Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

mirec88

Dať plný počet takému depresívnemu filmu by bolo asi príliš a naviac ho asi už nikdy nebudem chcieť vidieť. Depp je veľmi zvláštny... ()

Karlos10

Režisérský debut Johnnyho Deppa dopadl slušně, není to bohužel žádná bomba a film staví hlavně na tom, že Depp je Pan herec a zvládne zahrát jakoukoli roli. Režisérsky je to zvládnuto dobře, ikdyž některé scény sou až příliš zdlouhavé a možná by filmu prospěla o 10-20 minut kratší stopáž. Příběh je zvládnut přesně tak, jak bylo myšleno, a to depresivně. A právě díky hlavnímu hrdinovi je to koukatelné a lehce nadprůměrné. Nic fascinujícího ale nečekejte. 65% ()

ethos

Skvely film velmi emotivny super premyslena pointa. Krasne zobrazene ako tato spolocnost jednoduch istym narodom nevyhovuje v tomto pripade to boli idiani pre nase zemepisne sirky to mozu byt romovia. Bohuzial uz ked som myslel ku koncu filmu, ze to ostne bez vycitky prislo nieco co ma na tychto hollywoodskych filmoch serie a to natvrdle zhadzovanie cirkvi. Hlavne v tom to pripade to nemalo velmi o podstatnenie lebo ten spor s cirkvou tam nebol velmi evidentny, ale bol tam viac menej naschval vlozeny. ()

Heraldika

Po shlédnutí tohoto filmu na diváka nutně padne solidní DEPka. Viděla jsem před několika lety a i dnes si jasně vybavuji ten pocit nepříjemna, svíravé beznaděje a hnusu v závěru. Hovořit o vynikajícím hlavním představiteli by bylo pouhé nošení dříví do lesa. ()

cyberhawk

Pokud prekousnete nekolikaminutovy monolog Marlona Branda, ktery sice do snimku zapada, ale pauzy mezi vetami ma az moc dlouhe, dostane se vam zajimaveho filmoveho zazitku, ktery byste od hvezdneho herce necekali. Skoda, ze Johnny pro same hrani nema cas na podobne hutne a vazne filmy. ()

OughJay

Ačkoliv je hlavním tématem sebeobětování pro blaho druhejch, asi se mě to emocionálně nedotklo tak, jak by mělo. Rozhodně to v Deppově podání (a teď myslim Deppa jakožto režiséra) nebylo na 123 minut. To natahování bolelo a bylo zbytečný. Že žil Rafael v chudobnym slumu a že tam za velký prachy postavil kolotoč jsou asi jediný dvě věci, který mi utkvěj v hlavě, zbytek byl dost mdlej a nezajímavej. Depp jako herec ale nezklamal a prakticky si tu one-man show odtáhnul na bedrech úplně celou sám. Father Stratton: "You sold your soul!" Raphael: "No, father, I sold my body. Like a whore." ()

Borec3

Měl jsem asi zastřené oči a slechy, ale od niterného rozhovoru o smrti v podzemním "pekle" mefistofelského Branda jsem film sledoval v přesvědčení, že Raphael svádí vnitřní boj, zda vykonat zvrácenou choutku řízené vraždy na Brandovi (a stát se nájemným vrahem), nikoliv na umučení jeho samotného. Tak jasné to bylo. Asi mám nemohoucí staříky na kolečkových křeslech spojeny s touhou po vlastní smrti, proto mne to jasné pojmenování celého obětování úplně vyrazilo dech. Depp z režijního pohledu trefil táhlou pomalost americké polopouště jihozápadu. Zrezivělý zmar jen místy probleskne obrázek štěstí. Kultura chudoby. Faustovská volba bez sobeckého cíle. Nenápadný snímek. O to větší plody. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...naprosto přesně to vystihla už Mi Nü-Chai, takže to zkráceně zopakuji: Nesmyslný, neuvěřitelný námět... Slabá režie, Depp jako herec se taky moc nepředvedl - měl jsem pocit, že za celý film nezměnil výraz a hlavně film je zajímavej prvních 15 minut a posledních 10...To co je mezitím je jen totální nuda a tlachání o ničem...sorry. Opravdu - ztracené dvě hodiny... ()

Torako.chan odpad!

