Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

grerar

Hmm. Jsou horší debuty režisérů-herců. Nicméně. Nesnáším pointy ve smyslu american dream - aneb jak chudý chlapec ke štěstí přišel. Ale upřímně řečeno... Tohle bylo dost depresivní. Bojovník mohl být uvěřitelný, kdyby Depp zahrál ještě vychlastanějšího anebo hloupějšího člověka. Jenže to, co zahrál vyznělo jinak. K hereckým výkonům, prostředí anebo atmosféře nemůžu mnoho vytknout. Jenže prostě z blbej pointy nic moc nevymyslíte... 2* za pointu, 4* za ostatní. Co už, vychází mi něco kolem 70 %. aneb 3,3* :) ()

Petrus1

Johnny Depp hraje hlavní roli, režíruje a podílel se na scénáři. Přidejte si k tomu malou avšak důležitou roli perverzáka Marlona Branda a hudbu Iggyho Popa, který se tu mihne v roli pojídače nějakého ptačího stehna, které je snad větší než on :-D Málo? Takže o čem, že to vlastně je? Raphael je potomek indiánů ( Johnnymu v krvi opravdu koluje částečně cherokee krev), bydlí s manželkou a dvěma dětmi někde v karavano-baráku na skládce a nemůže najít práci. Což se není co divit. Kdo by ho po jeho minulosti taky zaměstnal. „Třeba moc pijete. – Anebo vy pijete málo“ :-D Pití ale není jediným problém…ještě tu máme vězení za výtržnost v opilství, vloupání, jako mladistvej krádež auta, přepadení. To je opravdu slušný. Ale „práce“ se mu opravdu naskytne a to rovnou za 50 000 dolarů. Je to dostatečné množství peněz za život? Kdo ví. A tak má Raphael týden na to, aby si užil poslední chvíle s rodinou. Záloha, kterou dostal je bedlivě hlídána a je mu vyhrožováno „Já si je najdu a pak je zabiju a pak je ještě vopíchám a nakonec sežeru.“ A tak Raphael tráví poslední dny s rodinou, postaví dětem kolotoč a prolejzačky, uspořádá fiestu, zajde za knězem. „Zaprodal si svou duši. – Ale ne, otče, prodal sem tělo, jako kurva. A těm přece církev odpouští, ne?“ Tak je tu docela hezká rvačka :-) Byla sem smířena s tím, že si na konci popláču, ale bylo to ukončeno překvapivě jinak, než sem čekala (za což má Johnny další plus), takže zase nic :-) Ale i tak je to moc hezkej film a nějak mi to připomíná Mrtvého muže. Proč? Nevím. Rozhodovala sem se mezi 4-5, nakonec dávám plnej počet, protože to Johnny zvládl nejen jako herec, ale i jako režisér výborně! „Tutáč.“ A já se ptám, proč ještě, kruciprdel, nenatočil něco dalšího… POZNÁMKA: Producenti nabídli Johnnymu rozpočet 5 miliónů dolarů pod podmínkou, že ve filmu bude hrát. Když účinkování přislíbil Marlon Brando, rozpočet se zvýšil na 7 milionů dolarů. „Marlon mi svou přítomností a účastí na filmu dal jeden z nejkrásnějších dárků, jaké mi kdo dal.“ J.D. Premiéra 10. května 1997 na Filmovém festivalu v Cannes. Johnny byl dojat, když se mu po promítání dostalo bouřlivé ovace od režisérů Bernarda Bertolucciho nebo Emira Kusturici. Film v Evropě získal řadu obdivovatelů, ale v USA zůstal neznámý (podobně jako Arizona Dream). ()

Richie24

Johnny Depp není jen Jack Sparrow. Náročné nevšední psychologické drama. Doputovalo k očekávanému konci. Ale přesto jsem celé dvě hodiny věřil, že se něco zlomí, že to dopadne jinak... 4 ****. ()

hazaba

Zpočátku jsem si říkala, na co se to vlastně koukám. Ale postupem času se mi to zdálo čím dál tím lepší a ten závěr byl opravdu skvostný. Hudba Iggyho Poppa velice trefně podtrhovala bezvýchodnost situace. Jo, a Johnny Depp je prostě ... ()

