Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

Pawlisman

Začátek hodně slabej. Herecké výkony, spád, obsazení, situování, kamera - prostě nedostačující. Postupem času se naštěstí všechny stránky filmu zlepšují, ale i přesto bych ho zařadil do podprůměrných filmů. Něco mezi 2 a 3 hvězdami. 5/10 ()

Brejlil

Možná, že bych měl ocenit "myšlenku" nechat se inspirovat poezií, ale proč, proboha? V celém filmu se neobjeví jediná normální postava, každý se chová jako idiot jen podle rozmaru scénáristy (to je ten lepší případ pro postavu), nebo je to jednorozměrná karikatura (kazatel, právník) jednorozměrně zahraná a jaksi se nehodící do realističnosti prostředí. Chápal bych ještě Marcelu, roztěkanou mezi nudným zaopatřením a živočišnou improvizací života, ale ostatní mě ani za mák nezajímali. Jen bych někdy hrozně rád potkal tak slušného pána, jako byl Abrhámův p. Beneš. ()

no2

7/10 - Tak nevím, jestli tři nebo čtyři hvězdičky... ale nakonec přece jen slabší čtyři. Krásku jsem zhlédl až po U mě dobrý a moc jsem od ní neočekával, ale nakonec ji hodnotím stejně jako nejnovější Hřebejkův počin. Hodnotím film a ne chování postav, jestli je hlavní hrdinka Kráska nebo Kráva, o tom si můžeme každý myslet své (viz zdejší komentáře - např. někdo chápe její rozpor "mezi nudným zaopatřením a živočišnou improvizací života", pro jiného je to "blbá a drzá svině s nevycválanejma fakanama a manželem zlodějem atd."; přiznám se ale, že moje pocity z hlavní hrdinky byly smíšené - prostě ani černá, ani bílá... I když být moudrým panem Benešem, spíš bych se moudře této postavě obloukem vyhnul...). Také ostatní postavy jsou nejednoznačné - Schmitzer i Vašáryová, která mimochodem není členkou žádné sekty, ale jedné z mnoha obyčejných protestantských církviček, zde zřejmě charizmatického neboli letničního typu. O to víc mně přijde nevěrohodné, pokud byl její pastor stejnou postavou jako vychytralý (spíš vyčůraný) bratr ženy, která se starala o nemocnou maminku, ačkoliv nepopírám, že v naší společnosti žijí nejrůznější Čunkové, o kterých ani nevíme... Výsledkem je tedy taková postmoderní slátanina, prostě takové "jaký si to uděláš, takový to máš, ale pak se nediv, že to stojí za oh, no!" Ale vlastně - konec dobrý, všechno dobré, i když upřímně řečeno závěrečná scéna s Aňou telefonující povedenému manželovi způsobem "zavolej nám, jsme hravé..." mi zase nepřišla jako příliš dobrý konec... Ale to už jsem zase u toho chování postav. ()

crozet

Dobrý film na dlouhodobé cestě dua Hřebejk - Jarchovský do bezvýznamna. Jinak scénář vcelku konzistentní a příběh poněkud lidský, tedy oslovující diváka, protože něco z toho, co viděl, zná nebo i zažil a dobře rozumí. A sázet na Schmitzera se vyplácí, to už ví i tito autoři. Hřebejkovy úspěchy = casting mezi herci české první ligy. ()

Pavelos

Na to že je toto dílo prezetováno jako romantická komedie, tak mě občas děj filmu vyděsil svou morbidností.. Kdo mě tady absolutně rozsekal svým hereckým výkonem byl Jiří Schmitzer, no tak to byla paráda.. Ten toho slizouna vůbec nehrál, ten se v něm maximálně vyžíval:-)) ()

Emzet

Příjemně natočená Hřebejkovina, na které sice kromě výkonu Geislerové a Schmitzera nic moc není, ale moc dobře se na to kouká. ()

Honza dAve

Nic moc film, spíš než komedie je to špatná červená knihovna. Koukání na Annu Geislerovou, jak při popíkové "hudbě" hopsá v Toskánsku u bazénu, moc nepobaví. Nevytrhne to ani pár opakovaných vtipů, jako např. křen wasabi. Dobře ovšem hraje Jiří Schmitzer v roli hajzla Richarda, jeho "slizlost" pobaví. Příběh veškerý žádný. Jít na tohle do kina je ztráta peněz i času. ()

Camac

Asi to je pokus o drsný film. Mluví se tam sprostě, je tam sex, ale není to drsné ani zábavné. Převládající pocit nuda. Ale lidi to budou milovat, protože tam hraje spousta báječných českých herců ()

Milwa

Velmi milé překvapení po hodinách rozhodování, zda mám do toho kina vůbec jít, když je tady tak špatně hodnocen. Vůbec nemohu souhlasit s tím, že by tento film měl být plytký, právě naopak, odehrává se v něm mnoho lidských dramat, které mohou dozajisté vyvolat na něčí tváři úsměv, ale jsou spíše smutná. A už vůbec bych neřekla, že jde o červenou knihovnu, ta je fakt o úplně něčem jiném. Tento film je o lidských volbách a prohrách, a taky trochu o vítězství. Skvělý Jiří Schmitzer a Emília Vašáryová ()

