Vražedná terapie

Marsik

Pokud to měl být horor, tak to mělo málo hororových prvků. Ovšem samotná atmosféra psychiatrické léčebny byla místy až mrazivá. Rozhodně jsem se nenudil, ale celý film byl takový zvláštní. Mám rozporuplné pocity, takže musím s odstupem času na to mrknout znovu a pokusit se správně pochopit to, co film chtěl divákovi říci. Prozatím dávám silné 3 a půl hvězdičky. 69% ()

ledzepfan

Jako nevím jestli jsem neviděl nějákou prostříhanou verzi-pač minimálně jeden záběr z traileru v tom filmu nebyl...ale i když je tam slušně budovaná atmosféra a příběh se odvíjí pěkně zapeklitě-nakonec se všechno rozplete do naprosto tuctové pointy,kterou jsme už jakoby párkrát viděli.......Kupodivu jsem si nejvíc užíval herecké výkony,které jsou pěkně přirozené a vlastně by mi vůbec nevadilo,kdybych se místo "jakožehorroru" koukal jen obyčejný na pracovní týden těchle sympatických odstraňovačů azbestu :) ()

FFilipCZ

Dát 45minut (tedy skoro polovinu celkové stopáže filmu) na rozjezd, než se začne něco dít, se mi zdá celkem přehnané. Ale z nepochopitelných důvodů to celkem rychle utíkalo. Až poslední půl hodina by se dala označit za "hororovou" - v uvozovkách to mám schválně, protože s hororem toho film moc společného nemá. Prostředí a prostory psychiatrické léčebny vybrány ideálně. Atmosféra ucházející, stejně jako děj a příběh. Avšak u scén jsem se nebál, tudíž tomu víc jak 3* nedám. ()

jarkolar

Tento snímek by neměl přehlédnout žádný fanoušek žánru. Trochu mě mrzí, jak někteří říkají, že je to zmatené a nepochopitelné, i když i já o jednu zvedám na plný počet až po druhém vidění, kdy je to vše o trochu jasnější, když člověk dopředu ví, jak to je a soustředí se na pojítka od začátku. Tento film buduje od začátku skvělou tísnivou atmosféru a i když člověk dlouho neví, co vlastně mu zde nesedí, moc dobrý pocit z toho nemá a to se nepustí až do konce, který já považuji za vynikající. ()

zdepapepa

Řemeslně vynikajícně odvedená práce. Aneb jak se dá s malým rozpočtem a málo herci uhrát velké divadlo. Ostatně s takovým "pódiem" (naprosto dokonalý cvokhaus, jako vypadnuvší ze Silent Hillu) se to točí jedna báseň. Skvěle vybudovaná atmosféra je ovšem ke konci mírně rozmělněna a tak bohužel jen 4 hvězdy. EDIT: Ale jo, tohle si zaslouží i tu 5., protože takhle by měl vypadat pravý zfilmovaný Silent Hill. ()

pools odpad!

Neskutečná TRAPÁRNA! Film o tom jak parta dělnasů svačí, chystá se k práci, nebo o práci mluví v domě kde "straší"... Žánrová vykrádačka tolika věci, že je ani nemá cenu vyjmenovávat, strašlivé!!! herecké "výkony", odpudivá kamera, spád pomalejí než Solaris... Popravdě Plan 9 From Outter Space byl děsivější film s přesvědčivějšími hereckými výkony a lepší kamerou... Které zvrácené mysli se tohle může libit? ()

Naslund

Autor si asi řekl: Chci natočit horor. Ale z jakého prostředí? Á, odlehlá bývalá psychyatrická léčebna, nejlépe s protiatomovým krytem. To a trocha disharmonické hudby pocuchá v nočních hodinách divákům nervy. Teď už jen prostředí narvat partou lidí a doplnit nějakou tu mystiku. Jsme v psychiatrické léčebně, takže to může být vlastně cokoli z minulosti, co se bude divákům po kouskách odhalovat. To musí mít úspěch. První dvě třetiny na mě taky působily skvěle, ale to co následovalo bych raději neviděl, protože se tam zhmotnily všechny mé nejčernější představy. A to bohužel ne v té správné zvrácené hororové logice, ale v tom, k čemu jednoduše vybízí příběh. Bohužel to taky zahrnuje destrukci atmosféry a degradaci děje. Kvůli tomu bych raději než Session 9 viděl potřetí Osvícení. ()

Makky

Nevyužitý potenciál, respektíve pomalé budovanie atmosféry kvôli ničomu. To najatraktívnejšie, všetky sessions, boli síce super, no kvôli čomu? Celý film stál na výborne zahraných postavách a atmosfére a mal stáť na výbornom závere, no nestalo sa. Všetko vyznelo nakoniec zbytočne, ako keď sa beznohému kúpi kolobežka. Čakal som viac... ()