*Colorado

No tak to je více než povedený režijní debut pana Deppa. Až se divím, že zůstalo zatím jen u toho.. O hereckých kvalitách asi netřeba se bavit a platí to i pro tento snímek. Výborně napsaná a zahraná role pro Marlona Branda. Co se týče příběhu, tak jste bez zbytečného vysvětlování vrženi do místa děje a hned od začátku vás to chytne. Celkem zajímavou a vůbec ne špatnou volbou byl Iggy Popp pro hudební doprovod. Jsem zvědav, zda se Johnny ještě objeví v některém menším snímku, který stojí na hercích a ne na penězích, nebo už bude pokračovat jen v hollywoodských trhácích, což by podle mě byla velká škoda. Pátou hvězdičkou bych poprosil o další "menší" film. ()

Lyžař

Co všechno dokáže muž se záhadnou minulostí plnou vězení a alkoholu udělat pro svou rodinu? Co dokáže muž udělat pro ty, které miluje? Nic není černobílé, nic není zadarmo a všechno má svou cenu.. Johnny Depp tentokrát krom dokonalého ztvárnění hlavní role zasedl i na režisérské křeslo a musím říct, že jsem byl hodně mile překvapen. No a k tomu ještě hudba, na které pracoval Iggy Pop, který si ve snímku střihne také miniroličku, co dodat. Tenhle film dělá svému žánru čest..mnohé filmy je těžké zaškatulkovat jednoznačně, tenhle spadá od první do poslední minuty jednoznačně do škatulky jediné - drama - a jaké.. ()

Rokle

Bojovník? Ani náhodou. Nevyhnu se spoilerům, tak jestli někdo nechce vědět, jak film skončí, ať přeskočí jednu větu :) [spoiler] Jak mohu obdivovat člověka, který sice rodině přinese slušnou dávku peněz na živobytí, ale přitom se na straně druhé nestará o to, že rodina bude po jeho smrti na dně.[/spoiler] Co mi však vadilo více než tato má zmíněná myšlenka je, že film je táááááákle zdlouhavý, děje má sotva na hodinu a půl a místo toho se musíte prodírat hustou vatou, která pouze neodvratně naznačuje, jak toto drama po dvou hodinách skončí. Na Marlona Branda, jenž je tu uveden jako druhý hlavní herec, se moc netěšte. Důvody: 1) Jeho štěk je úplně minimální.... snad tři minuty na začátku a pak je zobrazen na okamžik v závěru... 2) Jeho monolog je trapný a připadalo mi, že ho to ani nebavilo. Zkrátka a dobře... Pokud někdy příště budu chtít vidět tyhle dva pospolu, radši vsunu do přehrávače mého milovaného Don Juana DeMarca. ()

burton

Moc se toho tu nenamluví. Zejména Johnny je docela stručný. Ale silnej příběh nepotřebuje slov. Když film skončil, bylo mi jasné, že takový konec možná nerozdýchám, nikdy si nezvyknu a už to nechci nikdy! vidět znova. Detailní záběr na obličej a na ústa Marlona Branda, promlouvajícího k Johnnovi, mě budou ještě dlouho strašit v snách.Vlastně to on tu, hned v začátku příběhu, toho nakecal nejvíc a já si myslela, že to jsou jen takové patetické seznamovací řečičky, když starej mafián přijímá chlápka na špinavou práci a chce udělat dojem. Teprve daleko později si uvědomíte děsivou sílu té promluvy a na hlavu Vám dopadne jak kladivo tíže prozření. ()

Liduskaa

Přemýšlím a rozhoduju se jestli dát 4 nebo 5,ale musím dát pět...už jen kvůli Johnymu...tenhle chlapík mě umí dostat,ať už hraje indiána,holiče nebo piráta... ()

