I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

stration

Jednu hvězdičku navíc za prostředí Korsiky, kde jsem film na zájezdě zhlédl. Jinak se jedná o průměrnou až podprůměrnou komedii u které se málo zasmějete, ale dozvíte se něco málo o Korsice. ()

Derek

Nudné pachtenie sa od nikial nikam v krásnom prostredí Francúzskej Korziky. Dobrých vtipov je pomále, ale o to viac sa dočkáme trápnych situácií. Nepomáha tomu ani dabing, lebo som si istý že vačšina humoru stojí práve na rozdieloch medzi Korzičanmi a Francúzmi z vnútrozemia. ()

Frenegonda

Nevím nevím, snad téhle/mé oblíbené dvojce/ nedošel dech. To by mě moc mrzelo. Korsický případ je pro mě trošku těžkopádný a přes všechnu akci nudný film. ()

ilemas

Tenhle film jsem chtěl vidět jen kvůli Korsice, ale i té je tam poskrovnu. Taková neslaná, nemastná komedie, na to, že v ní hrají dvě skvělé francouzské hvězdy, nic moc. ()

ZoltanCZ

První polovina filmu je zábavná, druhá však začíná být křečovitá a nudná...Celkově ale působí tato komedie slušným dojmem a byť je zapomenutelná, na letní večer neurazí...5/10 ()

Figu

Typická pohodová komedie, která dvakrát nepobaví, ale ani neurazí. Dvojice Reno - Clavier v jejich hereckém životě společně podali už daleko lepší výkony, takže kdo je viděl pohromadě třeba coby "návštěvníky", bude u této komedie zřejmě zklamán... Osobně jsem koukl na filmek na tři části a to má pouhou hodinku a půl... To naznačuje jediné a to, že já bych na Korsiku za tímhle případem jen tak nepádil. 50% ()

Martin741

Tuctova francuzska kriminalna akcna komedia. Som sice funda Claviera, a ten sa teda nijak nepredviedol. Ma za ulohu najst akehosi Ange Leoniho - ono lenze veci sa na Korzike, kde sa film odohrava, hodne komplikuju a tam padom divak dostane slusnu komediu. Ovsem, akcna spionazna komedia Operace Corned beef je stale vyssie, toto nesiaha Operaci Corned Beef ani po pas : 58 % ()

BUD-SFIS

Sice hvezdna dvojka, proto take 2 hvezdy. Jinak nic zajimaveho nestoji za zminku. Ftipu pomalu a kdyz uz tak pro nas nepochopitelny. Hezka priroda a sestra Lea ale nespasi cely film. ()

gabin(a)

No řekněte, už si někdo udělal srandu z vlastních separatistů? Nota bene z těch, co používají bomby? A s Jeanem Reno a Christianem Clavierem k tomu? To si přece ty tři hvězdy zaslouží! ()

Juto

Film na mňa pôsobí šťastným a povznášajúcim dojmom spolu so slnečnou a krásnou scenériou Korziky. Film ukazuje veľa paródií na politický a kultúrny život Korziky. Christian Clavier a Jean Reno sa skvelo doplňujú a spolu vytvárajú výborné vtipné scény. 6/10 ()

MJMilan

Čekal jsem od tohoto snímku daleko míň, takže příjemné překvapení. Není to sice nic převratného, ale pobavilo, neurazilo. ()

Mol

Velké očekávání, bohužel mě to hodně zklamalo. Tahle dvojce už spolu udělala komedie, u kterých jsem se válel smíchy. Tohle byl spíš obyčejný krimi film se špetkou humoru. Málem jsem to ani nedokoukal. ()

andrii

Renomé chytrosti pletek s žánry, nově vytrousili páni-klauni, kormidelníci, řezající  moře všeho, v "noře" Napoleonově. ()