Katie - Dítě divočiny

Born to Be Wild

Zrodení pre slobodu

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA / Japonsko, 1995, 95 min

„Bola to skúšobná jazda.“ Ako od Disneyho. A ani neprekáža, že jedinými známejšími tvárami široko ďaleko sú iba John C. McGinley a Peter Boyle. Aspoň vašu pozornosť zbytočne nerušia superhviezdy, ktoré by sa sem asi ani nehodili. Nedajte sa navnadiť úvodnou pasážou, dunivej hudby a exotickej džungli je v deji málo a ešte menej. Ale príjemná rodinná atmosféra a uchádzajúco stvárnená gorila sa postarajú aspoň o solídny priemer. V rovnakom roku vznikol aj iný gorilí prepadák (neslávne slávne Kongo podľa Crichtona)(11.11.2007)

Až na amatérske spracovanie komunikácie gorily a človeka prostredníctvom ľudskej reči, bez použitia posunkových znakov v prevažnej časti filmu to bol celkom OK. Najviac ma v závere potešilo objasnenie "dobra a zla" na súdnom procese a konečný osud gorily, ktorá konečne našla svoj pravý domov.(8.10.2011)

• sidzej

Free Willy po gorilovsky s podstatne slabsou reziou, obsadenim aj celkovym spracovanim. Pritom uvodne titulky s prekrasne epickou hudbou slubovali daleko lepsi filmovy zazitok. Rodinnym filmom odpustam kadejake klise ale gorila vypovedajuca ako svedok na sude? To bolo privela aj na mna. Zaverecne lucenie vsak bolo nakrutene pekne. 50%(3.9.2009)

• Dever

Soundtrack Mark Snow: 1. Plucked from the Jungle ,2. Water Paint ,3. Bobo's Dream / Sweeping ,4. Surf & Rescue ,5. River Celebration / The Verdict ,6. Hats on the Rolling Van ,7. Campfire ,8. Train Chase / Right and Wrong ,9. Stealing Katie ,10. Statues ,11. Cornfield Chase ,12. Goodbye ,13. Back to the Species ,14. Born To Be Wild,(5.5.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,730,409Tržby Celosvetovo $-(14.12.2008)