poster

Raketa na Měsíc

 • anglický

  Missile to the Moon

Sci-Fi

USA, 1958, 78 min

 • kagemush
  ***

  Jedna hvězda za nostalgii,druhá za spoustu,určitě nechtěných,víceméně úsměvných pasáží ,a třetí za to ,že chápu jak to měli průkopníci a fandové tohoto žánru kdysi těžké(ovšem ve srovnání s tímhle je naše,jen o pět let starší,Ikarie XB 1 neuvěřitelně fascinující skvost),-no a dál už bych se v tom nerejpal.(29.1.2010)

 • Anderton
  odpad!

  Prekvapilo ma pomerne vysoké tunajšie hodnotenie, samozrejme to nie je dôsledkom nejakých skrytých kvalít, ale nechcenou brakovou zábavnosťou. Určite sú ešte omnoho horšie béčka, s podstatne prihlúplejším a nepochopiteľnejším dejom, ale maximum, kam som ochotný ako divák zájsť a pobaviť sa na úkor tvorcov v minulosti sú filmy typu Raketa na mesiac, alebo tvorba Eda Wooda. Možno je odpad trochu prísnym hodnotením, ale keď si tvorcovia neoveria, koľko očí má pavúk, tak nech sa na mňa nehnevajú :). A odpad samozrejme znamená vyššiu mieru zábavnosti ako jedna hviezdička a Raketa na mesiac zábavným filmom určite je!(13.3.2014)

 • kitano
  **

  Jednoduchy a naivny dej, avsak prave v onej naivite spociva iste caro vtedajsich filmov. Isteze, nejde o ziadnu klasiku, ale o lacny beckovy sci-fi film. 99 % filmu sa odohrava v nudnych interieroch a jedinym osviezenim je niekolko, vcelku peknych, dobovych efektov (obria tarantula bliziaca sa k vrieskajucej bezmocnej kraske pripevnenej retazmi :))). Ak sci-fi z 50-tych rokov tak urcite War of the worlds, alebo este lepsi Earth vs Flying sausers. (4/10)(1.3.2008)

 • Werichowka
  *

  Vcelku bžunda. Je normální, že většina scifi filmů působí retrospektivně značně komicky, ale tenhle nízkorozpočťák musel být dost stupidní i ve své době. Studiová produkce, raketa (mimochodem V2) s interiérem venkovské tělocvičny, za každých okolností upravení herci a pochybný děj, který nevyváží ani tlupa sexy Měsíčňanek... ale jinak nevyčerpatelná studnice inspirace pro parodie všeho druhu. (Jo, ale ten dvouokej loutkovej pavouk byl jedlej...:-))(28.1.2010)

 • Djkoma
  **

  Je to tak hrozně hloupé... Sci-fi výprava béčkového filmu zlatých padesátek raketou na Měsíc za (dle kolorované verze) modrými ženami s telepatickými schopnostmi. Úsměvné od první do poslední minuty stejně tak i zvráceně zábavné (dnes je to doslova komedie:)). Jednou za čas ochutnat podobné víno není na škodu, člověk ocení, jak daleko a jakým směrem se sci-fi za ty roky pohla, ale ta odvaha tvůrcům točit v podstatě cokoliv je úctihodná. Ten pavouk má však dokonalé oči... Pro Karlos80: ten filmem je Frankensteinova dcera, ne nevěsta:)(29.1.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace