poster

Dva záletníci

 • USA

  Bedtime Story

 • Slovensko

  Rozprávka na dobrú noc

 • Kanada

  Bedtime Story

 • Velká Británie

  Bedtime Story

Komedie

USA, 1964, 99 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Nemohu Vám dovolit, abyste za mě zaplatila." Ani já to nemohu dovolit, protože neznám žádnou zámožnou dámu, kterou by uspokojilo dobrodružství ve formě financování odboje mého utlačovaného lidu a už vůbec nemám německou, francouzskou, italskou ani švédskou babičku, které potřebují zaplatit operaci. Zato znám Lawrence a Freddyho, s jejichž fintami na něžné pohlaví jsem se výtečně pobavil a jediný zápor jsem viděl v tom, že jsem si nedokázal vybrat, kterému z nich mám fandit při vzájemném souboji.(11.5.2016)

 • dopitak
  ****

  Solidní komedie, která mi trochu připomněla jednoho z Růžových panterů, ten díl na horách. Niven jako vždy gentleman, Brando v poněkud netypické a proto snad i nevěrohodné roli lamače ženských srdcí. Jeho teatrální výstupy a finta s rodným domem mi připomněla scénu z Cruel Intentions, kdy Sebastien svedl dceru své terapeutky. Limitem filmy jsou očekávané a zbytečně četné zvraty, které ke konci trochu omrzí.(29.11.2013)

 • Javert
  ****

  Prakticky stoprocentně totožné s Ozovým remakem - navíc je u původní verze pouze úvod "Tady bydlela moje babička." a pozměněn je konec. Přeci jen je ale tenhle příběh jednou z mála výjimek v tom, že remake je lepší originálu. Brandovi komediální poloha příliš nesedne, pro Cainea mám slabost, a ona zvláštní "lehkost" remakeu mi zde také chybí. Navíc McDiarmid je McDiarmid. :) Solidní čtyři.(1.3.2010)

 • burina
  ****

  Marlon Brando sa mi v komediálne polohe veľmi nepáčil, zato David Niven hrá podvodníka rovnako noblesne ako vždy, takže tejto ľahko nadpriemernej komédií tie 4 * dám. :-)(30.3.2010)

 • pepo
  ****

  Az po strop gagmi nabita zalezitost, ktora ma v tejto dobe iba dve vady na krase. A obe su velkymi paradoxmi. Prvym je, ze Brandovi tato komedialna poloha nesedi na sto percent a dryhym existencia remaku. Ten komedialny potencial scen este viac podojil a hlavne vytasil paradny zaverecny zvrat, ktory tu tak velmi chybal. Aj tento original je vsak kralovskou zabavou. 8/10(9.3.2019)

 • - Marlon Brando často při natáčení s Davidem Nivenem propadal záchvatům smíchu, a tak zničil spousty záběrů. Někdy to prý bylo až tak zlé, že se musel přinutit se mu během scény nedívat do očí. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace