Krásný a velkolepý snímek se skvělými herci. Errol Flynn coby férový pirát Peter Blood, krásná Olivia de Haviland, zlý francouzský pirát Basil Rathbone (který byl na plátně tragicky krátkou dobu) a Lionel Atwill v roli plukovníka Bishopa. Tato jména jsou už sama o sobě zárukou skvělé podívané. Film byl navíc skvěle natočený a nenudil ani vteřinu. Myslím si, že by filmu slušela již barva.(21.1.2009)

Můj první film a Errolem Flynnem a musím říct, že rozhodně nejsem zklamaný. Čekal jsem, že té akce bude o trochu víc, možná až zbytečně mnoho je vyprávěno textem, ale hlavní hrdina je opravdu z těch, kterému se dá fandit. Takový zásadový frajer, na kterého se dobře kouká. Asi jsem ale čekal přece jen trochu víc. Souboj na meče má ale grády i po takové době.(6.8.2014)

Kapitán Blood je síce archetypom pirátskych filmov, avšak tých šermiarskych súbojov tam až tak veľa nie je, dobývanie lodí je zmieňované viac menej iba v dialógoch a na mňa film pôsobil prekvapivo prepolitizovane. Našťastie ale aj tá politika je zromantizovaná a zjednodušená, takže zábavu nekazí. Dočkáme sa bojov na mori, ktoré viac pripomínajú vojnové filmy, ako klasické pirátske dobrodružstvo. Zasmial som sa pri scénach v štúdiu, ktoré sa odohrávajú v exteriéroch, ale my nevidíme oblohu. Nie je to výčitka, ale dnes to už môže byť zdrojom humoru. Slušný je aj scenár, ktorý nikdy nenechá postavy oddychovať a musia sa stále vysporadúvať s novými okolnosťami. Chémia medzi potenciálnymi budúcimi milencami a protivníkmi funguje, čím dielo dospieva u diváka k očakávanej spokojnosti, ale dnes už nedokáže uchvátiť tak, ako v dobe svojho vzniku.(5.7.2014)

Poctivý pirátský film obsahující téměř vše, co k tomuto žánru patří, sympatický hrdina, sympatický objekt jeho touhy, více než jeden záporák, dynamické šermířské souboje, námořní bitva a romantické dálky. Chybí jen ten poklad, dřevěná noha a papoušek. Doplněno velice slušnými vizuály, z kulis jsem studio téměř necítila. Navíc jsem díky tomuto filmu naplno docenila Ostrov Hrdlořezů, který v mnoha ohledech skládá Curtizovu filmu hlubokou poklonu anebo jej vykrádá... Vyberte si sami.(12.3.2010)

Rozpočet $1,2milióna║ Herec Errol Flynn je jednoznačne jednou z najvýraznejších filmových osobností 30.rokov minulého storočia, čo dokazuje svojím šarmom v úlohe pirátskeho kapitána Blooda. Film má na svoju dobu spravené dosť slušne kulisy, na tvorcoch je vidieť že sa vedeli dobre pohrať s kamerou a tým pádom do vizuálu dobre zapasovali aj také nápadité vsuvky s tieňmi postáv, čo sú mimo obraz, taktiež súboje majú svoje nenahraditeľné čaro. /80%/(3.10.2008)

• - V snímke neboli použité žiadne lode v životnej veľkosti. Tvorcovia využili zadnú projekciu, miniatúry a zábery z nemého filmu The Sea Hawk (1924), ktorý bol rovnako ako Captain Blood natočený podľa románu Rafaela Sabatiniho. (beso74)

• - Herec Basil Rathbone nebol spokojný s obsadením do úlohy francúzskeho piráta. (beso74)

• - Pre Errola Flynna (Peter Blood) to bola prvá hlavná úloha a ten bol z toho tak nervózny, že režisér Michael Curtiz musel neskôr, keď herec nadobudol istotu a sebadôveru, jeho najrannejšie scény z filmu pretočiť ešte raz. (beso74)