiday! 100% ()

Pecival

Klasická, zběsilá konverzačka, kterou žene vpěd brutální elán Caryho Granta a samozřejmě nevšední půvab Katharine Hepburn. Ze zadu jistí sympatický, věčně nalitý Lew Ayres. Nejdná se o nějakou echtovní komedii (ona to asi ani komedie být nemá), ale postavy jsou dostatečně živé a je docela radost je sledovat. Moje srcovka to nebude, ale chybu s tímhle člověk určitě neudělá. ()

Hollohlaway

Cary Grant mladý, hravý a roztomilý jako štěně, Katharine Hepburn s úžasně inteligentním pohledem a jestli může být žena oduševněle krásná, tak je to ona. Romance, humorné dialogy, zamyšlení. Ztřeštěné výměny Caryho a Katharine jsou místy prostě dokonalé a a vykreslení skvěle zahraných charakterů celý film táhne na naprostou špičku. V podstatě jednoduchý , ale přitom neuvěřitelný film. ()

Babous

Příjemná komedie o tom, že ačkoliv jsou peníze důležité, naplnění životních snů a představ by mělo mít přednost (ovšem ideální je, když máte výdělečný sen). Katharine Hepburn je skvělá. ()

Chegi

Patetické, ale to mám u filmů té doby rád. Moc příjemné postavy i dialogy. A lituji toho, že Cary nenatočil s Katharine víc filmů, než jen tři. Těm dvěma to vážně sedí. ()

Han22

Parádní překvapení tenhle film. Od roku 1938 a námětu "chudák se zamiluje do bohaté" a "ty a tvoja sestra" bych nečekal celkem reálně působící vztahový film. Díky vynikajícímu scénáři to ale funguje - on a ona se skutečně milují, ale brzy zjišťují, že mají jiný pohled na svět, formovaný jinými prostředími, kde se pohybují. Sestra se drží zpět, i když si s hrdinou rozumí mnohem více. A nakonec nikdo tu není zlý, ani postava otce-magnáta, jen to prostě nakonec vyplyne jinak, než to vypadalo na začátku. K tomu příjemný humor a opravdu vynikající herci. Grant se překonává, šaškuje, metá salta, Hepburnová je tu ještě větší živel jak on a ty vedlejší postavičky jsou taky fajn. Zejména Ned a jeho analýza co mu dává alkohol je naprosto úžasně trefná. Výborná romantická komedie. ()