Předem upozorňuji, že během sledování filmů dokážu být dost emotivní a k tomu všemu jsem od přírody urýpaná. Ale co totok je za srajdu? V prvé řadě kdyby onen creepy chlápek hned ze začátku nenadhodil, že Johnny Depka(tady to platí dvojnásob) má být indián, do závěru bych to tak úplně asi nepoznala. Nejenom že se nechá úplně tupě zatáhnout do nějaké sračky, a je mě jedno, že v průběhu filmu člověku teda milostivě vysvětlí, co ho k tomu jak kdyby vede nebo je to snad nevyhnutelné, tak k tomu první půl hodiny jenom někde sedí a blbě čumí. Jak už jsem řekla, v průběhu je vysvětlení a zároveň náhled na charakter hlavní postavy, což je jednoduše neschopnej ochlasta. Pak tu máme jeho zdá se zaostalý děcka, protože jejich chování mi přišlo nepřiměřené jejich věkovému vzezření. Dále tomu mistr Depka dá korunu když dostane prachy a místo toho aby teda svou famílii vytáhl z té žumpy, tak je rozfrcá za hovadiny. No a co, že pak dostane víc. Rodina je priorita, že jo. Závěrem se tam strhne podivný konflikt a finále, které jsme čekali a místo toho byli titulky. Přemýšlela jsem aspoň nad jednou hvězdou za vtípek o hovně a úsměvnou scénku s prasetem, ale prostě ne. Těšila jsem se až to skončí. ()

Revolver

Nechápu co se na tomhle někomu líbí. Mě to přišlo jako ta nejujetější úchylnost s chaotickým scénářem a průměrnou režií. Zkrátka ztráta času............ ()

Anaximandr

Tomuto filmu by som dal názov VEĽKÝ JOHNNY DEPP. Deppov režijný debut, kde hrá sám hlavnú rolu, dokonca sa podieľal aj na scenári. Pôsobivý a smutný príbeh chudobného indiána a jeho “obety“. Excelentný herecký Deppov výkon, spestrený pár minútovým výstupom M.Branda a výbornou hudbou Iggiho Poppa sa radí u mňa medzi absolútnu špičku. Nájde sa pár chybičiek, napríklad miestami trochu rozvláčne scény, ale mne osobne to veľmi neprekážalo, takže plný počet. Oceňuje sa aj originalita scenáru. ()

cab

Dalsi z poloh pana herce (Johnny Depp). Asi mu zacnu rikat chameleon, protoze neni tezke mu uverit ztvarneni Raphaela, ktery si domlouva zaplaceni slusne sumy vuci jeho zivotnim podminkam za natoceni sve smrti na kameru. Jak s tim nalozi? 55% ()

Astute Owner

Skvělý film odehrávající se v americkém slamu s hlavní rolí Johnnyho Deppa. Ústřední postava dostane šanci dostat velkou sumu peněz za svůj život, a jelikož chce dát své rodině lepší život a aspoň na chvíli žit jako bohatý, je to pro něj velké rozhodnutí.Tento film mě nadchnul a je rozhodně jedním z mých oblíbených. ()

Paity

Velice taková nenápadná záležitost. Johnny Depp co by potomek indiánů flinkající se a protloukající se svým dosavadním krátkým životem s tím, že na konci si chce ještě pořádně užít, když mu dojde, že dělá chybu. ()

asanakis

Dobrý film, který má však naprosto ubíjející tempo. A trošku mě zarazilo, že si hlavní hrdina ani nepojistil slíbené peníze a prostě doufal, že vše proběhne jak má. ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)