Priemerná slovenská rozprávka. Námet celkom fajn, no tie herecké výkony nestali za veľa. Bodaj by viac rómov bolo ako hlavný predstaviťeľ. Žigo ako prototip švárneho, talentovaneho a slušného rôma urobil na mňa dobrý dojem. Od idealu má táto rozprávka ďaleko, no ako pohodička pri telke celkom ujde.(28.1.2013)

Ten film (aj keď bol robený pre televíziu) je veľmi zlý. Scenár a herecké výkony sú prakticky katastrofálne... Moje hodnotenie je však do istej miery ovplyvnené tým, že som sa aktívne zúčastňoval natáčania tejto „rómskej“ rozprávky. Bol som súčasťou komparzu (nakrúcali sme v okolí bratislavského Dómu svätého Martina). Považujem to za vynikajúcu skúsenosť a užil som si pri tom veľa zábavy. Na takéto chvíle sa nezabúda.(2.1.2007)

Námet je to pekný, aj príbeh sa mi vcelku páčil, ale po hereckej stránke to bolo naozaj sem-tam odfláknuté. Čo je škoda, lebo stačilo málo a dal by som aj štyri hviezdičky.(23.8.2012)

• - Natáčelo se ve skanzenu Martin, v Bratislavě a na hradě Červený Kameň. (M.B)