Sedmý hřích

Original Sin

Thriller / Drama / Psychologický

USA / Francie, 2001, 116 min

• doinel

Remaky občas mohou mít i smysl, tohle ovšem rozhodně není ten případ ... Siréna od Mississippi natočená Truffautem v roce 1969 s C. Deneuve a J.-P. Belmondem v hlavních rolích je skutečně dobrý film (filmařsky především, ale samozřejmě velkou měrou i hereckými výkony), tento Sedmý hřích bohužel ne. Jedině díky A. Banderasovi a A. Jolie dávám dvě hvězdy. Víc ale ani náhodou.(7.4.2009)

Angelina Jolie a Antonio Banderas je určitě dvojička která stojí za povšimnutí a speciálně u Angeliny stojí ještě za větší povšimnutí, když se nahá valí v posteli, nicméně film děsně sráží špatně uvěřitelný zvraty, krom toho ani herci tady nejsou nějak schopný to ukočírovat, hlavně mi to tak přišlo u Angeliny, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se během filmu nudil(20.1.2008)

Mám jeden problém. Kdyby jenom já, ale ona ho má i česká distribuce. Protože pokud je někdo schopný přeložit "original sin" jako "sedmý hřích," tak je to skutečně...smilstvo. Antoniovi s Angelinou to spolu docela sluší, jakkoli lepší filmy točí jeden bez druhého, a příběh si to kluše vpřed, aniž by si komplikovaně zlomil nohu při zapadnutí do jedné z děr na té cestě. Klasické "věci nejsou tím, čím se býti zdají" postupem času tolikrát není tím, čím se býti zdá, že se pracně rozpomínáte, kdo šije boudu na koho, nepříliš logické zvraty se střídají s chvílemi nudy, kdy vás hryže svědomí, že přece máte důležitější věci na práci než sledovat sexuální gymnastiku pod kubánským sluncem - ale na druhou stranu je to podívaná odehrávající se pod kubánským sluncem v dobách, než ono slunko zastínil Fidel. Takže za příjemný starosvětský závan a nikoli nepříjemnou podívanou šest bodů z deseti.(27.7.2007)

Na Angelinu mám slabosť, hoci jej akčné úlohy sa mi moc nepáčia. Neuveriteľne mi však pasuje do úloh nie celkom vyrovnaných žien, ktoré vám obrátia život naruby a pritom toho ani nemusí veľa nahovoriť. Potenciál takejto postavy bol aj v tejto romantickej dráme a A. Banderas jej skvelo sekundoval. Dojem z filmu však zničila katastrofálna kamera (to, že som väčšinu filmu sledovala ohavným spôsobom useknuté tváre a postavy nebolo chybou v prijímači) a prekombinovaný záver.(17.1.2010)

• sir-dave

Režisér to nejspíše směřoval k milostnému trojúhelníku a vedlejší scénář nechal děravý. Jenže to by chtělo trochu méně iracionálního chování postav, vyvarovat se méně čitelnému průběhu a ne se jenom spokojit se třemi herci a říct Angelině ať ukáže kozy. S příchodem Thomase Jane jsem doufal, že se něco rozjede a ne tu absurdní scénku se slepými náboji.(15.1.2016)

• - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)

• - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)

• - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)