Vánoce jsou tradičně nazývány svátky štědrosti, pohody a míru. Zajistit slavnostní stůl, opatřit dárky a vyřešit, kdo bude pozván k štědrovečerní večeři – to vše bývá předmětem vzrušených debat v mnoha domácnostech. Pojďme se společně podívat na televizní komedii, kde je v patřičné nadsázce vykreslena svérázná atmosféra těchto chvil. Vše začíná v předvánoční době, kdy ožije starý spor mezi rodiči (I. Janžurová a V. Menšík), který vznikl před dvaceti lety, když se manželova matka špatně vyjádřila o nastávající snaše. Od té doby rodinka vždy trávila Vánoce u ženiny matky v Sedlčanech. To však chce letos otec změnit. Zamýšlí pobýt na Vánoce u své matky v Rokycanech. O tom ale manželka nechce slyšet ani slovo. Urážka od tchyně se neodpouští ani po letech, a navíc se přece pojede opět k její matce! A tak na řadu přijdou staré křivdy. Do hádek se zapojuje i dospělý syn (V. Dlouhý), který nakonec svízelnou situaci „ke komu na Vánoce“ vyřeší… (Česká televize)

Luciášek

"Tak já už vim, proč jsem celý ty leta nesundaval a nenandaval ty záclony rád! Protože sundavat záclony rád může jenom debil." ;D ()

Zagros

Cesta do Rokycan je krátký televizní film o dlouholeté manželské dvojici v podání Vladimíra Menšíka a Ivy Janžurové. Odehrává se jen v pár dnech a jeho banální zápletka je o tom, že se manželé dohadují, ke které „mamince“ pojedou letos na vánoční svátky. Výstižně napsané dialogy od Miroslava Plzáka převádí Menšík s Janžurovou do prakticky jednolité hádky a věčného popichování vskutku mistrně. Bavili jsme se u toho celou dobu náramně. Zdatně jim k tomu sekundoval i mladý Vladimír Dlouhý, ten se s rozhádanými rodiči také nepáral. Ty mě sice máš rád, ale nerad! Čtyři hvězdy a doporučení k tomu. ()

Paity

Jeden z mnoha studiových hereckých koncertů Vladimíra Menšíka a Ivy Janžurové. Cesta do Rokycan je důkazem, že nepotřebujete bůh ví co a bůh ví kolik herců. Navíc naprosto jednoduchá zápletka dodává celému "představení" punc opravdového skvostu. ()

kwoky

Bohuzel jsem videl jen poslednich asi 5 minut, ale absurdni dialog byl vynikajici :) Udelam to nerad rad, protoze te mam, maminko, rad rad :D ()

mirkaaa

Klasický příklad manželského soužití po x letech. Dialogy jsou vytříbené k dokonalosti. Vladimír Menšík a Iva Janžurová hrají fantasticky a do toho jim zdatně sekunduje Vladimír Dlouhý. Zkrátka vynikající konverzační komedie . ()

kebom

Vladimír Dlouhý sa perfektne chytal. Komédia ako má byť, herecké majstrovstvo, ktoré sa len tak nevidí. ()

Garch

Prostě, doktor Plzák (rád/nerad). Za vzpomínku max. Jen ten hudební podkres a vata mezi pravdami je "bakalářovská". ()

IvcaSammet

Skvělý český krátkometrážní film s úžasným obsazením, který dokáže naprosto dokonale pobavit. Menšík a Janžurová, to je prostě dvojice, která nikdy nezklame! ()

waits

"Ty mě máš rád..ale nerad!" Janžurová s Menšíkem to jinak než výborně neumí, Plzákův scénář přitom vlastně nijak vtipný není, ale to podání je skvělé. A mladý Dlouhý to tak jinak než výborně neuměl. Tuhle inscenaci vždycky vidím rád. ()

Milwa

Bože, to je tak pravdivé...tohle by měla být povinná podívaná pro všechny páry, které spolu žijí ve společné domácnosti. Trhám se smíchy, protože jsem tolik podobných rozepří zažila na vlastní kůži. Plzák Rulez ()

allebra

Krátká, ale nadčasová geniální komedie. Herecký koncert Ivy Janžurové, Vladimíra Menšíka a Vladimíra Dlouhého. ()

Bozvav

To je jak u nás, ale letos se pojede do "Sedlčan", neboť dva roky po sobě se jelo so "Rokycan". Skvělý herecký koncert tria Janžurová, Menší, Dlouhý. To už dnes nikdo nenatočí. ()