I tvrďák si může na Korsice vylámat zuby... Hlavní postavou typické francouzské bláznivé komedie je pařížský soukromý detektiv Jack Palmer (Christian Clavier). Má o sobě velmi uspokojivé mínění a úkol, který dostane, totiž najít jakéhosi Ange Leoniho (Jean Reno) a doručit mu zprávu o dědictví, pokládá za čirou rutinu. Jenomže to ještě netuší, že Leoni žije na Korsice a jako správný Korsičan šéfuje hnutí za nezávislost, které si pohrává s teroristickými metodami. O tom, že přecenil své síly, se Palmer přesvědčí bezprostředně po příjezdu na ostrov. Korsika je totiž místo mimořádně specifické, kde, zdá se, platí úplně jiné zákony než všude jinde. Palmerova snaha najít „dědice“ se mění v sérii nehod, únosů, katastrof a komických střetů s policií i separatisty. Přestože ho tato mise málem připraví o zdravý rozum, Palmer nakonec Angeho najde, ale jen proto, aby pochopil, že věci nejsou tak, jak se jeví, nebo jak mu bylo vysvětleno. A co ta půvabná Angeho sestra? (Česká televize)

filmmovier

Ze společné filmografie Jeana Reno a Christiana Claviera je sice Korsický případ slabší kus, ale pořád jde o skvělou a zábavnou pohodovku, kterou se nebojím doporučit. Ano, je to zejména hereckým koncertem obou zmíněných herců, ti dva se pro sebe prostě narodili a opět jim to náramně šlape, navrch je tu k nim navíc krásná Caterina Murino. Jednotlivé situace, do nichž se hlavní hrdina (Clavier) dostává, jsou typicky francouzsky ztřeštěné a i v tomto případě fungují. Korsika je navíc extrémně lákavá a velmi sympatickou přidanou hodnotou je pohled na rivalitu Korsičanů vs. zbytek světa a bonusové záběry v závěrečných titulcích. Nejen kvůli tomu ale stojí film za pozornost. Pohodovka, která má sice blíže k průměru, ale ve své druhé polovině mě naprosto strhla, takže rád jednu hvězdu přidám. Korsický případ si to zaslouží. 70 %. ()

Beky

...jo tak tohle jsem viděl už hodně dávno, kecám, nedávno to běželo v televizi, tak proč si sakra nevzpomenu očem to vlastně bylo....., napadá mě, že příběh nestál za nic, postavy a jejich osudy mě nezajímaly,scény mě nudily a i když se jednalo o příznivou stopáž, nemohl jsem se zbavit pocitu nudného pseudoufilmového pokusu, který nezachránily ani zvučná jména v obsazení...jedním slovem těžká nuda...teda více slovy:)...Reno by si měl už pomalu dávat pozor kam jeho kariéra bude spět!! ()

Master19

Jelikož Korsiku - svérázné lidi, rozstřílené a posprejované značky, atd... - trošku znám, docela dobře jsem se bavil. I záběry na přírodní scenérie jsou vydařené. Nicméně musím uznat, že i přes hvězdnou ústřední dvojici to není žádný zázrak. Není se co divit: zápletka, která jinde vystačí na jednu scénu je tu nafouknuta na celý film. Shrnu-li to, tak pokud jste na Korsice byli, budete se bavit, pokud ne tak se budete bavit o poznání méně... ()

Ravi

Zábavný děj herecky dobře zvládnutý. Žádná pecka to není, ale žádná hrůza taky ne. Film trochu neví, čím chce být - chvíli baví, chvíli ne, chvíli je romantický, chvíli zas něco jiného. Zkrátka Reno a Clavier = záruka slušné zábavy bez potřeby přemýšlet. 65% = 3/5 ()

Zagros

Bohužel ne každý den je posvícení. Dvojice Clavier + Reno tentokráte vůbec nezafungovala, popravdě je to asi jejich nejslabší společný film. Komedie? No nevím, mně to několikrát přišlo až na hranici parodie. Popravdě jsem se mnohokrát nezasmál a spíše se u toho nudil. Jsou z toho stěží dvě hvězdy a vědomí, že Korsický případ již nikdy neuvidím. ()

eagle-eye

Já nevím, mě prostě kinematografie frantíků nesedí a už vůbec ne jejich komedie. Asi je to holt mentalitou a na chytré české komedie zkrátka nemají. V případě Korsického případu to však nebyla až tak velká tragédie a chvílemi jsem se i bavil bojem Korsičanů za nezávislost. Clavier mi moc neseděl a nesedí nikdy, Reno je už svým způsobem legenda (Leon), ten nemůže zklamat nikdy. Líbili se mi i korsické scenérie, nádherná příroda. U mě za čisté 2*. ()

Sairina

Vipná komedie, která vás pobaví. V hlavní roli je Christian Clavier, kterého opět doplňuje skvělý Jean Reno. Korsický případ je nabitý ironikou, hlavně na Korsiku. ()

Hanes88

Příjemná komedie, ale spíše je to takový podprůměr na co jsem zvyklý u Jeana Rena. Claviera už jsem viděl taky v lepších komediích. Na nedělní odpoledne je to dobré, ale to je tak asi všechno. 45%. ()

Ricky_CZ

Ano, je to slabší kousek, ale dokoukal jsem to bez jakýchkoliv problémů. Jedna hvězda je ještě za Caterinu Murino, protože jsem se do ní zamiloval :) 65% ()

mira007

Clavier jako soukromý detektiv, který jede na Korsiku hledat dědice Jeana Rena, který je ale korsický separatista, kterého hledají, a tak s ním jede jízdu záškodnických akcí ( čili terorismus ) a ještě se zakouká do jeho krásné sestry. Osvědčené duo funguje dobře, ale tahle akční komedie není taková řachanda jako Návštěvníci (1993)  a ani to není tak svižně akční jako Operace Corned Beef (1991). Průměrná ale dobrá zábava, která má slabší závěr. ()

Puol

Vcelku príjemná komédia, v ktorej ale ostali niektoré fóriky pre nefrancúza (nekorzičana) skryté. Jean Reno a Christian Clavier sú zohraná dvojka. Film plynie vzhľadom na obsadenie, inak vždy hyperaktívny Clavier, nezvyčajne pomaly. Zaujímavé oživenie priniesla scéna na pláži a hneď bolo na čo(koho) pozerať. ()

merigieren

spíš jen úsměvná komedie s nepřirozenými vtipy o obyvatelích kosiky, panďulákovi, holce a jejím bratrovi a nekňuboidních teroristech. Jak se je pořád snaží chytit policajti. nejhezčí část filmu je prvních 5 minut... ()

Evander

Příjemná, odpočinková komedie s dobrým koncem a překrásnou Caterinou Murino v jedné z významnějších rolí. Kvůli hodně rozvláčnému začátku však spíše na jedno zhlédnutí. 62% ()

Amgis

Todle jsem kdysy viděl v kině, možná jsem byl nějaký mimo náladu takže jsem to moc nechápal, ale celkově nadšení žádné. Spíš mě napadlo, že cpou kvalitního herce do blbosti. ()