Blbec k večeři

Blbec na večeru

Dinner for Schmucks

Komedie

USA, 2010, 109 min

Nu ano, není to tak šarmantní jako Veberova francouzská předloha, je to jí spíše jen inspirováno než coby ryzí remejk, je to prostě jiné - americké - a je to dobré! I když má film pár slabých a zbytečných scének a místy je děj tak trošku >na houpačce< , scénář je promyšlený a zbytečně se nepodbízí, herci hrají v mezích žánru výtečně civilně a jestli dát americkým diváckým >blbcům< komedii s pointou, tak d.m.s.n. právě takto. . . . A ty mausí >mrtvé obrazy< ? Geniální! Za ně ta čtvrá hvězda... - - - - - (Poprvé viděno v lehce stádněsvátečním dobrém rozmaru 8.5.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 3249., komentář zde dvěstědesátý - 9.5.2013)(9.5.2013)

Jedním slovem LÍTOST. Tato emoce na mě ve filmech velmi působí a když ji zakomponovali do této komedie, kde je mimochodem překvapivě skvělí Steve Carell, tak mě to dostalo. Je to film sice bez hlubšího smyslu, jen samé americké rádoby velké myšlenky, ale líbil se mi tento film. Originál tohoto filmu jsem neviděla, takže ho nemám s čím srovnat, ale rozhodně dávám 60%.(4.3.2011)

Nedotknutý francúzskym originálom. Dinner for Schmucks je pre mňa dosť prekvapením pretože som nečakal nejakú horibilnú zábavu - síce som ju nedostal, ale vzhľadom na skvelé obsadenie ktoré ma neskutočný komediálny charakter to bolo veľmi stráviteľné a vo veľa prípadoch aj enormne zábavné, teda hlavne kvôli tomuto obsadeniu. O vtipné momenty nebola núdza, niektoré ale vyzneli trápne a bez efektu, pri iných som padal smiechom. Je to taký lepší priemer čo sa týka komediálneho žánru. A ešte niečo ... Stephanie Szostak je neskutočne nádherná - túto dámu budem pozornejšiu sledovať. 6+/10(8.1.2011)

Scénář: David Guion, Michael Handelman .. Tento film to má, ostatně jako většina rimejků úspěšných snímků - v očích znalých diváků především, hodně těžké. Ale pokud se oprostíte (či neznáte) od originální Le Diner de cons, pravděpodobně si u tohohle amerického snímku nejenže nezanadáváte, ale pravděpodobně vás i slušně "poamericku" pobaví. V mém případě se zadařilo a pro ty, kterým jde do komediální noty výrazným způsobem Steve Carell, mohou počítat ještě s jednou hvězdičkou k dobru! Pro mne on není tou ideální komediální star, ale ty tři hvězdičky mi tam šperkovala pro změnu příjemně střelená (jen do malých rolí zatím obsazovaná) Lucy Punch. 70%.(6.9.2011)

• predators

Zase jedna o kamarádech a o objevení toho kousku dobra uvnitř sama sebe. Jako by to nestačilo v předchozích osmadvaceti komediích. Je to tak střídavě oblačno až polojasno, nemůžu říct, které okamžiky převládaly, ale zasmál jsem se sotva dvakrát! Tedy, nejde o nic hrozného, trpět při sledování vypreparovaných myší neusnete, ale zábavu si představuji trochu jinak. Uvidíme, jak dopadne pokračování, Blbec k snídani, Carell už preparuje další zvířata... 40%(12.1.2011)

• - Film je remakom úspešnej francúzskej komédie z roku 1998 Le Diner de cons, u nás uvádzanej pod názvom Jeden blbec na večeru. Hlavnú úlohu blbca si tu zahral známy francúzsky herec Jacques Villeret. (BathoryMan)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)

• - Ve scéně, kdy se Barry (Steve Carell) urazí a odejde domů, sundavá si dioptrické brýle a nasazuje brýle zvětšovací. V dalším záběru si zvětšovací brýle sundá, ale pod nimi jsou i jeho dioptrické. (Danny F.)