• Josefin

Pravý vyčpělý americký remake svěžího francouzského originálu, na chvíli jsem aspoň doufala v zábavnou parodii, jenže forkům docházel dech.Celkově nevypadal jako blbec jen Steve Carell, nakonec jsem měla pocit, že otravných nudných blbců je tam, až moc. Ovšem přiznávám, že ti myšáci byli skvělí a divoký bohém také. Nudné a místy vtipné zároveň, Jay Roach tomu fakt dal na zadek. Dávám 2*z milosti parkrát jsem se zasmála.(25.1.2011)

hodnotiac to oddelene od francúzskeho originálu to síce je hollywoodska komédia s ponaučením presne podľa schémy, no ja som sa bavil, humor mi vyhovoval, herecké obsadenie bolo výborné a film obsahuje najlepší dialóg o kozách v histórii kinematografie; jay roach sa (s výnimkou nepodarenej "kampane", čo bol krok mimo) stáva obľúbeným režisérom mojich guilty pleasure hovadín;(11.10.2014)

Film, ktorého základom bola úspešná francúzska komédia a ktorého pretvorenie v komédiu americkú postráda akéhokoľvek ducha. Ústredná zápletka je všedná, bez nejakých výraznejších odmien, prekvapivých zvratov, alebo pamätných scén. Je pravda, že vo filme sú postupne prezentované drobné vtipy, ktoré ako celok pôsobia uspokojujúco, hlavne preto, lebo odrádzajú vašu pozornosť od neustáleho sledovania hodiniek, dúfajúc že to všetko čoskoro skončí. Roach je režisér, ktorý dokáže pracovať z humorom a aj dokáže vytvoriť humorné postavy. Bohužiaľ to čo fungovalo v Austinovi Powersovi, tu nefunguje. Ale zase úprimne to nikto ani nečakal. Trocha to len zamrzí, lebo Rudd aj Carell majú za sebou kopec lepších filmov a tu podávajú veľmi všedný výkon. Ale znova podotýkam, ako celok uspokojujúce. Hlavne neporovnávať z pôvodným filmom. Americký film má veľa nedostatkov a k dobru mu slúži to, že sa ich nesnaží skrývať. Naopak sa snaží z miest ktoré fungujú vyťažiť čo najviac.(2.2.2011)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $73,026,337Tržby Celosvetovo $86,796,502Tržby za predaj DVD v USA $13,522,983 //počet predaných kusov 824,259║ bláznovina, miestami až neúnosná, ale ten rozpočet na takýto film dobrá paľba /40%/(15.1.2011)

Prva tretina filmu, ktora je v tragikomickom style originalu je super. Behom nej som si oblubil postavy (ci uz nerozhodneho Paula Rudda, tak aj polutovania hodneho zabavneho blbca Carella). Lenže odkedy sa na scene objavi expriatelka hlavneho hrdinu, tak sa film zvrhne v neskutocne trapny kolobeh hrubozrnnych vtipov, ktore su zabavne prilis zriedkavo. Obcas si este tvorcovia spomenu aj na serioznu liniu, ktora ale k tym hrubozrnnym vtipom vobec nepasuje. Len kvoli postavam, ktore som si stihol v prvej tretine oblubit, som film dopozeral do konca. Asi najviac ma bohuzial sklamala scena na ktoru som bol zvedavy najviac (samotna vecera). Original milujem, ale napriek tomu na tomto nie prilis podarenom remaku ocenujem aspon to, ze nie je otrockou kopiou ako je to v poslednej dobe v USA zvykom (Experiment, REC, Let the Right One In), ale autori sa snazili koncept niecim osviezit. Bohuzial nie prilis uspesne. 5/10.(14.1.2011)

• - Film je remakom úspešnej francúzskej komédie z roku 1998 Le Diner de cons, u nás uvádzanej pod názvom Jeden blbec na večeru. Hlavnú úlohu blbca si tu zahral známy francúzsky herec Jacques Villeret. (BathoryMan)

• - V raných fázích projektu se uvažovalo o obsazení Saschy Barona Cohena. (oje)

• - Komedie byla do kin distribuována pod krycím názvem Emphasis. (oje)