Vánoce jsou tradičně nazývány svátky štědrosti, pohody a míru. Zajistit slavnostní stůl, opatřit dárky a vyřešit, kdo bude pozván k štědrovečerní večeři – to vše bývá předmětem vzrušených debat v mnoha domácnostech. Pojďme se společně podívat na televizní komedii, kde je v patřičné nadsázce vykreslena svérázná atmosféra těchto chvil. Vše začíná v předvánoční době, kdy ožije starý spor mezi rodiči (I. Janžurová a V. Menšík), který vznikl před dvaceti lety, když se manželova matka špatně vyjádřila o nastávající snaše. Od té doby rodinka vždy trávila Vánoce u ženiny matky v Sedlčanech. To však chce letos otec změnit. Zamýšlí pobýt na Vánoce u své matky v Rokycanech. O tom ale manželka nechce slyšet ani slovo. Urážka od tchyně se neodpouští ani po letech, a navíc se přece pojede opět k její matce! A tak na řadu přijdou staré křivdy. Do hádek se zapojuje i dospělý syn (V. Dlouhý), který nakonec svízelnou situaci „ke komu na Vánoce“ vyřeší… (Česká televize)

Tommassi3

"To si pamatuj !! Ženský jsou hrozně příjemný stvoření, ale mají tady vzadu v tý signální soustavě nějakej zádrhel !!" ;) ()

argenson

V podstatě přiblblá bakalářská historka, povýšená ovšem do solidního nadstandardu hereckými výkony herci z nejlepších. ()

roswelll

Na malém prostoru tolik krásného a lidového humoru v podání našich dvou nejlepších komediálních herců paní Janžurové a pana Menšíka, kterým velice úspěšně sekunduje pan Vladimír Dlouhý. ()

ivishka

Typická česká domácnost ve které jsou hádky naprosto stejné jako v reálném životě. Tento "krátkometrážní" film stojí za zhlédnutí nejen díky banální zápletce, ale také přičiněním skvělých herců. Co na to říct..bavila jsem se od začátku do konce a někdy jsem v tom viděla sebe a svého přítele :-). ()

blackrain

Já tyto malé televizní komedie ze života přímo miluju. Je v nich ten správný laskavý humor, který je potřeba a který se dnes už ve filmech velmi těžko hledá. Úžasný koncert našich legendárních herců. Dialogy perfektní. Všechno, co se tam řešilo působilo opravdově. Nic nebylo vyumělkované. Takže se s tím vším může divák velice lehce stotožnit, což je samozřejmě taky velké plus. ()

rt12

Nejoblíbenější mikrokomedie v naší rodině. ,,Já když si trochu zhasnu, tak se mi maminka zdá hned hezčí". ()

BoredSeal

Dialogově vytříbená konverzační komedie s manželi Menšík versus Janžurová s přihrávajícím Vladimírem Dlouhým. Radost to sledovat. Skoro je mi líto, že nejsem ženatej. :) ()

rakovnik

"Ty mě máš rád nerad, ale já tě mám ráda ráda!" Herecký koncert Vladimíra Menšíka a Ivy Janžurové. Neskutečné množství slov na tak krátkou stopáž, no jo, Menšík :-) Manželská etuda jako ze života. ()

zette

Zacina to tak nejak pomalu a nevinne. Ale postupne dej graduje a hadka nabyva neskutecnych rozmeru, ktera snad rozesmeje kazdeho. Mensik kraluje a mit doma takovou Janzurovou, tak skocim z okna.-). ()

Martrix

Jeden dvoupokoják, tři skvělí herci a výborný scénář z pera člověka, který má manželské vztahy skvěle nastudované. Nesledujeme jen hádku dvou manželů. Je to vánoční bitva o principy a prosazení své vůle. Něco jako spravedlnost, zdravý rozum, nebo dobrá vůle, tady nepochodí. Tady se tasí výčitky, citové vydírání, úskoky, práskání dveřmi... . Je to skvěle napsané. Zcela věrohodně a výstižně. Navíc s bezva pointou. Jestli pro mě bylo včerejší Kam slunce nechodí... zklamáni, tak Cesta do Rokycan mi to plně vynahrazuje. I s těmi přebrebty...asi bylo natáčení šité horkou jehlou, jsem se moc bavil. ()

