Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

Katy19

Krásný divoký Johnny, smutný příběh a dojemný spád filmu, prostě pěkný snímek a já musím plně souhlasit s kleopatrou. ()

Nakash

Johnny Depp tímto dílem pouze dokázal, že všechna jeho sláva a zástupy fanoušků jsou oprávněné. Občas zaskočí kýčovité okamžiky a za to sundavám jednu hvězdu. Ale jako celek působí toto dílo skvěle. ()

argo.smile

Ach boze, asi si idem vymenit naozaj tampon, lebo takyto filmovy nudny vecer som uz dlho nezazil a je mi luto, ze som si k tomu prave vybral Johnnyho Deppa a jeho starsiu karieru ()

r007

Jednoznačně nejlepší Johnův výkon, hned po Edwardovi. Některé scény mi připomínají scény z You Tube z Johnyho reálného života s dětmi. Je vidět, že rodinu miluje nade vše, takže v tom filmu mohl hrát sám sebe. A pohled do jeho hlubokých hnědých očí, ve kterých bylo vidět odhodlání, zoufalství, smutek i smíření v jeden okamžik, ten si zapamatuju navždy. Záhada je pro mě, co přiměje člověka ve 34 letech vybrat si jako režijní prvotinu právě takový scénář. Mrzí mě, že za ten výkon nedostal Oscara. Myslím, že by si ho zasloužil jako herec i režisér. ()

Neel

No jo, Johnny zkrátka zahraje všechno. Pro mě byl tenhle film zážitek, nebýt toho, že jsem od začátku věděla, jaký bude jeho konec. A to je škoda. ()

Eddieg

I když pochmurný a líný děj, je to dobrá sonda do života člověka co si neví rady se svým životem, rychlost a průběh děje jen navozuje tuto ubíjející situaci. pár slovy řečeno: **** :-) ()

raadec

Pro mě je tohle kultovní počin. Novodobý indián, který se svou rodinou bydlí na skládce, který nemá budoucnost ani žádnou možnost se prosadit, se upíše "ďáblu", aby zajistil aspoň nějaké prostředky pro svou rodinu. Celý film je vlastně jeho týdenní loučení se životem. Neskutečně emotivní, naturalistické. Depp se vykašlal na mainstream a natočil to tak, jak to cítil. ()

Misasek

Nečekala jsem, že to nakonec udělá, ale on to přesto udělal... Nevím, jestli to byla ta největší blbost jakou mohl udělat nebo se prostě obětoval... Skvělá práce Johnnyho Deppa. Šílené... Celkově na mě film působil až mysteriózně a určitě si ho budu věky pamatovat... ()

Whovian

Nevěřila bych, že budu brečet a půl hodiny zírat do zdi po filmu. A ještě když v něm Depp někomu ukousne ucho... Dokonalost sama. ()

mottleone

Tak tenhle film jde absolutně mimo mě.. Dvouhodinové trápení při koukání na Deppa, který v tomto filmu působí jakoby se poflakoval po place. Marlon Brando filmu nenabízí vůbec nic - jediný proslov o smrti vyzní do prázdna, protože se pointu filmu (že se jedná o poslední dny muže čekajicího na smrt) dozvíte až ve 2/3filmu, pokud nemáte zjištěno o čem snímek pojednává. Nezajímavé odpudivé prostředí. Abnormální množství opakujících se dialogů typu: "Co to děláš?; Nic, proč tě to zajímá?; Jentak". Kamera, která kolikrát zabírala naprosto zbytečné záležitosti; natahování scén, jak někdo někam jde.. Největší zklamání se ovšem dostavilo po celém tom mučení, kdy už sem si doslova přál nejhorší smrt pro hlavní postavu a ani to mi film nedopřál.. Celé by to na mě možná zapůsobilo líp, kdyby šla pointa filmu zachytit už na začátku; takhle sem si všechno to blbnutí po krámu s košíkem, stavění smeťákového lunaparku vyložil spíše jako "dafuq, co chtěl autor říct" záležitost.. Jeden z nejvíc úmorných snímků, při kterém sem litoval investovaného času; kdy si na snahu o objevení kvalit tohoto filmu, budu muset nějakou dobu počkat.. Dočasně 40% a 2* z úcty k Deppovi s Brandem ()

Dupac

Johnny Depp, tak jako ve většině filmů z téhle nejzajímavější etapy jeho kariéry, klopýtá vstříc svému osudu. S dětskou hravostí, nepoužitelností pro jakýkoli praktický život a smutkem v očích, dávno před tím, než (tak trochu nevratně) nasadil masku a škleb piráta z Karibiku. K tomu naprosto soustředěný (v jeho filmografii zatím ojedinělý) režijní výkon. Bezútěšná atmosféra smeťáku, kterému (stejně jako Deppově Raphaelovi) zbývá posledních pár dnů fyzické existence, mi svojí špinavostí připomněla Peckinpahovy pozdní antiwesterny. Když na vozíku z temného labyrintu vyjede Marlon Brando, promluví o smrti a Raphael si s ním plácne, je naděje na jiný než nevyhnutelný konec v podstatě vyloučená. Potěší cameo Iggyho Popa (jako muž pojídající  gigantickou drůbeží nohu) a hlavně to, jak skvěle a překvapivě k Bojovníkovi poskládal muziku. Kvůli takovým rolím jsme k Deppovi v devadesátkách fascinovaně vzhlíželi. ()

Molerat

Paf, jsem z toho úplně vedle.Už pouhý úvodní titulek mě mrazil v zádech, pak neméně zajímavá cesta Deppa k McCarthymu, od 1/5 filmu až ke 4/5 filmu jsem pořád očekával, co to bude za tajemnou práci, když dostaně 50000 dolarů.Neustále jsem očekával nějaké zabíjení nebo že na něm budou zkoušet nějaké nástroje, ale ne že půjde do továrny s jasnou vidinou smrti.Depp podal indiána neskutečně přesvědčivě a jeho pohledy a chování bylo naprosto dokonalé.Jediný detail vidím v nedokonalém zpracování a tím myslím to, že Luisovi se zvedal hrudník i když ho Johnny uškrtil.:) To je však smaozřejmě detail z jiných plání.Dokonalá podívaná, s dokonalými výkony herců a perfektní scénář.98% ()

MAKITA

wou... na záčátku sem měl pocit jako by se na filmu podílel i Tarantino, takovej ten nádech dlouhých a dialogů a rychlých střihů, tajemných záběrů... Příběh sám o sobě jsem pochopil až na konci filmu, tím víc mě však celý film nadchl..Johny zahrál opravdu báječně, skoro bych si ho dovedl představit jako Vinetua.. ale to už by bylo zas o něčem jinym. No každopádně film je výbornej a ode mě 85% ()

Katulik25

Film to byl skvělý.. Johnny Depp se skvěle předvedl a tak všem dokázal, že jeho talent je ohrumující a že zvládne jakýkoli žánr filmu! Zbožňuji ho a toto bylo úžasné! :* Je to smutný příběh, takže nejde říct nic jiného, než že mě konec teda totál vzal... Ale jinak velmi podařený film, tudíž nejde hodnotit jinak než kladně! ;) ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)