Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

Primavera

Tak J. Deep ako človek v bezvýchodiskovej situácií bol presvedčivý. Je naozaj vždy možnosť voľby? Ak áno, volíme vždy tak, aby sme neublížili svojmu hýčkanému egu? Dokážeme položiť hlavu pod gilotínu a pritom máme šancu utiecť? Dokážeme to urobiť pre ľudí, ktorých milujeme? Fakt silný príbeh. ()

mdouglas

U Bojovníka mi trochu nesedělo to obdarovávání rodiny a bujaré slavení. Nejde mi to dohromady s tím bídným životem. To, že by asi nebylo tak snadné se nechat zabít pro peníze a navíc, že by se pro to člověk nerozhodl. To beru prostě, tak, že ve filmu to dejme tomu možné bylo. 75% ()

10Domik10

Nechápem ako som mohol ešte pred nejakým časom neobdivovať herecké výkony Johnnyho Deppa (aj keď Jacka Spearowa zbožňujem). Asi som donedávna videl len malý počet jeho filmov a jeho výkon sa mi zdal dosť jednotvárny. Po zhliadnutí Ospalej dieri a Bojovníka však usudzujem, že som sa mýlil. Johnny Depp je pán herec, ktorému sa dokáže herecky priblížiť len málokto. K bojovníkovi dodádam to, že keď ho niekto začne pozerať tak od neho vďaka chytrému scenáru neupustí, a tým pádom nedočkavo čaká na vyústenie príbehu, počas ktorého sa divák stretáva s rôznym druhom emócií a popri tom tajne verí, že všetko dobre dopadne. Koniec je však možno na škodu rázne uťatý aj keď jasný. ()

vince

Po zhliadnutí tohto filmu som ostal ako zbití pes, a fakt neviem čo si mám o tom myslieť, a to som o ňom dosť premýšľal. Ale čo je fakt že tento film je zmáknutý na výtečnou, skvelá atmosféra pomaly grádujúca v neodvratný očakavajúci koniec, a naviac doplňovaná famóznou hudbou pri ktorej Vám behá mraz po chrbte. ()

Bigfuckman

Depp prostě umí zahrát kohokoli. Od piráta, přes holiče i střihače, ale ani Indián mu nedělá žádné potíže. I když film jako psychologické drama působí velmi pomale a není zde žádný dějový spád (až na to ukousnuté ucho). Iggy Pop film velice příhodně ozvučel ladnými melodiemi a sám si zde střihnul i malou roličku hladovějícího houmlese ožírajíc opečenou nohu přesně neidentifikovanému zvířeti. Škoda, že až posledních 20 minut film staví o hvězdičku výše. Faktem je, že pirátem z karibiku si Johny sice doplní šrajtofli, ale za cenu totálního shazování jeho hereckého umění a talentu. ()

Dinsberg

Co když je smrt blízko? Co když je na dosah? A co když si do té doby můžeme užívat? Johnny Depp všude na place, kam se podíváte. Ale zaplať Bůh za to. Mistrovstvím před kamerou i za ní ho ze přirovnat ke Clintu Eastwoodovi. A jeho příběh muže, který de facto prodal sám sebe. Pohled obyčejného člověka na obludnou mašinérii, ve které jsou si někteří "rovnější" a pohled této mašinérie na obyčejného člověka. Vzájemná interakce, která vždy přinese benefity jen jedné straně. A vzhledem k tomu, že bojovník to ví, riskuje svůj život, aby této interakce byli ušetřeni jeho nejbližší. To vše v naprosto "civilním kabátě", s minimálním rozpočtem a velký harcířem, kterého je plné plátno. Deppův nejlepší film. ()

Hawaj odpad!

Ježiš to byla blbost! Stupidní nesmyslnej námět pitomně zahranej. Pojďme si zahrát na bezvýchodnost aneb klasická potrava pro pseudointelektuály pro nimrání se ve věcech odtržených od reálnýho života. Todle není o bezvýchodnosti, ale o blbosti. To teda zase Depp přines světu něco zásadního. ()

kubilov

Ve svém prvním a prozatím také jediném filmu i z režisérské stoličky se Johnny Depp pouští do řešení nelehké otázky ohledně indiánských problémů v současnosti. Přičemž Bojovník si indiánskou tématiku pouze vypůjčuje a dále s ní nepracuje, protože má spoustu práce s vykreslením té největší deppky, jakou jen Depp mohl vymyslet. Celkově vlastně nic moc, tedy spíš nic než moc. ()

