Father and Daughter

Animovaný / Krátkometrážní / Drama
Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2000, 8 min

Otec odchádza na cestu loďou a lúči sa s dcérou. Ona každý deň očakáva jeho návrat a aj keď rok strieda rok, stále nestráca nádej... Dojemný animovaný film Michaela Dudoka de Wita bol ocenený Oscarom. (Avathar)

Hal_Moore

Velice dojemný příběh, skvělá animace a vynikající hudba. Jeden z nejlepších a nejkrásnějších animovaných kraťasů, který jsem viděl. Místy depresivní hudba v částech podzimních mu dodává až pohádkový vzhled. Na samotném konci i slza ukápne, a to je co říci. Po osmi minutách děje budete lehčí o pár slz.. ()

Matty

Minimalistická animace, maximální prožitek. Jeden z filmů, na jejichž konci vám naskočí husí kůže. I když je pravda, že bez hudby by to bylo o ničem ()

hirnlego

Animace mohla být zajímavější, třebaže hra stínů je moc pěkná. Celé to bylo takové mile průměrné - až do samotného závěru. Ten mě však přinutil uronit, byť jen jedinou, slzu - a to není u cynika jako jsem já vždy jednoduché - takže přidávám ještě jednu *. ()

H34D

Jednoduchá, ale nikterak odbytá animace, lyrický, smutný a dojemný snímek o dceři věčně vyčkávající návratu svého otce a hlavně vynikající hudba, bez které by to prostě nemohlo fungovat. I tak se však u mě osobně trochu minul účinkem, slzu jsem neuronil. 6/10 ()

igi B.

Minimalistickou výtvarnou zkratkou pojatá až vskutku mysteriozní balada o údělu, o smyslu ztráty a čekání, které naplní se jak už to tak v těch věcech lidských bývá s (bez)nadějí stejně až v marnosti kdesi na konci, snad na věčnosti... Tož tak. . . . Úžasně emotivní animáček, hotový srdcerváč, jehož náboj ještě umocňují tklivé tóny harmoniky a piana v hudbě kanadského skladatele Normanda Rogera. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Normand_Roger ) . . . Lahůdka pro citlivé duše, které nezastydí se pro ukápnutou slzu za všechnu tu až nadpozemsky fatální dceřinskou (lidskou) lásku... - - - P.S. Pro fajnšmekry k nahlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=HQfOFVMth5Q&feature=fvst, - - - - - (Poprvé viděno 30.6.2011 na YouTube, hodnocení 332., komentář zde jako čtyřicátý - 30.6.2011) ()

gudaulin

Emotivních kýčů vzniká v animované tvorbě díky působení studia Walta Disneye i komerčních animovaných seriálů samozřejmě spousta, ale jen zřídkakdy vznikne tak křišťálově čistý kýč v oblasti autorské tvorby. Dudoku de Witovi se to nicméně povedlo a využil smyslu pro sentiment u amerických akademiků tak zdařile, že za tenhle slzopudný filmeček slíznul dokonce Oscara. Líbila se mi sice minimalistická výtvarná stránka a do jisté míry oceňuju i hudební podmalbu, ale ten scénář mě bohužel naplňuje kvůli své vykalkulovanosti odporem. Celkový dojem: 40 %. ()

TeeAge

Postavy bez vzťahov sú jak animácia bez duše. Tu je to na pól cesty. Možno hlavne kôli smutnej atmosfére. ()

Ainy

Milý, krátký animáček s vynikajícím hudebním doprovodem kanadského skladatele Normanda Rogera (bohužel nemá zde svůj profil) připomínající mi sladkou Francii přímořského venkova. Je to něžný příběh vyprávějící o životě, jak kolikrát zasáhne osud tvrdě svou rukou. Dojemné ()

Le_Chuck

Father and Daughter je veľmi jednoduchý príbeh o nádeji, ktorý dokonele umocňuje forma po hudobnej a hlavne vizuálnej stránke. A po závere vo mne zanechal podobný pocit ako napr. American Beauty. Mix smutného uspokojenia. ()

Tom_Lachtan

Další důvod proč považovat Evropskou animaci za výtvarně nejzajímavější a v mnoha ohledech za nejlepší. Tady se sice na první pohled hraje na city hodně, ale to vůbec nevadí, ono je to totiž patrno už od samotného začátku a tehdy měl divák buď přistoupit na pravidla hry, nebo to vypnout. Mě osobně by ke štěstí stačila možná jen pouhopouhá dokonalá animace, ale naštěstí k ní přibyl i velmi koukatelný příběh, kterému nevadí ani jeho prostota a jednoduchost.´Snad jen ten (jinak dozajista výtečný) hudební doprovod nemusel na pilu tlačit tak okatě (nebo uchatě?) ()

Arbiter

[kráťas] .. A věř, že se znovu shledáme. A bude to jako dřív. A ty zapomeneš na léta která uběhla. Protože až se tak stane, čas bude to nejméně podstatné. ()

darkrobyk

Nemám rád smutné filmy o umírání. Technicky velmi zajímavé, to by si jistě zasloužilo spousty hvězd. Obsahově se mi to ale nelíbilo... ()

Hrabka

Až moc očividná hra na city. Ten konec a ta skvělá hudba mají jediný cíl, dostat diváka do kolen. Na mě to i díky chaotickému zpracování moc nezapůsobilo. ()

Omnibus

"Pusté moře, dívka s kolem, vítr vlní trávu. Její hoře, čas jde kolem, snad přinese zprávu..." Samozřejmě, že jde jen o "bezostyšné emocionální vydírání". Tak ať. Schoulený v troskách člunu, ukolébáván šumícím časem, klidný a již smířen, usínám s nadějí, že... ()

Vodnářka

Zvláštní. Celou dobu jsem byla nadšená, krásná animace, milá hudba, poetický, skvěle vyprávěný, příběh... Až pak..ten happy end. Nějak mě zklamal. Nevím proč, ale prostě tam neseděl.. ()

PetrPan

V podstatě jednoduchý příběh o životě a smrti, zpracovaný však jemně dojemnou formou a minimálně polovinu toho dojetí dělá skvěle zvolený hudební motiv. Tomuhle říkám jednoduchá krása... ()