Blbec k večeři

• Nizozemsko

Komedie

USA, 2010, 109 min

• dee-key

Nenávidět Ameriku je dneska celkem v módě a ti aktivnější mají celou škálu důvodů, proč jí pohrdají. Od války v Iráku přes všeljaké mocenské a politické machinace atd. Já Ameriku nesnáším, protože bere kvalitní Evropské a Asijské filmy a dělá z nich vlastní filmy, často tupé, debilní a nízké. Proto se na tento film nikdy nepodívám a proto ho nikdy nebudu hodnotit.(11.1.2014)

jay roach timto filmom potvrdil ze je iba obycajny remeselnik a k tomu aby naktrutil nieco ca sa zapise do pamati na dlhsie potrebuje herca s obrovskym komedialnym talentom (mike myers a jeho austin powers vs stiller a jeho focker). po pravde miestami som sa smial nahlas aby som o par minut trpel nad trapnostou a stupiditou zucastnenych. carell sa snazi co mu sily stacia a tak dokaze inak totalnemu debilovy ktoreho by kazdy hned zabil dat trocha osobnosti ale je v tom sam pretoze vacsina ostatnych zucastnenych su len vata (snad iba galifianakis je tak over the top ze je to az vtipne). original som nevidel ale viem si predstavit v com sa lisi od americkeho remake-u...(12.7.2011)

• D.Moore

Steve Carell má ohromný komediální potenciál. Vlastně nejen komediální. V jednu chvíli ze sebe dokáže dělat idiota, a o vteřinu později vás dojme příběhem vyprávěným pomocí preparovaných myší. Bohužel ale také představuje skoro vše, co remake Blbce k večeři nabízí. Zbytek je (až na Shapirovu velmi dobrou hudbu) zavrženíhodná ptákovina, která neměla vzniknout. A ani se vlastně moc nedivím, když ji má na svědomí tým velice podobný tomu, který spáchal Kopačky. Zkrátka zbytečný remake natočený stylem "čím víc, tím líp". Carellovi držím palce, ať je jeho další film lepší.(9.4.2011)

Scénář: David Guion, Michael Handelman .. Tento film to má, ostatně jako většina rimejků úspěšných snímků - v očích znalých diváků především, hodně těžké. Ale pokud se oprostíte (či neznáte) od originální Le Diner de cons, pravděpodobně si u tohohle amerického snímku nejenže nezanadáváte, ale pravděpodobně vás i slušně "poamericku" pobaví. V mém případě se zadařilo a pro ty, kterým jde do komediální noty výrazným způsobem Steve Carell, mohou počítat ještě s jednou hvězdičkou k dobru! Pro mne on není tou ideální komediální star, ale ty tři hvězdičky mi tam šperkovala pro změnu příjemně střelená (jen do malých rolí zatím obsazovaná) Lucy Punch. 70%.(6.9.2011)

• SallyZen

Nemám rád Carella. Ale tady byl nejlepší herec. Předčil Rudda, Galifianikise i ostatní. Film je to dost uhozený, sice kopíruje originál, ale koukat se na to určitě dá. Pár vtípků tam je povedených, ale, že bych se fakt smál, to ne. Bohužel mě zklamali i některé dialogy a napsané postavy, a proto nemůže být moje hodnocení ani průměrné. 40%(u večeře jsem se vlastně smál;Walliams taky dobrej)(6.11.2012)

• - Film je remakom úspešnej francúzskej komédie z roku 1998 Le Diner de cons, u nás uvádzanej pod názvom Jeden blbec na večeru. Hlavnú úlohu blbca si tu zahral známy francúzsky herec Jacques Villeret. (BathoryMan)

• - Když se poprvé objevil nápad natočit tento remake, uvažovalo se obsadit do ústředních rolí Steva Martina a Billa Murraye. (oje)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)