Sedmý hřích

Original Sin

Thriller / Drama / Psychologický

USA / Francie, 2001, 116 min

• D.Moore

Nudný a hloupý scénář, který Michael Cristofer napsal, sám také zrežíroval. Nudně a hloupě (čili by se poněkud škodolibě dalo říci, že odvedl dobrou práci). Co má být překvapivé, je sprostě očekávané, co má gradovat, ubíjí nudou, co má působit dojemně, je trapné až hanba. A nevýrazný pár Banderas a Jolie výsledku také nepomáhá... Ne, ne, ne, není to ani podprůměrné, je to skrnaskrz špatné. Je to hodinu a tři čtvrtě trvající telenovela obsahující vše, co je telenovelám vlastní. Zaujala mě vlastně jen hudba Terrence Blancharda.(1.1.2012)

• Catch1707

Kdyz jsem to videl v kine, pripadalo mi to strasne natahovane. Za prvnich 20 minut se temer nic nedeje - pride Angelina, je svadba, pomiluje Banderase. Pak se to nekdy rozjede, pak na 15 minut zastavi. OK, na prvni zhlednuti **. O dva roky pozdeji jsem to chtel zkusit na DVD a po 20 minutach jsem znechucene vypnul prehravac. Neco tak nudneho, natahovaneho a nezajimaveho (pri kubanskem prostredi, A&A docela paradox). Jedna * a uz to nechci ani videt!(24.9.2004)

Nedělalo mi problém přistoupit na pravidla hry. Koneckonců ten příběh má strašně silný potenciál. Ve výsledném filmu to však strašně skřípe. A nejen u režie, ale i u technických věcí. Střih je jedním slovem otřesný, kamera neschopná nějak pracovat se scénou (vyjma dvou, tří dobrých obrazů), její hloubkou a vedením divákovi pozornosti. Režie je nevýrazná a nijak osobitě neuchopená. Například při scénách, kdy se Banderas a Agelina spolu milují, neví Michael Cristofer jak to natočit. Zakrýt intimní místa, či nezakrýt? Když je natáčí oba nahé z nadhledu, je vidět jak je to uměle zinscenované, aby se jejich dolní "partie" navzájem nedotkly... Vidím v tom režisérův rozpor v tom, jakým stylem natáčet. Realisticky a "natvrdo" nebo méně kontroverzně a vše skrýt? Film mě začal oslovovat až v druhé půli, kdy přišly i zvraty, které jsem nečekal, a díky nimž se mi v hlavě začaly rodit hypotézy, jak by to mohlo dopadnout... Ke konci se ze mě tedy konečně stal aktivní divák, jenž však nebyl osloven filmem ale tím příběhem.(12.11.2008)

Jsem rád, že mohu s valnou většinou akademiků zde recenzujících nesouhlasit. Miluji tento film. Je o lásce a odevzdání, je to romantika a zároveň Shakespearovské drama. Čistý a úžasný Vargas propadne kouzlu krásné Julie (Bonie) zářivé a něžné. A ona svede boj se svou temnou minulostí, aby se osvobodila. Oba pro sebe obětují vše, co mají. Tomu říkám láska! Nepochopení zdejších recenzentů zřejmě vychází z jejich nudných a předvídatelných životů. Z nedostatků lásky, svobody a volnosti. PS: je třeba srovnat hladinu hodnocení. Moje nejoblíbenější filmy jsou tedy Klub rváčů (sorry, jsem jen chlap), Gattaca, Srdcová sedma, série Pána prstenů či Obvykí podezřelí. PS2: Mám rád herce, kteří umí hrát obličejem. Emoce, nápady, rozhodnutí. Ale Angelina je prostě krásná, tak jí toho dost odpustím ... :-)(21.6.2013)

Angelina Jolie a Antonio Banderas je určitě dvojička která stojí za povšimnutí a speciálně u Angeliny stojí ještě za větší povšimnutí, když se nahá valí v posteli, nicméně film děsně sráží špatně uvěřitelný zvraty, krom toho ani herci tady nejsou nějak schopný to ukočírovat, hlavně mi to tak přišlo u Angeliny, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se během filmu nudil(20.1.2008)

• - Některé scény byly vystřiženy, aby film v USA nedostal rating "NC-17"- tj. do 17ti let nepřístupno ani v doprovodu dospělého. (HappySmile)

• - Dům s plantáží je skutečný velkostatek s cukrovou třtinou, ale opuštěný. (HappySmile)

• - Název filmu byl změněn, aby se nepletl s filmem Tanec v temnotách. (HappySmile)