hrumsrt

Nadevše stěžejní článek v rámci životopisu Johnnyho Deppa, který si v devadesátkách tak dlouho budoval jméno až dostal důvěru v něco svého.. Bojovník je filmem s fantastickým námětem a jednou poctivou studií člověka a jeho hodnot. Lidská potřeba po lásce a rodině je možná silnější než si připouštíme. Hlavní hrdina Raffael je lump, který po propuštění z vězení cítí, že svojí rodině něco dluží, který chápe, že se už nemůže spolehnout ani sám na sebe.. A tak se rozhodne rodinu za každou cenu zaopatřit... Jednoduchá premisa, kterou si snímek rozpitvává všelijakými nepřímými pohnutky. Vlastně poměrně smutná výpověď o ješitnosti a typicky idealistické představě o americkém snu. Typicky Deppovské ležérní hraní, které ale naprosto žeru. V každé radosti divák spatřuje falešnost navázanou na blížící se tragédii. Peníze nejsou nejvíce za žádnou cenu, ale takovéhle sebeobětování je vskutku pozoruhodné.. Škoda, že vedle hlavní existencionální linky nás tvůrci pokouší napojit i na ostatní postavy a dát iluzi prokreslenějšího fikčního světa.. Zvláštní volba posloupnosti scén a co víc já tam ten tragický závěr potřebuji mít černý na bílém... Jo a ten Marlon Brando je v těch pár scénách kvalitativně těžce jinde než zbytek, který jen sípe po dechu. Vypravěčsky poněkud úmorné, ale v jádru masochisticky poutavé. Ale tohle jsou ty role, za které si jednou budeme Johnnyho připomínat, pokud ten čas už teda nenastal... 70% ()

Weirdman

7/10... Pekný nezávislý filmík, ktorý by som označil za geniálny kedby si atmosféru z prvých 20 minút udržal až do konca... Ale aj tak látku Depp ako režisér zvládol dobre... ()

Plague.

Jak moc je Johnny Depp dobrý herec, tak špatný je režisér. Zdlouhavé scény, které nic nevypovídají a podivně vyjadřovaný život hlavní postavy. Scénář toho také moc nepobral, námět se dal mnohem více propracovat. ()

DooFooS

Až do poslední vteřiny jsem věřil, že se stane zázrak. Nestal se. Naštěstí. Obdivuhodný režijní debut Johnnyho Deppa. ()

Phex

Zajímavý film. Osciluju mezi třema a čtyřma hvězdama. Mínusem je rozvláčnost-zdlouhavost a taky to, že Johnymu bohužel s jeho oduševnělým ksichtem indiána vylezlého z kriminálu moc nežeru. Plusem je nápad a realističnost prostředí v němž se děj odehrává a též i konec, který je drsný. ()

sirrgulo

Být bývalým kriminálníkem, alkoholikem, s rodinnou žíjící poblíž skládky v karavanu. Mít problémy se sehnáním práce a nevědět jestli uživím lidi, na kterých mi záleží nejvíc vážně nevím, jestli bych se rozhodl udělat to co Rafael. Johnny Depp si naplánoval zahrání postavy, před kterou musím smeknout, nejen před oním rozhodnutím, ale zároveň i před jeho výkonem. Za zmínku navíc stojí hudba od Iggiho Popa je opravdu vkusná. ()

Jack.Pott

Věříte, že existuje společnost? Někteří lidé ne, považují lidskou populaci za pouhý souhrn jedinců, kteří mají svobodnou vůli a jsou strůjci svého individuálního osudu. Johnny Depp alias Bojovník chrání svou rodinu jako lev, nakonec ale nemůže udělat nic lepšího, než bídně chcípnout. Když se totiž narodíš na skládce, všem potenciálním zaměstnavatelům nepřekonatelně vadí Tvůj etnický původ a Tvou papundeklovou chatrč zdemoluje bagr nadnárodní korporace, jsi ztracenej. Vyhraješ, leda když se necháš ukřižovat. ()

Crybaby

,,Zaprodal jste svoji duši Rafaele. - Ne. Jenom své tělo, jako kurva, a těm cirkev odpouští." Mal som z tohto filmu obavy, pretože som si nevedel predstaviť ako sám sebe Depp zrežíruje hlavnú rolu a ako ju dokáže podať. V príbehu o tom ako sa člen kmeňu indiánov snaží prežiť v tomto svete peňazí sa Depp prezentoval ako skvelý herec. Perfektné prostredie, ktoré vykresľovalo príbeh a okolitú krajinu. Scéna s plačúcim černošským kňazom dostala aj mňa a nebyť trocha premárneného potenciálu tak to malo aj na plný počet. 7/10 ()

BlackAngels

Já zbožňuju Deppíka, ale sem prostě kus koně a dokážu některý lidi dost nenávidět za to, že hráli blbou roli vraha, tyrana, atentátníka atd. Depp tady hrál vola :-D Místo, co by koukal táhnou do práce, tak se radši nechá týrat. Myslím, že když do něj prvně zaťal nějakej skalpílek tak zalitoval, ale to už tam nebylo a jak bych doma hned slyšela ... jo jo jo bla bla bla nesmíš o tom tak přemýšlet bla bla bla hm hm hm.... Jinak krásná fráze s knězem o tom, že Depp prodal tělo a ne duši, tím pádem, že je jako šlapka a těm bůh odpouští. Jo to bylo hodně pěkný. Jinak děj zbytečně a nebojím se napsat ještě jednou, zbytečně dlouhej. Název Bojovník bych dala filmu, kde se někdo snaží bojovat o svůj domov, rodinu, práci a komplet život. Tohle by se mohlo jmenovat třeba Blbec nebo Lenoch nebo taky Když se nechce tak se nechce. Á teď mě napadlo nejpříznačnější jméno: Jak levně vzdát svůj život... ()

ElFifo

Ou, tak takhle jsem z filmu nebyl dlouho zpruzenej. Totálně plochý příběh, který se táhne jako sopel z nosu a asi tak stejně zábavné je se na to koukat. Ještě že nám Johnny zůstal u herectví, to mu totiž jde bezesporu lépe. ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)