Blbec k večeři

Dinner for Schmucks

Komedie

USA, 2010, 109 min

• O´Neill

Francouzský jsem neviděl, zato tohle nemá úroveň. Herecké obsazení je výtečné, samotní herci ale nemají prostor vyniknout. Má to být komedie, já jsem se ale pořádně nezasmál ani jednou. Zkrátka - jediné pozitivum, a důvod proč dávám hodnocení jaké dávám, je to, že i když to má skoro dvě hodiny, uběhlo to relativně rychle.(26.5.2011)

• campix

Částečný remake výborné francouzské komedie ze kterého dokázali udělat brak pro masy. Někomu se to asi líbí, ale když může člověk srovnat obě dvě varianty, tak není možné jiné hodnocení. Blbec k večeři s Ruddem a Carellem v hlavních rolích je infantilní, nevtipný a místy opravdu debilní film. Proto nevidím jiný důvod pro existenci tohoto filmu nežli vidinu peněz, ale kdo by taky něco jiného čekal. Bohužel jsou ještě daleko debilnější filmy, takže ode mě ne úplně špatné hodnocení.(2.8.2013)

• Malarkey

Nelíbí se mi, když Američani kopírují originály, ale tenhle film mě, i přesto, zaujal na první pohled. Můžou za to především dva herci - Chris O'Dowd, Zach Galifianakis. Kvůli těm dvoum jsem si to pustil a tu přepálenou stopáž přežil. Fakt je, že ta by mohla být daleko kratší. Začátek a půlka filmu je vlastně obrovská a nezáživná nuda, která se ale pak na samotné večeři výborně rozjede. Zach je ve svém živlu a Chris pár hlášek utrousí. Nicméně ve výsledku je hlavní tahák právě Zach, který je v dnešní době komediant první třídy. Nakonec jsem nelitoval. Za samotnou večeři to stojí vidět, i když je zbytek nuda až to hezký není.(19.2.2012)

• fishki

Už jednoducho týmto filmom neodpúšťam a ani pri ich hodnotení nežmúrim okom. Denne sa na nás valia komédie s originálnym nápadom, tak prečo dávať do priemeru a nadpriemeru takéto komédie len kvôli tomu, že sú milé a na nič sa nehrajú, že. Klišoidná šablóna prepálená o dobrých 30 minút. Skutočne jedinou záchrannou sieťou je Steve Carell. Stále ukazuje, že dokáže utiahnuť viac ako dvacať minút Office. Naopak Rudd vsádza na jeho cute look a ostáva v tieni. A taký chudák Galifianakis, ten už iné postavy asi hrať nebude. Jay Roach nikdy nebol super vtipný režisér, ale i tak postupne klesá pod priemer. A za tie stupídne "náhodné" vchádzanie do izieb som chcel ešte jednu hviezdu strhnúť.(26.12.2010)

Po většinu času je to vlastně docela nuda. Nuda a takové ty typicky americké trapné fórky - scény, kdy člověk neví, jestli by správně neměl odvracet hlavu od obrazovky. Jenomže ač bude poměrně zvláštní si to přiznat, snímek je i přesto zábavný. Velmi (já myslel, že "zábava" a "nuda" nejdou dohromady - zde je to tak 3:1). Celou druhou půlku jsem už jen zvráceně čekal a těšil se, jakou kravinu vypustí Carell z úst tentokrát. Prostě tak hloupé, až se člověk neubrání několika upřímným výbuchům smíchu. A graduje to taky pěkně, konec je super..!(23.1.2011)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)

• - Ve scéně, kdy se Barry (Steve Carell) urazí a odejde domů, sundavá si dioptrické brýle a nasazuje brýle zvětšovací. V dalším záběru si zvětšovací brýle sundá, ale pod nimi jsou i jeho dioptrické. (Danny F.)

• - Když se poprvé objevil nápad natočit tento remake, uvažovalo se obsadit do ústředních rolí Steva Martina a Billa Murraye. (oje)