Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

BigDeal

Mne teda pomalé tempo rozprávania vyhovovalo- vychutnával som si hudbu, obrazy, ktoré film ponúkal a mal som možnosť premýšľať (a pri tomto filme veru je o čom!). Rovnako mi vyhovovala postava indiána, ktorý mi trochu pripomínal Gilberta Grapea- mlčanlivý, uzavretý, no predsa čitateľný. Jediná vec, ktorá sa mi nepozdávala, bolo nedotiahnutie všetkých otázok do maxima (napr.: Aj keď rodina dostane 50 000 na dom, kto ju bude živiť potom?). A inak z Marlona Branda som nemohol oči stiahnuť. ()

Terva

Music composed by : Iggy Pop. Podle novely Gregory McDonalda. Scénář, režie a hlavní role Johnny Depp. ...vyjadřovat cenu života v penězích je vždycky nanejvýš urážlivé... Kdy mám přijít ? Řekněme za týden. Život indiána na smetišti je šílený, donáška vody je přímo zoufalá. Zajímavá je nevědomost diváka, k čemu že se to vůbec hlavní hrdina zavázal. Co se mu honí hlavou, jakou psychiku prožívá a jak se s tím vyrovná. Ale neudělejte to za 50 000 dolarů. Čekal jsem pak trošku jiný děj, v jedné situaci se přímo nabízel, ale ne scénář je scénář. Smutný příběh indiánské beznaděje. ()

adamo_znk

Silná záležitost ! Johnny Depp si vybral zřejmě skvělou knihu a udělal z ní skvělý film. Originální, komorní a hodně málo známý film, který ale rozhodně má co nabídnout a rezonuje v hlavě ještě dlouho po dokoukání. Navíc super hudba a několikavteřinové cameo Iggyho Popa. ()

MrCreosote

Film, který nespasí ani mysticky rozjímající Brando. Atmosféra je sice hutná, ale ve filmu jsem nenašel žádné poselství, které by mě donutilo se nad Bojovníkem zamyslet. Johnny Depp by ale měl zkusit ještě další režijní počin, talent na to má. ()

Nick Tow

Je to monotónne, hypnotické a temné ako zaklínadlo medicinmana, ktorý chce svoj kmeň ochrániť pred zlými duchmi. Ale zlí duchovia už obkolesili celý tábor a čo je horšie, mnohým sa stihli votrieť do duše. Smrť je teda neodvratná - a predsa sa s tým čosi dá robiť. Spomenúť si na krv predkov, ktorá nám prúdi v žilách. Napumpovať z nej trochu sily a ísť tej smrti v ústrety aspoň so vztýčenou hlavou. ()

jahol

Nikdy by mě nenapadlo, že Johny Depp dokáže (v ještě mladém věku) TAKHLE režírovat (že podá fenomenální herecký výkon jsem tak nějak očekával). Řada scén ve filmu je dotažena k dokonalosti (na které se podílí i skvělý hudební doprovod), ale přijde mi, že jako celek scénář malinko drhne a ty dokonalé segmenty se k sobě ne vždy hodí (například se mi zdá, že bez dějové linky se švagrem a "úklidem" smetiště by celý film byl ještě působivější a čistší). Jinak velmi působivé přejezdy kamery jsou občas až příiš dlouhé a vyznívají malinko uměle i v lehce iracionálním oparu, do kterého je příběh Statečného zahalen (opět si musím povzdychnout nad českým ekvivalentem názvu). Samostatným zážitkem je malá herecká etuda Marlona Branda, jejíž bizarnost je možná vrcholem filmu. ()

Bakllazaan

Obdivuhodný herec. On skáče z role do role a nikdy se neopakuje. Z postavy vymáčkne nedosažitelné maximum a pak si jen tak chodí a vše vypadá naprosto uvěřitelně. Takovouhle snahu já oceňuji. Stačí porovnat jeho ukázku mistrných převleků a kravaťácké vystupování Pierce Brosnana a není pochyb o tom, který z nich se s herectvím narodil.(fanouškům se omlouvám) . Film je opravdu "velmi" poeticky vyprávěn a nejedná se zrovna o zamilovanou poezii. Vnímal jsem po celou dobu takové trvalé napětí...čemuž rozhodně dopomohlo hudba...a cítil jak na mě z filmu sálá spalující dusno pouštní krajiny. Na debut opravdu slušné. Marlon jako vždycky geniálně geniální. ()