Machrovic

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY Z FILMU, KTERÉ SE MI POAŘILO ZACHYTIT: matka: Zesměšnit vlastní ženu je horší než utopit vlastní dítě. syn: Ještě horší je ho budit v neděli ráno. // Referent pro výzkum netradičních hnojiv // Je to chytrej kluk akorát chvilkama blbej. // Nepočítej s tím, že s tebou v neděli půjdu na hokej. - Já s tím nepočítám, on totiž v neděli žádný hokej není. // Celý život jsem byl otrok tvých slz. // Mami vzdej to táta je pruďas a babička je hysterka. // Cejtím, že mi pomalu začínáš lízt na nervy. // Promluvil inteligent. ()

otík

Nesmírně lidská, zábavná a především zcela přirozená komedie o manželích (úžasní Menšík i Janžurová), kteří se nemohou dohodnout, zda na Vánoce pojedou ke svým maminkám v Sedlčanech (Janžurová) nebo Rokycanech (Menšík). Oběma sekunduje už tehdy výborný Vladimír Dlouhý. Na krátké ploše se odehrává úžasný herecký koncert dvou hereckých veličin a divák se bude nesmírně dobře bavit. Hudba: Jiří Malásek & Jiří Bažant ()

RonaMidu

předvánočně vysílaná předvánoční inspirace? :-)....perla na perlu a zároveň tak možné,že jsem se nemohla odtrhnout a málem rozvařila knedlíky.. ()

LadyPupu

Já si myslím, že každý, kdo někdy žil ve vztahu, tuhle inscenaci ocení a dost se u ní pobaví. Jedna hláška střídá druhou... od začátku do konce to nemá chybu. Menšík: Když si na naší maminku taky krapet zhasnu, hned se mi zdá o kousek pěknější. Janžurová: Se podívej na sebe jak vypadáš, vzít si černý brejle na autogen by bylo málo, znám ženský, co by se s těma svejma mohly chlubit, ale s tebou bych se mohla chlubit leda tak v tunelu. Takže po opětovném zhlédnutí, bohatší o životní zkušenosti, nemohu jinak, než zvednout hodnocení. ()

pytlik...

Zatímco před rokem 1981 se v českých filmech vyskytly názvy "Rokycany" 3x a "Sedlčany" dokonce ani jednou, tento snímek vše změnil. Obě jmenované obce se rázem ocitly na úplném vrcholu v citovaných městech, i Praha se krčí daleko vzadu, neboť Janžurová s Menšíkem ukázali, že ping pong se dá hrát nejen s míčkem. Jinak Plzák nezklamal, projevil se opět jako macho, kterej z žen dělá hloupé husičky (nooo, to je taky genderově rasistické, tak řekněme, že z nich dělá hloupé husáky!). Mimochodem, je zajímavý, že název "ping pong" vznikl podle zvuku, jaký vydává letící míček. Mi přijde zcela úžasné, že se podle takové věci pojmenuje určitý sport. V tom případě by mělo být plavání "čvacht", box "bum", cyklistika to samý (když bouchne galuska nebo hromadně spadnou), vzpírání "prrrrrd" a fotbal "auuuuuu" (když si zlomí nehet). ()

noriaki

Protahovaný a marný boj o morální převahu v manželství, mnohem lépe zahraný než napsaný. Hádka se protočí několikrát dokola, což je nejen únavné, ale po čase oběma došly argumenty a mně trpělivost. Hernajs, na tu půlhodinu a něco šlo vymyslet určitě chytřejší a rafinovanější text. ()