Sedmý hřích

Original Sin

Thriller / Drama / Psychologický

USA / Francie, 2001, 116 min

• tron

Slabota. Nie som žiadny veľký fanúšik Antonia Banderasa ani (to najmä, Antonio je ešte v pohode sympaťák) preceňovanej Angeliny Jolieovej, ktorá dávno dokázala, že na to ako herečka nemá. Zato mám rád, ak slávne hollywoodske hviezdy vo filmoch prevádzajú pohlavný akt. SIEDMY HRIECH mal navyše pred uvedením do kín automaticky zaistenú bezplatnú reklamu v podobe Banderasovej manželky, herečky Melanie Griffithovej, ktorá údajne často navštevovala nakrúcanie a hystericky sa pozastavovala la nad údajne hrozne pornografickými scénami medzi jej manželom a Jolieovou. Preto som sa na výsledok samozrejme tešil. Bohužiaľ, i afektované „Denníky červených črievičiek“ ponúkajú viac otvorenej erotiky. Neviem, nakoľko sa strihalo, „režisérsku verziu“ dlhšiu o aspoň 10 minút „otvoreného sexu som nikdy nevidel, dokonca som ani nepočul, či vôbec nejaká taká existuje. To, čo je „k mániu“, sú pekelne dlhé dve hodiny lepkavých pseudo romantických záberov (exotická výprava), ktoré sa ku koncu navyše, ako keby všetka tá galiba naokolo nestačila, zmenia na čosi ako historický triler, čo u je vážne úplne mimo. Trpel som pri spomienkach na oveľa starší ZÁKLADNÝ INŠTINKT, kde herci, režisér a dokonca ani producenti NEMALI problém relatívne poriadne natvrdo zobraziť sex. Tu nie. Toto je limonáda s možno tak dvadsiatimi „otvorenejšími“ sekundami. Toto nestíha ani Thomas Jane. A že ho mám rád. Plytký film s príšerne nudnou réžiou a hlúpym scenárom bez hlavy a päty.(26.10.2004)

Vo svojej podstate telenovela, ktorej najväčšie plusy boli - skvelá reklama a jedna erotická scéna. Nič nové neprináša, občas sa síce objavia náznaky intríg, ale oveľa častejšie je na plátne veľká "obyčajnosť" bez silnejších emócií. Taký televízny film, snažiaci sa ukázať tú divnejšiu stranu lásky...(26.3.2006)

Stokrát luhovaný pytlík čaje vážně nemůže chutnat. A to ani v tom případě, že si jej dáte do hrníčku s nádhernými křivkami Angeliny Jolie a pijete jej s charismatickým Antoniem Banderasem. Nesedlo mi ani kubánské prostředí, ve kterém se příběh odehrává, takže to vypadá na pořádný divácký debakl. Jenže! Angelina Jolie se do role "Julie" setsakramentsky hodí, a i když z toho žádný velký požár není, tak to mezi ní a Antoniem Banderasem docela slušně jiskří. Pár dobře nasnímaných či výborně vygradovaných scén se taky povedlo, sem tam se divák i lekne a poprvé je dokonce i překvapen dějovým zvratem. Tedy, jak kdo. Ale myslím, že po té úvodní selance to zas až tak očekávatelné není. No, závěr je trošku upachtěný, ale celkově jde o lehce podprůměrný film s výborným castingem, který jej tahá do teplejších vod. [leden 2006](4.1.2006)

• sir-dave

Režisér to nejspíše směřoval k milostnému trojúhelníku a vedlejší scénář nechal děravý. Jenže to by chtělo trochu méně iracionálního chování postav, vyvarovat se méně čitelnému průběhu a ne se jenom spokojit se třemi herci a říct Angelině ať ukáže kozy. S příchodem Thomase Jane jsem doufal, že se něco rozjede a ne tu absurdní scénku se slepými náboji.(15.1.2016)

• dvojtecka85

Slibně začínající příběh, který vyvolává řadu otázek a příjemné napětí zhruba v první třetině filmu se zvrtne do takřka nekončícího kolotoče lží, podvodů...a veškeré napětí se vytrácí. Ona zalže, on jí věří, on to zjistí, on jí odpustí, ona ho miluje...ale ona zase zalže a podvede. A co dál? Pořád totéž. Nebýt Antonia Banderase, film ztratí veškeré kouzlo. Takhle si nějaké udržel. Body navíc tedy dostává za něj a za první třetinu. 40%(17.7.2013)

• - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)

• - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)

• - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)