Jeden z nejlepších odborníků na filmové triky Rollie Tyler je najat agentem Liptonem, pracujícím pro ministerstvo spravedlnosti, aby zinscenoval přesvědčivou smrt důležitého mafiánského svědka DeFranca, který má strach o svoji bezpečnost. Tyler celou akci důkladně připraví a pak před mnoha svědky DeFranca "zastřelí" v nóbl restauraci. Když do Liptonovy kanceláře ohlásí úspěšné splnění úkolu, jen náhoda mu zachrání život. Tyler zjišťuje, že byl podveden a přespí u své přítelkyně Ellen. Dívka je zabita najatým střelcem, kterého se Tylerovi podaří zneškodnit. Vyšetřováním vražd je pověřen poručík McCarthy, který zjistí spojitost s kanceláří plukovníka Masona, mající na starost Program ochrany svědků. Jako nepohodlný je poručík suspendován. Tyler mezitím dospěje k témuž závěru a vybaven svojí speciální dodávkou se vydá do Masonova domu a s pomocí řady vynalézavých triků a za asistence poručíka McCartyho, který se tu objeví, zlikvidují Masonovy zabijáky a odhalí pozadí celého komplotu - ulité gangsterské peníze. Tyler finguje vlastní smrt, ale McCarthy se nenechá napálit. Oba muži se vydávají do Švýcarska vyzvednout 15 miliónů dolarů... (oficiální text distributora)

Blazkowicz

No to teda čumím. Kdybych neviděl rok vzniku, tak řeknu, že jsou to sedmdesátky jak vyšité. New York, práce s kamerou, prostě má to o deset let starší rukopis. Píšu to proto, že takové filmy mě moc nebaví. Nemám rád sedmdesátkovou pachuť nebo spíš když to z filmu úplně křičí. No ale tady je staré jen to provedení jakoby a nápad a výsledný děj potom je nadčasový. Asi mě zmátlo prostředí New Yorku, protože to tam vypadá pořád stejně. Tím se vracím k první větě. Nečekal jsem nic zajímavého, ale neskutečně mě to dostalo. Skvělé včetně konce. 4+* ()

Cesarea

Nudááá - nepřesvědčivé herecké výkony, ploché postavy, nelogičnost jejich chování, fakt škoda námětu, který mi přijde neotřelý a zajímavý. Jedna hvězda za těch pár použitých filmových triků, ale ani kvůli nim už bych se na tenhle pokus nepodívala. ()

Mezerník

Zajímavý námět, skvělý úvod, pár překvapivých momentů, film ze staré školy (v tom dobrém smyslu), ale stejně jsem pořád čekal na NĚCO, co mne opravdu hodně překvapí (lepší využití možností, které téma filmových triků nabízí). ()

kavralajka

Průměrně zrežírovaná, díky páně Ondříčkovi skvěle nasnímaná a v závěru mírně překombinovaná jednohubka😉 LFŠ2019 ()