Je prvního dubna a Sylvie se dopouští osudové chyby. Opuštěná a sklíčená se vydává do ulic velkoměsta vybojovat si svou lásku zpět. Překonává jednu překážku za druhou a doufá, že svůj vztah zachrání. Netuší, že se řítí k fatální kolizi. Tenhle den, by raději začala znovu. Celovečerní absolventský film Restart vznikl v koprodukci mladé pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Restart vypráví o jednom dni v životě mladé Sylvie (Lenka Krobotová). O dni, ve kterém se její život rozpadne jako domek z karet. O dni, který by raději začala znova.

Moderní a originální vizuální styl filmu Restart je výsledkem spolupráce českého režiséra Julia Ševčíka a finského kameramana Kasimira Lehta. Subjektivně pojaté vyprávění nabízí pohled na okolní svět Sylvinýma očima. Expresivní obrazy vtahují diváka hluboko do nitra hlavní hrdinky.

Restart je osobité, experimentální drama ze současnosti. Česko-finský štáb natáčel film v průběhu roku 2004 na lokacích po celé Praze: v klubech Radost FX a Roxy, v reálných bytech a fast-foodech, v nákladných dekoracích, které postavil architekt Henrich Boráros. Post-produkční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů probíhala ve Finsku. Film byl natočen na formát Super 16mm a následné zvětšen na promítací formát 35mm (1:1,85). Soundtrack filmu obsahuje skladby od The Nihilists a housové tracky Ecsona Waldese. Původní hudbu k filmu vytvořila kapela Khoiba. (oficiální text distributora)

sicc0m

Netypicky natočené lidské drama. Z malého vtípku na 1.apríla se v životě Sylvie rozjede neřízený proud emočních proměn. Kde se lidskými emocemi a zvláštně v podání Lenky Krobotové oddáváme příběhu , který by se mohl stát komukoliv z nás. Film je cítit hodně Prahou a potěší i zvláštní styl kamery. Restart je pro lidi co si rádi popřemýšlí nad lidskými city. 55% ()

TucinaxD

Film byl natočen na námět povídky Ondřeje Ládka, dnes známého jako Xindl X. Můžete si ji přečíst zde: http://xindlx.bloguje.cz/763822-upreal.php. Já jí kdysi nadšeně četla jedním dechem a hltala každé její slovo. V příběhu Restartu totiž dřímá obrovská síla, která v literární formě skvěle vyniká. Proto jsem se taky nemohla dočkat filmu, který by mohl můj zážitek ještě umocnit, ale stal se velkým zklamáním. Neříkám, že je špatný, ale zavání to formalismem a z původního, výborného příběhu nezbylo nic. Škoda. Velká škoda. Točit to jiný režisér civilnějším způsobem, nemusel Restart takhle zapadnout. Dobrý námět holt není všechno... ()

simonman

"Slib mi, že si mě nikdy nevezmeš. Slib mi, že nikdy nebudeme mít dvě roztomilé děti" = puberťácké plky = nezájem. ()

Hansolo35

Totalni jabčárna. Hodne to pripomina "podfilm" z Prazdnin mr.Beana. Takovej experimentalni film. Hlavni hrdinka je nesympaticka pinda a jeji problemy tak nejak klouzou pribehem. Zajimava hra svetel a stinu. Na film dost malo. ()

stanslon

Já asi na umělecké filmy nejsem. Ano souhlasím, že efekty tu běží, překvapují, oslňují. Jen mám z toho pocit, že se parta feťáků rozhodla udělat Novou Českou vlnu a nebo spíš udělat díru do světa. Jinak mi připadal celý děj jakýsi prázdný a znásilněný. Ale uznávám, pointu to mělo. Nakonec jsem se dočkal. A tak váhám, jestli dát jednu, nebo 2, ale když jsem První republice dal odpad za telenovelu, tak musím za to "drama" dát aspoň jednu. Mně to přišlo spíš jako fraška. Zápletka fantastická, stříhalo se jak o život, ze sluníčka mne bolí oči. To mohl být bezvadný film, kdyby ho natočili autoři z šedesátých let a jsem docela rád, že už nejsem mladej. A absolutně nechápu ty, co to popisují obdobně a nakonec dají hodnocení 4. Za co ? Za pokus o umění ? ()

PORTER44

Ze začátku normální podívaná,Krobotová a Polívková diskotéky všechno v pohodě pak aprílový žert a film začíná být pěkný psycho nic co by mě nějak bavilo. ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?