Kapitán Blood je síce archetypom pirátskych filmov, avšak tých šermiarskych súbojov tam až tak veľa nie je, dobývanie lodí je zmieňované viac menej iba v dialógoch a na mňa film pôsobil prekvapivo prepolitizovane. Našťastie ale aj tá politika je zromantizovaná a zjednodušená, takže zábavu nekazí. Dočkáme sa bojov na mori, ktoré viac pripomínajú vojnové filmy, ako klasické pirátske dobrodružstvo. Zasmial som sa pri scénach v štúdiu, ktoré sa odohrávajú v exteriéroch, ale my nevidíme oblohu. Nie je to výčitka, ale dnes to už môže byť zdrojom humoru. Slušný je aj scenár, ktorý nikdy nenechá postavy oddychovať a musia sa stále vysporadúvať s novými okolnosťami. Chémia medzi potenciálnymi budúcimi milencami a protivníkmi funguje, čím dielo dospieva u diváka k očakávanej spokojnosti, ale dnes už nedokáže uchvátiť tak, ako v dobe svojho vzniku.(5.7.2014)

Poctivý pirátský film obsahující téměř vše, co k tomuto žánru patří, sympatický hrdina, sympatický objekt jeho touhy, více než jeden záporák, dynamické šermířské souboje, námořní bitva a romantické dálky. Chybí jen ten poklad, dřevěná noha a papoušek. Doplněno velice slušnými vizuály, z kulis jsem studio téměř necítila. Navíc jsem díky tomuto filmu naplno docenila Ostrov Hrdlořezů, který v mnoha ohledech skládá Curtizovu filmu hlubokou poklonu anebo jej vykrádá... Vyberte si sami.(12.3.2010)

Můj první film a Errolem Flynnem a musím říct, že rozhodně nejsem zklamaný. Čekal jsem, že té akce bude o trochu víc, možná až zbytečně mnoho je vyprávěno textem, ale hlavní hrdina je opravdu z těch, kterému se dá fandit. Takový zásadový frajer, na kterého se dobře kouká. Asi jsem ale čekal přece jen trochu víc. Souboj na meče má ale grády i po takové době.(6.8.2014)

Odysea kapitána Blooda byla jednou z prvních knih, které jsem ve svých pěti letech přečetl, a byl to pro mě náramný trhák. Proč si nezopakovat dětsví? Pardon, už to nejde. Ano, Curtizův Captain Blood je naprosto základní kámen veškerých pirátských filmů, který udělal z Errola Flynna hvězdu doslova přes noc. Ale té dobrodružné romantiky je na mě už moc. Na méně jak čtyři ale nepůjdu, protože z formálního hlediska chybu těžko pohledat.(8.7.2005)

Romantika ze staré školy, která by si zasloužila remake. A to přestože nikdo tak dokonalý, jako tehdejší Errol Flynn, už dnes není a tady navíc ukázal, že kromě šermu a gymnastiky umí dojímavě hrát. Příběh o otrokovi, který se zamiluje do své majitelky, aby ji pak po různých dobrodružstvích sám vykoupil ze zajetí a tedy se na oplátku stal jejím vlastníkem, má v sobě dráždivý submisivně dominantní potenciál, který snímek z poloviny 30. let zdaleka nerozehrál tolik, jak by mohl. K tomu připočtěme humor (vtipná závěrečná scéna) a velmi dobře zvládnuté námořní bitvy. Není divu, že tímhle snímkem se stal Errol Flynn hvězdou.(28.4.2015)

• - Herec Basil Rathbone nebol spokojný s obsadením do úlohy francúzskeho piráta. (beso74)

• - Pre Errola Flynna (Peter Blood) to bola prvá hlavná úloha a ten bol z toho tak nervózny, že režisér Michael Curtiz musel neskôr, keď herec nadobudol istotu a sebadôveru, jeho najrannejšie scény z filmu pretočiť ešte raz. (beso74)

• - Původně měl hrát hlavní roli Cary Grant, kterého ale studio Warner nečekaně odmítlo. Podle jedné verze připadal Grant studiu příliš zženštilý. (Pavlínka9)