Sedmý hřích

Original Sin

Thriller / Drama / Psychologický

USA / Francie, 2001, 116 min

• Death

Asi nejvice mi ve filmu chybel nejaky vnitrni naboj. Vse bylo takove vlazne, nevyrazne a neskutecne, opravdu neskutecne NUDNE. Ani vlastne nevim, proc davam dve. Asi se mi alespon trochu libilo prostredi a mozna i nejake ty zvraty, i kdyz ty maji plus spise za pobaveni, nez ze by byly povedene a nebo nepredvidatelne. Pokud muzu radit, tak se filmu radeji obloukem vyhnete. 7. hrich totiz hodne klame telem a i kdyz to vypada, ze by mohl nabizet slusnou podivanou, opak je pravdou.(7.4.2005)

Vo svojej podstate telenovela, ktorej najväčšie plusy boli - skvelá reklama a jedna erotická scéna. Nič nové neprináša, občas sa síce objavia náznaky intríg, ale oveľa častejšie je na plátne veľká "obyčajnosť" bez silnejších emócií. Taký televízny film, snažiaci sa ukázať tú divnejšiu stranu lásky...(26.3.2006)

Nebudeme si namýšľať, že zámerom tvorcov bolo natočiť hlboký a myšlienkovo náročný rozbor mysle chorobne zamilovaného človeka zo všetkými negatívnymi dopadmi (to od nich ani nečakám), ale vsadiť všetky karty len na sexappeal hlavných hrdinov, je síce šikovný, ale v konečnom dôsledku okatý reklamný ťah. Kto by si nechal újsť film, ktorého plagát spájajú Angelinine neprehliadnuteľné pery so slovíčkom Hriech? Asi len málokto a pokiaľ sa človek naladí na vlnovú dĺžku (či skôr veľkosť) poprsia bývalej Tomb Raiderky (dnes už len spomienkové), či na zadok fešáka Banderasa, a nič viac ako pár pomerne slušne natočených a zostrihaných erotických scén nečaká, môže si k môjmu hodnoteniu prirátať ďalších 20 percent.(24.8.2013)

• evita_

Pre mňa dosť nuda...ani záverečný pohľad Antonia Banderasa nič nezmenil na hodnotení. Na celkom zaujímavé obsadenie dej úplne o ničom. Vlastne ani neviem celkom povedať o čom to bolo - ona klamala, potom sa uvedomila, ale nevedela ako z toho von ale zároveň bola nerozhodná či naozaj chce z toho von. Keď sa rozhodla, zbavila sa manipulátora, sama zmanipulovala kňaza a happyend bol na svete i keď tisícky kilometrov od pôvodného domova. To je asi v skratke všetko. Nuda.(15.4.2018)

• Rockerman

Děsivý, téměř telenovelový blábol, s ještě děsivějšími dialogy, srážejí tento film až k odpadu. Lehce překvapivý závěr a ovšem krásné tělo Angeliny mě přemluvili, abych to ohodnotil aspoň jednou hvězdou a rychle pryč od toho. Nechápu Banderase a Jolie, že nepoznali, jak trapný scénář to je. Peníze však nesmrdí, že?(14.4.2012)

• - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)

• - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)

• - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)