Sedmý hřích

Original Sin

Thriller / Drama / Psychologický

USA / Francie, 2001, 116 min

• sharky

nuda, mizerný scénář, mizerný banderas, snažící se anjelina a režisér, který si patrně během natáční odskočil na pár dní na kafe.(21.9.2005)

Scénář : Michael Cristofer¨podle knihy Cornella Woolricha. Kamera : Rodrigo Prieto. Hudba : Terence Blanchard. CITÁT - Právě jsem si koupila klobouk, právě jsem si koupila klobouk. Nezáleží na tom. Prostě ne. Stalo se..........(12.5.2011)

Stokrát luhovaný pytlík čaje vážně nemůže chutnat. A to ani v tom případě, že si jej dáte do hrníčku s nádhernými křivkami Angeliny Jolie a pijete jej s charismatickým Antoniem Banderasem. Nesedlo mi ani kubánské prostředí, ve kterém se příběh odehrává, takže to vypadá na pořádný divácký debakl. Jenže! Angelina Jolie se do role "Julie" setsakramentsky hodí, a i když z toho žádný velký požár není, tak to mezi ní a Antoniem Banderasem docela slušně jiskří. Pár dobře nasnímaných či výborně vygradovaných scén se taky povedlo, sem tam se divák i lekne a poprvé je dokonce i překvapen dějovým zvratem. Tedy, jak kdo. Ale myslím, že po té úvodní selance to zas až tak očekávatelné není. No, závěr je trošku upachtěný, ale celkově jde o lehce podprůměrný film s výborným castingem, který jej tahá do teplejších vod. [leden 2006](4.1.2006)

Asi to byl špatný film - když tam hrála Angelina a Antonio a občas i dováděli a nehráli špatně a.. i tak to byl asi špatný film. :P(27.9.2012)

• Radyo

Rádoby objevný film, který však místo zaujetí bude spíše lehce nudit (to v tom lepším případě). Od čtvrtiny děje jsem předpovídal, co bude následovat a moje úspěšnost byla okolo 80-90 %. Hollywoodští scénáristé by měli přestat omílat jedno a to samé pořád dokola a měli by zkusit přijít pro změnu s něčím originálním. Banderas a Jolieová v hlavních rolích také nepůsobí dojmem, že by chtěli svým postavám dát něco navíc, tudíž je výsledek takový, jaký je - "šedivý".(9.2.2005)

• - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)

• - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)

• - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)