JohnFarst

Hřebejk znovu vsadil na spojenie straršej a mladšej generácie hercov čo mu už po x-týkrát vyšlo. Jirka Schmitzer tu mimochodom podáva jeden zo svojich životných výkonov a jeho neurotické nadávanie a správanie je super zahrané vynikajúcim hercom. Scény s ním a Geislerovou patria k tým najlepším. Samozrejme Milka nesmie chýbať už v tradične výborne napísanej vedľajšej roli, k čomu jej tentokrát sekundujú aj jej nepodarený filmový syn Roman Luknár a svatka Brejchová. Celkovo sa kasting aj v mladých hercoch tentokrát vydaril a napríklad starnúci Abrhám, z ktorého šarm a eleganicia len sršia, sa na svoju rolu typovo výborne hodí. Treba pochváliť tichý ale do duše prehovárajúci soundtrack, ktorý bravúrne vystihuje scény a dokresľuje ich dramatickosť alebo trpkú komickosť ako je pre Hřebejko-Jarchovské filmy príznačné. Či už krásny klavírny motív alebo duetá Hansard-Irglová. Príbeh je pekný, je o ťažkom živote ale naplnenom sne plný úsmevných ale aj ťažkých scén, netypická česká tragikomédia. Pičus s Volvom je prinajmenšom kultový a Hrušínský by mohol byť nominovaný za jedného z najhorších záporákov v dejinách českej kinematografie. ()

joe777

Musím říct, že Kráska v nesnázích mne příjemně překvapila. Vhodný hudební doprovod (Radůza, A. Březina) diváka do děje vtáhne a nutí ho přemýšlet nad tím, co se stane v nejbližších minutách. Ovšem délka filmu mohla být o půl hodiny kratší. V jedné chvíli totiž vypadá celý děj u konce, ale přijde další komplikace. Chtěl bych vyzdvihnout herecké výkony Jiřího Schmitzera a Josefa Abraháma. Prvně jmenovaný se stará o humornou stránku téměř celého filmu. Určitě doporučuji, dávám 4* . ()

Kiedes

Jsem překvapen tak nízkým hodnocením jako je zde. Pro mě to byl krásný film, plný emocí, citlivosti...vynikající herecké obsazení do poslední postavy, krásné záběry. 80% ()

Snake.Charmer

Hřebejkovi filmy mám rád. Ale krásce v nesnázích jsem se dlouho vyhýbal, vlastně ani nevím proč. Možná to bylo nepříliš nadšenými ohlasy, které se ke mně dostaly, možná kvůli nepříliš dobře zvolenému plakátu. Člověk by ani neřekl, jakou skepsi (někdy i absolutní zhnusení) a naopak i nadšení může ve člověku vyvolat filmový plakát. Výsledný dojem z filmu pak může být naprosto protichůdný k pocitu z plakátu. Tak se stalo i u Krásky v nesnázích, kterou jsem až po více než čtyřech letech od uvedení shlédnul doma na DVD. V první řadě bych filmu nikdy nedal nálepku komedie, Kráska je v podstatě téměř čistokrevné drama. Ve srovnání se dvěma nejnovějšími Hřebejkovými kousky (Nevinnost, Kawasakiho růže) není sice jako celek tak silné, ale přesto má svoje výjimečné momenty a výborně napsané postavy. Za všechny bych vyzdvihnul Richarda, excelentně ztvárněného Jiřím Schmitzerem. Písničky Radůzy, částečně glosující děj, do filmu docela sedly. Hudba Aleše Březiny se také povedla na výbornou. Jen jí možná mohlo být trochu víc, třeba na úkor Hansarda. Použití Oscarové Falling slowly si mohl pan režisér opravdu odpustit. Ale i na pár výtek velmi příjemný zážitek. ()

HouseMK

Kterou krásku a jaké nesnáze měli na mysli? Ani jedno mi nějak fatální nepřišlo... Co mě potěšilo je množství opravdu dobrých hereckých výkonů a několik scén a situací ze života. Co mě naopak nepotěšilo je nesourodý a nepříliž poutavý děj. Plus nesmyslně splácaná hudba Radůzy a Hansarda, které mám oba hodně rád, ale sem se mi vůbec nehodili. Takže pro mě lepší průměr. ()

zahadum

Pán Schmitzer je hlavné a nechutné eso v tomto slušnom filme ktorý si veľmi servítku pred ústa neberie čo sa týka medziľudských vzťahov. ()

Matli

Typický český film bez náznaku něčeho zajímavého. Schmitzer občas perlil, ale film to nezachrání a Aňa mi taky není nějak zvlášť sympatická. 30% ()

Dement

Skvělí herci, nejlepší mi přišel Jiří Schmitzer, který si zahrál prvotřídního křupana-provokatéra. Krásná a bezprostřední Anna Geislerová, Macháčka jsem tedy v jeho roli moc nepobral, ale jinak jsou všichni velice dobří. Hudební a kompoziční stránka také výborná, kromě Radůzi, kterou ač mám rád, tak sem se nehodila. Některé kamerové záběry mi utkvěly v paměti.. Pár skvělích dramatických dialogů, škoda toho jednoduššího scénáře a občasné vyumělkované rádoby rafinovanosti. V naší malé České kotlině ale rozhodně nadprůměr. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007