Desperado

Výborne skĺbený žánrový mix, ktorý zaujme predovšetkým originálnou atmosférou. Postavy sú skvele napísané a zahrané. Vôbec, scenár patrí k tým najlepším, s akým som sa vôbec vo filmoch týchto žánrov stretol. Niečo ako nepriamy prequel Andersonovho neskoršieho filmu The Machinist. ()

YURAyura

10/10 Netusena pecka, ktera v dobe sveho vzniku nezaslozene usla me pozornosti. Je to takovy komorni pribeh, i kdyz se odehrava na docela rozsahlem miste. Od zacatku budete mit pocit, ze neco neni v poradku, vsichni zucastneni se chovaji vic nez divne a maji sva ne zrovna pekna tajemstvi a v prostredi opusteneho lunatic-hauzu, kde se z ne zcela jasnych duvodu ocitnou na humoru rozhodne neprida. Atmosfera postupne houstne, az se pak neda ukrojit ani lekarskym skalpelem. Zabiji se bez ohledu na denni/nocni dobu a obetmi nejsou zadne vyjukane studentky ale zdravi a silni pracujici chlapi. Mozna nejsem uplne objektivni, ale pred casem jsem si sam prosel opusteny zamek, kde byli pred tim umisteni dusevne nemocni a ty zapisky, ktere osetrovale pak uz nestacili odstanit ze zdi samotky nebo co byly prelepene tapetou = dost desivy zazitek. Nevim jestli bych si tam po shlednuti tohoto filmiku jeste troufnul.... ()

AlistairMir

Zajímavej kousek, kde se toho moc nestane, ale znepokojující atmosféra udržuje diváka v pozoru. Jediná škoda, že to bylo hodně předvídatelný, každopádně Vražedná terapie je snímek, který si své publikum najde a nenudí. Hodně mi to připomínalo, pro mě o kapku lepší, Hluboké lesy 2. ()

berusche

Bylo to tak dobré, že vlastně vůbec nevadí, že to poněkud narušuje podstatu svátků vánočních. Omlouvám se tedy, že moje chutě poněkud nekorespondují s těmi klasickými, ale tohle byla taková bomba, že si to pozornost každopádně zaslouží. Nejistota, kterou v divákovi vyvolá obsah už na začátku, vás bude držet celou dobu trvání téhle záležitosti. Nejen, že totiž vůbec nebude vědět, na čem jste, ani netušíte, kdo z hrdinů tady má být záporák, kdo klaďas, nakonec vlastně můžete mít jen lehkého tušení, že tohle happy end mít nebude. Ačkoli je to otřepané, mám dojem, že tohle psycho si budu nějakou dlouhou chvilku pamatovat. ()

GrungeChild

Mrzí mě, že se k takhle šťavnatým snímkům dostávám až poměrně pozdě, ale o to větší překvapení to pak je. Danverský ústav tomu dodává neskutečný šmrnc (ale i přesto jsem rád, že ho nakonec sundali), postarším páprdům to bezvýhradně věřím, a ten zrzek z kriminálky k mému podivu opravdu umí na kameru předvést i něco jiného, než to absolutně nejdrsnější sundávání slunečních brýlí (tedy, hned po Chucku Norrisovi, samozřejmě). Perfektní atmosféra s dobrými nápady, kterou občas narušuje jen ta všudypřítomná lacinost, a nepříjemně vlezlý pocit, že vám někdo šeptá do ucha. Také velké plus za poměrně otevřenou interpretaci, rád pak v diskuzích sleduji hádky přechytřelých blbečků (což samozřejmě není myšleno na csfd! .) Pro mě silné 4 a půl. ()

honajz2

To chtělo být tak psychologické, až to ve finále bylo otravné. Dobře, asi takhle, ono to špatné není, to rozhodně ne, zajímavé momenty to opravdu má. A ano, i tu atmosféru. Jenže tempo snímku je takové pomalé, díky čemuž je pomalá i atmosféra a to způsobuje jednu věc - není dostatečně silná. Potenciál tam byl, ale mám z toho takový pocit, že Brad Anderson se prostě bál přidat, přitvrdit, protože pak by to působilo o dost líp a silněji, takhle je to strašně rozmělněné a utahané. Ve finále už mi to s tou přehnanou psychologií lezlo na nervy. Prý že to je správné "psycho"... Tak ok, pro někoho jo, pro mě je psycho třeba Eraserhead nebo Babadook, tohle mě nechává docela chladným. Navíc se mi celý tenhle film zdá moc přechválený. Slabé 3* ()

Martin741

Session 9 je dost kvalitny film s vybornym scenarom. Partia chlapov ma za ulohu cosi spravit v opustenej budove blazinca, ktory sa tyci do strasidelnej vysky. Pochopitelne, budova ma svoje tajomstva a prave vtedy sa kvalitny horor len zacina. A za zaverecnu scenu musim dat vysokych 79 % ()

Abes

Skvěle natočený triler s hutnou atmosférou. Od chvíle kdy se ve filmu objevily nahrávky terapií jsem měl vážně divnej pocit v kalhotách. Až do poslední chvíle nevíte komu to vlastně mrdlo. ()