Je prvního dubna a Sylvie se dopouští osudové chyby. Opuštěná a sklíčená se vydává do ulic velkoměsta vybojovat si svou lásku zpět. Překonává jednu překážku za druhou a doufá, že svůj vztah zachrání. Netuší, že se řítí k fatální kolizi. Tenhle den, by raději začala znovu. Celovečerní absolventský film Restart vznikl v koprodukci mladé pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Restart vypráví o jednom dni v životě mladé Sylvie (Lenka Krobotová). O dni, ve kterém se její život rozpadne jako domek z karet. O dni, který by raději začala znova.

Moderní a originální vizuální styl filmu Restart je výsledkem spolupráce českého režiséra Julia Ševčíka a finského kameramana Kasimira Lehta. Subjektivně pojaté vyprávění nabízí pohled na okolní svět Sylvinýma očima. Expresivní obrazy vtahují diváka hluboko do nitra hlavní hrdinky.

Restart je osobité, experimentální drama ze současnosti. Česko-finský štáb natáčel film v průběhu roku 2004 na lokacích po celé Praze: v klubech Radost FX a Roxy, v reálných bytech a fast-foodech, v nákladných dekoracích, které postavil architekt Henrich Boráros. Post-produkční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů probíhala ve Finsku. Film byl natočen na formát Super 16mm a následné zvětšen na promítací formát 35mm (1:1,85). Soundtrack filmu obsahuje skladby od The Nihilists a housové tracky Ecsona Waldese. Původní hudbu k filmu vytvořila kapela Khoiba. (oficiální text distributora)

blastboy

Opravdu VELKÉ ZKLAMÁNÍ. Tupé střídání skutečných a imaginárních sekvencí a prázdná (místy nevkusně hrubá) gesta. Jediné co může film jakž takž zachránit, když zklamali a protagonisté, je výborná a s citem vybíraná hudba. ()

Borec3

Ze ztěmnělého poschodí se ozve Krobot: "Nešlo by to tišeji?" Jistě že šlo, ale proč? Plynulé přechody z reality do představ a zpět podpořené barevným filtrováním, ze začátku krkolomný scénář, echtovní mjuzik, finský vliv přebíjí český vklad. Zajímalo by mě, jak moc by vyznění snímku doznalo změn v ryze českém rukopisu mladé generace - postprodukce, kamera, střih - sakra významné elementy a finský chlad místy snesitelně čiší. 3,5* ()

klukluka

Taková česká odpověď na Lola běží o život. A nutno říct, že vůbec ne špatná. Nedíval jsem se, ale předpokládám, že to byl Ševčíkův režijní debut. Byl to jistě pozorný student, ode mě by dostal za jedna. ()

joshula

Nezvykle zpracovaný příběh ženy, která z nudy proti sobě poštve svého přítele, protože byl apríl... Jenže nic není tak jak vypadá. Dobře udělaný film s mnoha nezvyklými triky a efekti, které pěkně dokresluje hudba od skupiny Khoiba. Je dobré vědět, že u nás je mnoho talentovaných herců z nihž už se někteří dokázali prosadit. ()

Eraserhead

Propojit toto audiovizuální běsnění se zajímavějším příběhem, vzniklo by něco, co v ČR nemá obdoby. Jsem zvědavý na Normal. ()

markul

Z nepříjemného prostředí tanečního klubu až ke sběsilé jízdě po Praze. Vše řádně zamícháno a protřepáno v hlavě hlavní hrdinky a podkresleno výbornou hudbou. A za všechno mohl jen hloupý aprílový žertík. Velmi dobrý absolventský počin s parádní kamerou. Jen tak dál pane režisére. Taky bych chtěl restartovat... ()

Kanca

Jakto, že jsem o tomhle filmu nevěděla dřív?! Pro mě naprosto překvapující film o tom, co všechno může zavinit jeden nevinný aprílový vtípek. Nebyl teda překvapující svým příběhem, ale svým provedením...Co záběr to originalita! Co záběr, to člověk nevěděl, zda se jedná o realitu nebo o představy. Nevím,jestli se mi ten film bude líbit, až ho uvidím někdy podruhé, ale už jenom kvůli tomu, co ve mně vyvolal na první zkouknutí, musím dát čtyři hvězdy. Nezvykle vydařená česká prácička. ()

peetriss

Restart má jednu obrovskou zásluhu - dokázal rozbít dosavadní jednolitost a plochost českého filmu, kdy se točily stále podobné filmy. Používání filtrů, zajímavých záběrů a střihů udělalo z filmu hodnotné dílo po vizuální stránce a vše je naprosto zdokonaleno skvělou elektro hudbou od Khoiby. Sympatický a zajímavý počin, chválím. ()

