Romantika ze staré školy, která by si zasloužila remake. A to přestože nikdo tak dokonalý, jako tehdejší Errol Flynn, už dnes není a tady navíc ukázal, že kromě šermu a gymnastiky umí dojímavě hrát. Příběh o otrokovi, který se zamiluje do své majitelky, aby ji pak po různých dobrodružstvích sám vykoupil ze zajetí a tedy se na oplátku stal jejím vlastníkem, má v sobě dráždivý submisivně dominantní potenciál, který snímek z poloviny 30. let zdaleka nerozehrál tolik, jak by mohl. K tomu připočtěme humor (vtipná závěrečná scéna) a velmi dobře zvládnuté námořní bitvy. Není divu, že tímhle snímkem se stal Errol Flynn hvězdou.(28.4.2015)

Poctivý pirátský film obsahující téměř vše, co k tomuto žánru patří, sympatický hrdina, sympatický objekt jeho touhy, více než jeden záporák, dynamické šermířské souboje, námořní bitva a romantické dálky. Chybí jen ten poklad, dřevěná noha a papoušek. Doplněno velice slušnými vizuály, z kulis jsem studio téměř necítila. Navíc jsem díky tomuto filmu naplno docenila Ostrov Hrdlořezů, který v mnoha ohledech skládá Curtizovu filmu hlubokou poklonu anebo jej vykrádá... Vyberte si sami.(12.3.2010)

Prikláňam sa predsa len k nižšiemu hodnoteniu. A má to za následok zbytočne prepálená minutáž a ešte jedna podstatná vec. A to tá, že niektoré námornícke bojové scény boli vystrihnuté z iných, starších pirátskych spektáklov, čo je pre mňa ( hlavne u takýchto prestížnych, veľkorozpočtových projektoch ) hanba.(8.10.2014)

Po zhlédnutí této pětihvězdičkové dobrodružné pirátské klasiky by divák mohl docenit i Harlinův Ostrov hrdlořezů, který je vlastně moderním (ženská hrdinka) vyseknutím poklony M.Curtizovi. (M.Modine je vizuálně stylizován do E.Flynna a Harlin nejen že z Blooda cituje mnohé scény, ale dokonce i jednotlivé záběry, např. koráb vybuchující po zásahu prachárny).(24.5.2007)

Kapitán Blood je síce archetypom pirátskych filmov, avšak tých šermiarskych súbojov tam až tak veľa nie je, dobývanie lodí je zmieňované viac menej iba v dialógoch a na mňa film pôsobil prekvapivo prepolitizovane. Našťastie ale aj tá politika je zromantizovaná a zjednodušená, takže zábavu nekazí. Dočkáme sa bojov na mori, ktoré viac pripomínajú vojnové filmy, ako klasické pirátske dobrodružstvo. Zasmial som sa pri scénach v štúdiu, ktoré sa odohrávajú v exteriéroch, ale my nevidíme oblohu. Nie je to výčitka, ale dnes to už môže byť zdrojom humoru. Slušný je aj scenár, ktorý nikdy nenechá postavy oddychovať a musia sa stále vysporadúvať s novými okolnosťami. Chémia medzi potenciálnymi budúcimi milencami a protivníkmi funguje, čím dielo dospieva u diváka k očakávanej spokojnosti, ale dnes už nedokáže uchvátiť tak, ako v dobe svojho vzniku.(5.7.2014)

• - Herec Basil Rathbone nebol spokojný s obsadením do úlohy francúzskeho piráta. (beso74)

• - Na hlavnú mužskú úlohu bol zvažovaný aj Brian Aherne, no odmietol. (Michal74)

• - V románovej predlohe bojovali kapitán Blood (Errol Flynn) a kapitán Levasseur (Basil Rathbone) o Madamoiselle d'Onefoys a nie o Arabellu Bishop (Olivia de Havilland). Vo filme sa tieto dve ženské postavy zlúčili v jednu, aby sa tak ušetrili nejaké peniaze. (beso74)