Blaogranas

No přiznávám, že moje hodnocení je objektivní jen tak z 80%, protože jsem lehce usínal. Přesto ale nemůžu po této první projekci dát víc. Jistě je to strašně smutný příběh. Johnny obětuje život pro dobro rodiny - to je síla. Navíc, když film je o tom, jak on ten "konec" prožívá. Ale proč dvouhodinová stopáž? Navíc ani jednotlivé momenty, které měli být nejsilnější, na mě nepůsobili jako něco, co bych si měl vrýt do paměti. Bohužel. ()

Redix

Je to už dlouho co jsem to viděl ale vím že mě zaujal Deppův výkon. Film je dost depresivní, což mám rád :) ***** ()

Ygnor

Zdlouhavé, příliš patetické, nevyhnutelný konec....ale přesto dávám za čtyři, jednak mám rád Deppa a chválím ho za to, že ve čtyřiatřiceti letech se vrhnul sám do "direktorského" křesla (nakonec ne jen do tohoto :-P), námět a vlastně i kostra scénáře je pojetím cesty z bludiště, ve kterém jsou východy pevně zazděné (ono to tak někdy bývá)... a také hudba toho starého kořaly (Iggyho) má velmi silná místa. Dobře tady někdo napsal, že je to vnitřní zpověď. Podotýkám, že Jarmuschův Mrtvý muž, zanechal v Johnovi dozajista nesmazatelné stopy, které musely vyplavat na povrch, tak brzy. Ta mladická nadšenost a nezkušenost sama odpouští vlastním debutním chybkám. (Profesorské filmy se určitě brzy přejí). A pro pó, nestor klasiky Göthe určitě z věčného nebe tleská a to minimálně kmotru Brandovi, za zobrazení zašitého pekelníka v lidské kůži. ()

Kaučuk03

O tom, že je Depp jeden z nejlepších herců vůbec netřeba spekulovat, toto byl jen další důkaz jeho geniálnosti. Podle mne je už i zbytečné hodnotit jeho výkony, protože jde jen o to, kde bude brilantnější. Na tento film jsem se díval hlavně kvůli jeho režii. No pokud se z něj časem stane takový režisér jako herec, tak se máme na co těšit a já doufám, že Johnny nám vytře zrak a vyhodí hubu z pantů. ()

Schlierkamp

Americké drama, jež je premiérovým počinem J. Deppa, popisující obětování otce rodiny v její prospěch. Režisér se obsadil do hlavní role Rafaela, málomluvného a samotářského muže, jemuž byla učiněna prazvláštní, finančně výhodná avšak pro něho destruktivní nabídka od podivného pana McCarthyho (M. Brando). Ve snímku je velký důraz kladen na zobrazení neútulného, nuzného a opuštěného prostředí, v němž se Rafael a jeho rodina nachází. Bojovníka považuji za lehce nadprůměrný film s dojemným závěrem, soudím však, že by snímku prospělo víc akce či zkrácení stopáže. ()

figliar

Čo všetko je človek ochotný urobiť pre svojich blízkych. Veľmi smutný príbeh o ľudskej sile a odhodlaní, ktorý stavia hlavnú postavu do nepríjemnej situácie. Ako zabezpečiť rodinu, ako zabrániť tomu, aby stratila strechu nad hlavou, keď široko ďaleko niet zavadiť o normálnu prácu? Sa čudujem, prečo sa Johnny po tomto režisérskom a scenáristickom debute rozhodol, že zostane už iba na poste herca. Skvelý výber Marlonda Branda do role tajomného milionára s desivou úchylkou, krásne prostredie ťažkého života na skládke so skvelým hudobným podmazom. Dojemné, úprimné, no predsa len trocha ťažšie téma pre diváka. ()

Panacek

Romantika to je, Johnny, to jo...ale zas na druhou stranu, kdo vymyslí tohle jako způsob, jak pomoci milované rodině z existenční nouze, není ani hrdina, ani bojovník, ale spíš vůl... Uff, uff ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)