Možná, miláčku

Všechno je možné, miláčku

Maybe Baby

Komedie / Romantický

Velká Británie, 2000, 104 min

Hugh Laurie, Tom Hollander, Rowan Atkinson, Emma Thompson a James Purefoy! Už jen kvůli těmhle hercům se na to člověk musí podívat. A pak pohled do zákulisí BBC. Pro milovníka televizní produkce ostrovního království je to věc zcela povinná. A ještě navíc ironický pohled do natáčení filmu ... Možná každému nesedne, že si někdo může dělat legraci z tak vážného tématu, ale o tom britský humor je, přátelé!(15.12.2011)

Nečekaně dobrá komedie o páru který se snaží mít miminko, ale nedaří se mu to, a proto začíná krize kde se oba dva snaží najít si něco co je bude bavit, ona si nachází jiného muže, on píše scénář, ale nééé jen tak ledajaký, tento je opravdu ze života... komedie u které jsem se bavil, takže u me je to za 4 hvězdy(1.10.2011)

Podle zdejšího kolektivního nenadšení by se skoro mohlo zdát, že stačí, aby film nepasoval úplně přesně do určené škatulky, a už je odsouzení, posměchu a modrých procent hodný. Maybe Baby není prvoplánový brániční stimul, ale příběh dvou lidí, kteří řeší bolestivý partnerský problém, s komediálními prvky ve škále od suše britských po bláznivé. Hugh Laurie střídá herecké polohy z vteřiny na vteřinu a s Joely Richardson tvoří sympatický pár, střelený i milující (se). Jakkoli se děj točí kolem reprodukce, vtipy nesklouznou k nevkusu ani vulgaritě a jsou opravdu k smíchu. A vážná linie, vinoucí se paralelně s kopulačními eskapádami, v níž frustrovaná Lucy pokukuje po vystajlovaném hereckém cápkovi a Sam tajně převádí její deníček do filmového scénáře, je lidsky snadno pochopitelná. Výsledek je hořkosladký, ale dobrý.(19.7.2013)

• Elyssea

Pokus o moderní komedii o (ne)početí. Zajímavé je, že se půlka filmu točí kolem... točení filmu. Filmu, který má být dojemný, vtipný, prostě trhák. Tak proč potom není takové Maybe, Baby je mi záhadou. Vznikla totiž podivná směs milých okamžiků, nesnesitelné nudy a poněkud z řetězu utrženého konce. Hlavní pár je sice hezký na pohled, ale že Laurieho si Tom Hollander strčí do kapsy, to jsem nečekala. Alespoň že Kelly, Rachael a Matthew v malých rolích potěšili. Čekala jsem trochu trpkou komedii, dočkala jsem se poměrně trpkého zklamání.(27.11.2013)

Fajn komedie (s trestuhodně nevyužitým Atkinsonem, který ale i na opravdu mrňavém prostoru, opět ovládl naprosto celý film, jak je jeho dobrým zvykem). Funkční postavy, funkční děj, funkční chemie mezi hlavní dvojicí, navíc se o tom ještě točí film, takže se podíváme i do "zákulisí"... Občas někdo pronese fakt legendární hlášku, je tam celá řada velmi povedených scén, příjemně to odsýpá, je v tom spousta hereckých es a navíc Martin Stránský na Lauriem a Jiří Práger na Atkinsonovi (to jen tak na okraj). Krom toho je hlavní song velmi fajn a výběr hudby celkově je povedený. Další britský klenot, ve kterém opravdu funguje prakticky vše a vtipné momenty se krásně prolínají s těmi trochu víc dramatickými, scénář se opravdu povedl a já se krásně pobavil, navíc mi tenhle film skvěle zvedl náladu a kdykoliv se na něj rád znovu podívám. Všem milovníkům britské tvorby doporučuji, protože tohle je opravdu poctivá Británie za 80%.(9.11.2017)

• - Niektoré scény režíroval Hugh Laurie (Sam Bell), a to kvôli tomu, že manželka režiséra Bena Eltona počas natáčania porodila a čerstvý otec si to nemohol nechať ujsť. (m.a.t.o.)

• - Emma Thompson (Druscilla) natočila svoje scény v priebehu jedného dňa. (m.a.t.o.)