poster

Raketa na Měsíc

 • USA

  Missile to the Moon

Sci-Fi

USA, 1958, 78 min

 • hans500
  **

  Vlastně typické béčkové sci-fi z 50. let, jedno z mnoha. Jsou pravda i horší, ale přesto je Raketa na měsíc slabý podprůměr. Navíc postrádá jakékoliv polehčující okolnosti které dělají například z filmů Edwarda D. Wooda Jr, tak kultovní filmy jaké jsou (Raketa na měsíc není ani zábavní, ani není natočená s oním úžasným entuziasmem, bohužel ne každý béčkař je Ed Wood.) Od Richarda E. Cungy je přecijen lepší "Frankenstainova dcera" a ani ta není alespoň průměrným filmem.(28.1.2010)

 • Kryton
  *

  Strašně vtipné v tricích a hrůzostrašně nudné v dialozích. Vidět lidi nabalení v žíněnkách jako žulová monstra anebo nehybného papírového pavouka však zachraňuje vše. Jen reakce na film - tak na Měsíci žijou jen žensky? Hmm tak proto tam už radši nelétáme a necháváme sondy fotit Měsíc. Proto ty dívky měsíce v každém časopise! :D Hodnocení OST Po většinu doby hudba není a jen reaguje na "dramatické" momenty jako v divadle. 0/10(12.3.2013)

 • Karlos80
  *

  Doslova nemožný, naivní, primitivní a nudný (typická B-sci-fi 50 léta po všesch stránkách, kdy došlo v tomto žánru, díky vzestupu literatury na daném téma, doslova k boomu), leč místy zábavný B-scifi remake, divím se že nás ČT krmí takovýmhle materiálem z dnešního pohledu jednoznačně odpad! Určitě by se dalo vyštrachat něco lepšího a zajímavějšího ale zároveň bych zas upozornil že v té době tedy v roce 58' ještě nikdo nevěděl jak to na Měsíci ve skutečnosti vypadá (první v průzkumu, byla až sovětská sonda Luna 2, vypuštěná roku 59') o pilotovném letu s lidskou osádkou se tedy hovořit taky nedalo, v tý době byl ve vesmíru zatím jen pes (Lajka ve Sputniku 2) rok před natočením tohodle filmu. Hodnocení na IMDb 26% ostatně mluví za vše. Zajímavý komentář : p6qwre znalec těchto filmů. A jak napsal ddf76, ocení leda tak člověk co se zajímá o filmovou sci-fi historii, takže Limo nástup:-) Zapomenuté scifi od jednoho zcela zapomenutého režiséra, jehož největším úspěchem je zřejmě film "Frankensteinova nevěsta", vydaný před časem společností Řitka Video...(29.1.2010)

 • Werichowka
  *

  Vcelku bžunda. Je normální, že většina scifi filmů působí retrospektivně značně komicky, ale tenhle nízkorozpočťák musel být dost stupidní i ve své době. Studiová produkce, raketa (mimochodem V2) s interiérem venkovské tělocvičny, za každých okolností upravení herci a pochybný děj, který nevyváží ani tlupa sexy Měsíčňanek... ale jinak nevyčerpatelná studnice inspirace pro parodie všeho druhu. (Jo, ale ten dvouokej loutkovej pavouk byl jedlej...:-))(28.1.2010)

 • kitano
  **

  Jednoduchy a naivny dej, avsak prave v onej naivite spociva iste caro vtedajsich filmov. Isteze, nejde o ziadnu klasiku, ale o lacny beckovy sci-fi film. 99 % filmu sa odohrava v nudnych interieroch a jedinym osviezenim je niekolko, vcelku peknych, dobovych efektov (obria tarantula bliziaca sa k vrieskajucej bezmocnej kraske pripevnenej retazmi :))). Ak sci-fi z 50-tych rokov tak urcite War of the worlds, alebo este lepsi Earth vs Flying sausers. (4/10)(1.3.2008)