Landauer

Nuda, nuda, šeď, šeď... A to i přes všechny ty stroboskopy a cool záběry jak z reklamy na sportovní křápy. Nechápu, proč se o tomhle filmu mluvilo, jako o něčem, co se v Čechách netočí, když - pominu-li rádoby cool kameru a střih, z kterýho se chce člověku po pár minutách blejt - je to dějově zase o tom samým jako 90% produkce made in Czech Rep. Čili vztahy, vztahy, vztahy. Jako by toho v těch Ulicích a Ordinacích nebylo dost. A to ještě navíc všechno s tváří smrtky, který někdo sebral kosu. Dvě hvězdičky maximálně a to ještě ani nevím za co... Asi za tu hezkou představitelku hlavní role. ()

bohemia_regent

Až za několik stovek (ale možná už desítek) let přiletí na Zemi inteligentní mimozemšťané a v nějakém bývalém filmovém archivu objeví pod nánosem prachu tenhle film, přehrajou si ho a pochopí, že jestliže se vyhynulý živočišný druh homo „sapiens“ vyznačoval tak vysokým výskytem sebestředných, zpovykaných a neurotických až hysterických jedinců, není divu, jak smutně to s ním dopadlo. A pak si mimozemšťané položí otázku, jestli ten Julius Ševčík nebyl náhodou umělecký pseudonym nějaké začínající režisérky, která se (marně) chtěla stát druhou Věrou Chytilovou. Na druhou stranu si ale řeknou, že evidentně měl(a) potenciál k natáčení velmi dobrých reklam, a hlavně ocení výbornou práci kameramana a střihače. A především díky ní na závěr usoudí, že kdyby film viděli v době, kdy ještě existovala csfd.cz, ohodnotili by ho s přivřením všech párů očí na zelených tykadýlkách dvěma hvězdičkami. ()

mira007

Filmový debut Juliuse Ševčíka, který psal scénář k Masarykovi, je film, který má pár pozitiv - obsazení budoucích hvězd, ve své době působivý vizuál, povedená atmosféra nočního discoživota, jenže dějově je to o ničem a mně to vůbec nebavilo. ()

Psice

Tuhle halucinaci roku jsem sledovala v autobuse cestou z Vídně do Prahy a zpětně lituju, že jsem raději do zblbnutí nepozorovala ubíhající dálnici – myslím, že pocit jako po právě prodělané lobotomii, by byl méně krutý. Tak mě napadá, kdo tomuhle, sakra, psal scénář? První na ránu mi samozřejmě přišel soubor medvídek Pú, Králíček a Prasádko, ale to bych je podceňovala! Děj filmu, který se točí kolem hysterky (se zastydlou pubertou) a dobrým nájezdem na schízu (duální diagnóza se tomu říká - snad pomůžou léky!), je tak stupidní, že by se dal celý příběh odvyprávět během několika minut. Nejvíc mě iritovalo to, jak je celý film „vypózovanej“, postrádající jakoukoli autenticitu. Dialogy i herecké výkony jsou opravdu dost chabé, o "zápletce" nemluvě. Nezachránila to ani Lenka Krobotová, kterou mám - snad ještě!? - ráda na divadelních prknech. Největším překvapením celého filmu tak pro mě byl sladký hlásek La Petite Sonji při závěrečných titulcích, které byly pro mě přímo osvobozením (chcete-li, RESTARTEM)! ()

Gore odpad!

Už dlouho mě herecká postava (Sylva) i její herečka (Krobotová) doslova "totálně nesrala" jako v tomhle filmu a to samé můžu říct o postavách, které hraje Čapka a Polívková. A pokud se sejdou tři nesnesitelné, škaredé a ve svém jednání a chování totálně mešuge hlavní postavy filmu, v nudném příběhu, který je pocitově třikrát delší než obvykle, neposlouchatelnou hudbou, a závěrem, který mi už po jednom dni vypadl z hlavy, tak je něco špatně a nezachrání to ani Ševčíkovo hraní si s filtry a úhlami kamer, které už místy byly dost přehnané. Potěšil jen Kostas Zerdaloglu, při jehož postavě jsem si vzpomněl na Mandragoru. ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?