Asgy

Johny Depp se za svůj režijní debut nemusí vůbec stydět, i když místy na mě byly záběry až moc rozvleklé. Bojovník hodně hraje na city, takže můj celkový dojem tím je dost zkreslený, ale i tak můžu doporučit. Ale nedoporučoval bych tenhle snímek v depresivní náladě, protože moc pozitvních myšlenek v něm není. ()

Vojcl

Po přečtení námětu jsem očekával, že se to v závěru strhne v nějakou brutální řezničinu. Leč nestalo se tak a za to Johnnymu velice děkuji. Podobných snímků byla natočena celá řada (připomíná mi to třeba 25. hodinu s Edwardem Nortonem, kdy se hrdina pro změnu připravuje na nástup do dlouholetého vězení), nicméně Depp to zvládl po svém a na výbornou. Ačkoli snímek nemá téměř žádný děj, je pořád na co koukat. Herecké výkony všech zúčastněných jsou výtečné. Potěší například mini-role Marlona Branda, který je tu starší a šerednější než kdykoli předtím. A jako třešnička na dortu působivý hudební doprovod v podání Iggyho Popa. Největší potlesk však zaslouženě patří Deppovi. Takový snímek si sám napsat, zrežírovat a ještě ztvárnit titulní úlohu? Škoda, že toho Johnny zatím nenatočil více, režijního talentu má v sobě více než dost. ()

milicjant

To, co dává Bojovníkovi ten pozoruhodný punc výjimečnosti je jeho depresivní atmosféra. Nebo spíše depresivní charakter, chcete-li. Smutná bezvýchodnost celé situace tu doslova sálá z každého „papírového“, indiánského příbytku víc, než může zdravý člověk v závěru unést. A až vám na konci dojde, že „on to vlastně musel udělat“, dvakrát příjemný pocity z toho rozhodně mít nebudete, ale bude to zážitek neuvěřitelně silnej. A Johnny Depp? Ten už pro mě bude, míněno se vší vážností a pokorou, navždy prostě jen Bojovník ()

jajinka

Drsné, kruté, bolestivé, depresivní, ale naprosto ohromujícně výborné. Bezvýchodnost situace cloumá celým filmem, do toho bravurně zapracovaná tklivá melodie, harmonika jako předzvěst konce.. Johnny Depp má kvality nejen jako herec, ale i režisér.. ()

FilmFan24

Johnny Depp v tomto svém zajímavém filmu hraje doslova o život. Bezvýchodná situace muže vyniká zvláště v chudinkém prostředí, kde se film odehrává a po skončení propadne každý díky Deppova hereckému výkonu do hluboké deprese. ()

Carth

S tímhle filmem se z Deppa stal jeden z mých nejoblíbenějších hereců. Depresivní, smutný, ale stejně skvělý. A ani málo mi nevadily dlouhé scény, kterými je celý film prokládaný. Tak nějak mi do toho prožívání posledního týdne života a celkové atmosféry filmu sedělo. + Iggy Pop samozřejmě =) ()

Chrysopras

Velmi slušnej kousek, zvlášt, když vezmu v úvahu, že JD i režíroval. Vyzdvihnout musim Iggyho - music je velmi dobrá a pro film, kde jsou často delší pasáže beze slova, je to hodně důležitý. Bylo by zajímavý, kdyby se JD chopil zas někdy režie... Třeba Penn nebo Eastwood dokazujou, že se obě profese dají velmi dobře skloubit. ()

dee-key

Docela zvláštní film. Jestli jsem si z toho něco odnesl, tak to, že až mi bude na umření, mám se radši koukat jak umírá někdo jiný. Prej to dost pomáhá. ()

Martin741

Johnny Depp ako reziser ..... a cuduj sa svete, aj ked toho herca nemam bohvieako rad, ono to funguje. Pochopte ma spravne, nemam Deppa az tak rad, ale ze ten herec ma talent, o tom zadna, to len slepy nevidi a hluchy nepocuje. No nic to, scenar je originalny /Depp vysiel z basy a nema ako zivit rodinu ......../ + slusny pribeh, ktory rozhodne nenudi. Pritomnost titana typu Marlon Brando ma neskutocne potesila. A k rezii Deppa taktiez nemam co vytknut. 85 % ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)