Reklama

Reklama

Sedmý hřích

  • USA Original Sin (více)
TV spot

Obsahy(1)

Kuba, devatenácté století. Bohatý obchodník Luis Vargas (Antonio Banderas) hodlá upevnit své společenské postavení sňatkem s Američankou. Nehledá skutečnou lásku a dohoda je uzavřena čistě na obchodním základě. O to víc je pak překvapen, když mu do života místo prosté ženy vstoupí svůdná Julia (Angelina Jolie). Netrvá dlouho a Vargas se do ní zamiluje. Zanedlouho se objeví i tajemný a podezřívavý Walter Downs (Thomas Jane), který tvrdí, že Julia není tím, kým se být zdá. Vargas sice zpočátku odmítá uvěřit, ale když manželka zmizí i s jeho penězi, rozhodne se zjistit, jak se věci doopravdy mají. Vydává se na pouť temnou stranou vášně, která jej může zavést až do pekel... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (181)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jako thriller poněkud upachtěné, erotiku bych hledal všude jinde, ale tu psychologickou stránku bych na místě nezatracoval, minimálně kvůli řadě zdánlivě nelogických jednání, což snad mělo být právě vrženou rukavicí pro přemýšlivého diváka. A navíc, jedná se o jeden z mála filmů, kdy jsem měl z podle mého názorů spíše vyrobených herců Banderase a Jolie alespoň nějaký dojem, plusem pak je, že není nejjednodušší ho správně vystihnout. Rozhodně bych však preferoval Truffautův originál s Belmondem a Catherine Deneuve Sirène du Mississipi, La. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

No, upřímně řečeno, zas tak hrozný, aby se to dalo přirovnávat k telenovelám, to zase nebylo. Čímž neříkám, že to nebylo dějově přiblblý a logicky děravý. Ze začátku to vypadalo na romantickou selanku, poté jsem se dočkal několika zajímavých zvratů a ve scéně na konci ("On je mrtvý. On potřebuje doktora.") jsem se cynicky bavil, jelikož jsem si vzhledem k absurditě scény připadal jako při sledování skeče od Monthy Python. Při krásně přiblblé scéně s jedem jsem si zase vzpomněl na Maryšu a její kafe. Cynicky jsem se pobavil a tak nemůžu říct, že bych byl zklamaný. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Rádoby objevný film, který však místo zaujetí bude spíše lehce nudit (to v tom lepším případě). Od čtvrtiny děje jsem předpovídal, co bude následovat a moje úspěšnost byla okolo 80-90 %. Hollywoodští scénáristé by měli přestat omílat jedno a to samé pořád dokola a měli by zkusit přijít pro změnu s něčím originálním. Banderas a Jolieová v hlavních rolích také nepůsobí dojmem, že by chtěli svým postavám dát něco navíc, tudíž je výsledek takový, jaký je - "šedivý". ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Teprve až dodatečně jsem zjistil, že režisér Cristofer natočil snímek Gia, který se mi moc líbil... Nic jsem popravdě nečekal (snad jen odhalenou Angelinu.) Ty scény byly docela funkční, nefunkční se mi jevily dialogy, částečně jednání postav nebo docela snadno odhadnutelné dějové zvraty. V podstatě jsem tedy dostal to, co jsem čekal... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Terence Blanchard: 1. Opening ,2. Getting To Know You ,3. Wedding Reception ,4. Love Scene ,5. Emily's Letter ,6. Luis & Julia ,7. Luis Finds Julia ,8. It's Edmond ,9. Luis Confronts Julia ,10. Breakfast With Billy ,11. Try To Run ,12. Billy's Here ,13. Billy's Dead ,14. Kitchen Talk ,15. Leaving ,16. Game's Over ,17. Luis Leaving ,18. Luis Travels/Julia Sins ,19. The Brothel ,20. Making Poison ,21. Whorehouse 2 ,22. Poison Run ,23. Prison Talk ,24. Ending ,25. Boat To Havana , ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)
  • Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)

Reklama

Reklama