Reklama

Reklama

Možná, miláčku

  • Česko Všechno je možné, miláčku (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sam (Hugh Laurie) a Lucy Bell (Joely Richardson) jsou šťastný pár, který má téměř všechno, po čem touží. Ovšem Lucy k dokonalému štěstí chybí miminko. Snaží se všemi dostupnými bizarními prostředky, ale zkrátka jim tato radost zůstává odepřena. Po čase se jejich zoufalství zvětší a vztah se začne hroutit. Lucy nachází útěchu u svého zákazníka Carla (James Purefoy) a Sam ventiluje svůj stres do svého filmového scénáře. Do tohoto zmatku nakonec vchází doktor James (Rowan Atkinson) se svým černým humorem, aby dal vše do pořádku. (Bakllazaan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Televize je fajn, ale filmy jsou uměním nového milénia. Jenže britské filmy nejsou v módě. V Americe se loni líbily jen tři. Potřebujeme scénáře, které jdou s duchem doby," říká ve filmu nesympatický šéf Hugha Laurieho, uřvaný producent. Zdá se, že něco podobného prošlo hlavou i Benu Eltonovi. Jeho bilance není špatná. Mladí v partě, Černá zmije, Tenká modrá linie, k tomu asi deset velmi prodávaných románů. Ale žádný film. Potíž je, že kouzlo Eltonových komedií je mimo jiné v nemilosrdné sžíravosti a zjevná snaha uspět na americkém trhu si na tomto poli vyžádala nepříjemné oběti. Kniha Neplodnost, z níž Maybe baby vychází, je vyprávěna formou střídajících se deníkových záznamů Sama a Lucy, neplodného manželského páru. Jak děj postupuje, je čím dál jasnější, že ti dva jsou neplodní i v jiných stránkách soužití než je vytoužené početí. Oba jsou to politováníhodní zoufalci se spoustou špatných vlastností a sobeckých zájmů, které jeden před druhým tají - a dítě je možná to jediné, co ty dva může dlouhodobě udržet pohromadě. Elton jim téměř nedopřeje chvíli oddechu v záplavě překážek, trapasů a konfliktů, jimiž procházejí. Opakuju - v knize. Jejich filmové inkarnace jsou nekontroverzní párek, jaký je k vidění v každé americké soap opeře. Neustálá snaha pojmout látku jako hořkou romantickou komedii jasně říká, které že britské filmy patří k těm "v Americe oblíbeným". Ben Elton ale není Richard Curtis. Laskavý pohled na drobná lidská pinožení mu není vlastní a cynický humor se zase nehodí ke zvolenému žánru. Neúspěch je o to viditelnější, že podstatná část děje (Sam využije vlastní život jako materiál pro svůj scénář) se pokouší karikovat strojené filmové zacházení s realitou. Za nejlepší místa Maybe baby nakonec považuju ta s Rowanem Atkinsonem v roli necitlivého gynekologa. To jsou dvě nebo tři scény. Kéž by Elton našel způsob, jak i do zbytku filmu dostat tak čistou, nadčasovou situační komiku, nezkomplikovanou zájmy producentů a překombinovanými výpočty co vychází a nevychází u masového publika. 40% ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nahořklá tragikomedie o páru, kterému se nedaří otěhotnět se v třetině filmu zlomí v nudné psychologické drama o tvůrčím procesu a zne/využívání osobních zkušeností - a je to dost nezáživné. Škoda, ta podbízivost americkému publiku to srazila na bod mrazu a přitom vtípky jako byla kytice v poklopci by z toho mohly udělat dobrý film na závažné téma - kdyby se to právě závažného tématu nezaleklo. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Mozna, milacku je docela hrubozrnna komedie, ktera si s nicim nebere moc servitky. Jednoduchej pribeh o neplodnosti je spestrenej faktem, ze veskery situace s tim spojeny prevadi hlavni hrdina do scenare. Hlavni dvojka pulku filmu prosoulozi v hromade ruznejch pozic, neustale vymejsli dalsi a dalsi moznosti, jak pocit dite a do toho se propleta prave ta linie se scenarem a jeste jedna drobna s hercem, balicim hlavni hrdinku. Krome vyborny hlavni dvojky Richardson a Laurieho, tu je spousta zabavnejch vedlejsich postav. Vecne urvanej sef, naprosto vymletej reziser, kterej chce tocit jen o fetacich a injekcich, Purefoy tentokrat pro zmenu v roli uhlazenyho, cviciciho a zdrave zijiciho herce, kterej nebalit celej film hlavni hrdinku, tak o nem reknu, ze to je teplousek jak vysitej. No a pak samozrejme Atkinson, ten me ostatne ke sledovani filmu nalakal. Ma bohuzel opet malickou roli, ale jelikoz hraje tak trochu ujetyho gynekologa, rozhodne pobavi. I kdyz film pusobi lacinejsim dojmem, spousta skoro az cernohumornejch forku a sympaticky a zaroven kvalitne hrajici herecky obsazeni to vytahlo na solidni 4* a pro me prijemny prekvapeni. ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Žádné veledílo se nekoná. Ač film láká na plejádu slavných britských herců a komiků, nemůžu si pomoci, ale americká romantická tuctová komedie vypadá dosti podobně. Jedná se spíše o film, který velmi specificky zachycuje snažení manželského páru o potomka, občas s vtipnými dialogy, které ovšem po chvíli zevšední, jelikož jsou neustále opakovány. Hugh v celku dobrý (do role z Fortysomething ovšem sakra daleko). Joely Richardson a MacFadyen průměr. Rowan Atkinson je zde čistě do počtu. Shrnuto, podtrženo - film neurazí, ale také v ničem nepřekvapí, nic nového nenabídne. DVD v českém znění potěší milovníky českých hlasů, jelikož Rowana i Hugha mluví jejich dvorní dabéři. ()

Kamca_ 

všechny recenze uživatele

Výborný film ze života. Líbil se mi hodně ten nádherný britský přízvuk. Ten já vždycky můžu. Herecký obsazení mě taky dostalo, hudba taky. A ze všeho nejvíc se mi samozřejmě líbil Rowan. Jen škoda, že ve filmu byl tak málo. Ovšem, když tam byl, tak to stálo za to. Tenhle film bych určitě doporučila všem milovníkům britských filmů. 75%. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Emma Thompson (Druscilla) natočila svoje scény v priebehu jedného dňa. (m.a.t.o.)
  • Niektoré scény režíroval Hugh Laurie (Sam Bell), a to kvôli tomu, že manželka režiséra Bena Eltona počas natáčania porodila a čerstvý otec si to nemohol nechať ujsť. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama